bugün

değişik bir insan. aşk adamıymış.
(bkz: amca)
''size amca diyebir miyim? ''demeyi düşünecek kadar sevdiğim türk popunun usta ismi...
20-30 yıl evvel bob marley'le akraba gibi gözüken kişi.

not:yeni batman filminin jokerine adam koyduğum sanatçı.
böyle sesi varla yok arası yakışıklı ama silik bir tip. ama bir siliğin bu kadar popüler olması da garip. ayrıca bir dizi de doktoru canlandıran solo albümünde başarıyı yakalasa da aslında grupken daha fazla beğenilen sanatçı.
grup gündoğarken solisti iken amca lakabı ile anılan zamanında avukatlık da yapmış hukuk fakültesi mezunu müzisyen.
şimdiye değin grup olarak (bkz: grup gündoğarken);

BiR YAZ DAHA BiTiYOR (1986)
YAZ BULUTLARI (1988)
BiR GÜNLÜK AŞK (1990)
ANKARA'DAN ABiM GELDi (1993)
MEST OF GÜNDOĞARKEN (1998)
GÜNDOĞARKEN 99 (1999)
iSTANBUL ATiNA iSTANBUL (2000)

solo olaraksa;

KAVGA (1971) (45'LiK)
AŞK HAKLI (1994)
NELER OLUYOR BiZE (2002)
ŞiMDi BEN BU ŞARKILARI KiME SÖYLEYEYiM (2003)
AŞK YALAN (2005)
DERTLi (2006)

isimli albümlere imza atmış olan pop müziğimizin saygın isimlerinden.
bir zamanlar pek bir sevdiğim fakat gereksiz insan savaş ay'ın gereksiz programı a takımı'nda gereksiz polemiklere girerek gözümde gereksiz insan kılıfına bürünmüş şahıs.
amca ayağına bu yaştan sonra parayı vuran, o dizi senin bu dizi benim deyip kanal kanal gezinen kır saçlı abi.
1948'de manisa'da doğdu, hukuk okudu, 1960'da müziğe başladı. dans müziği orkestralarında çalıştı. 1971'de 45'lik bir plak yaptı. ardından müziği bıraktı, 1983'te grup gündoğarken'le müziğe döndü. akustik gitar ve armonika çalabildiği enstrümanlar.
efkan şeşen in kardeşi.
grup gündoğarken'deki ilhan şeşen ve solo albümleriyle ilhan şeşen olmak üzere ikiye ayrılır. grup gündoğarken'de bu kadar güzel sözler yazan besteler yapan adama ne olduğunu anlayamadım. ayrıca adamda bir ukalalıktır gidiyor. katıldığı programlarda ortamı geriyor ve sanırım antropoza girdi. kendisiyle düet yapmışlığım vardır. dedim ya çok güzel şarkılar var. yine de bir şey diyemiyorum. istanbul- atina-istanbul, vasiliki söylüyor ve mest of gündoğarken adlı albümleri kesinlikle arşivde bulunmalı.
yıllarca grup gündoğarken ile doğru düzgün müzik yaparak geçinip giderken, bence tahta gibi özelliksiz olan vokalini ön plana çıkardığı arabeskten bozma parçalarla bir anda iki üç kat daha fazla tanınmış, aklına hayaline sığmayacak paralar kazanmaya başlamıştır ve bu psikolojinin içerisindedir. "amca" diye jedi master olacak hali yoktur, o da çok kazanıp çok ilgi görünce havalanmıştır, normaldir.
son günlerde esprili, içten bir reklamda görünen üstad.
Dertli şarkısıyla insanı hakikaten dertlendiren, alkolün iki katına çıkmasına sebep olan şarkıcı. Tabi bunun sebebi sabahtan gece yarısına kadar aynı şarkıyı dinlemekte olabilir, çözmüş değilim.
aşk menapozu geçirmeyen ama gittikçe iğrençleşen kimsedir.
2007 yazında darka'ya gelen ve kendine yakışmayan bir performans sergileyen şarkıcı. Kafası aşırı iyiydi ve şarkıları söyleyemedi. Çoğunda detone oldu v.s.
türban meselesi hakkında hiçbir fikri yokmuş internetten araştırmış efenim. ironi mi yapıyor ciddi mi tam karar veremedim şaşkınım sözlük.
18 haziran 1948 manisa doğumlu müzisyen. hukuk fakültesi mezunu, 10 yıl serbest avukatlık yapmış. 1968 de dans müziği orkestralarında şarkıcılık yaparak müzik hayatına başlamış. ilk kırkbeşliğini 1971 yılında kavga ile çıkartan şeşen yeğenleri gökhan ve burhan ile grup gündoğarkeni kurdu. ilk solo albümü 1994 te aşk haklı isimli çalışmayla yaptı. 1995 yılında arka pencere isimli bir programın yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlendi. ikinci solo albümündeki neler oluyor bize ile asıl şöhretini yakalamıştır.
düz.

şarkı söylesene be amca. bööyle düz bir vınlama-söylenme arası bir şeyden ibaretsin.
(bkz: içinden tramvay geçen şarkı)
(bkz: ferhan şensoy)
(bkz: ortaoyuncular)
haydi gel bizimle ol programında kendinizi dünyanın en iyi babası olarak görüyormuşsunuz nedir bunun sebebi sorusuna kendinden beklenecek bir cevap veren adam;

-evet kendimi en iyi baba olarak görüyorum çünkü kızıma karşı çok anlayışlıyım o yüzden kızım bana herşeyini anlatır. 14 yaşındayken bi keresinde utana sıkıla yanıma geldi, kıpkırmızı benim bi erkek arkadaşım var dedi. oo çok sevindim aslan kızım çok sevindim falan dedim ama beni öptü dedi oo neler hissettin ne mutlu falan dedim sonra istanbula gelecekmiş evde misafir ettim giderken beraber tren garına gittim yolcu ettim.

demiştir.

ulan 14 yaşındaki kızın nasıl oluyorda ankaradan sevgilisi oluyor. hadi oluyor nasıl oluyor da kalkıp istanbula geliyor. 14 yaşında çocuğa tecavüz etti diye adamın biri haklı olarak cezaevinde senin kızını öpüyorlar okşuyorlar "oo neler hissettin" diyorsun. ne biçim bi adamsın.

durun daha bitmedi.

-evde bi kargaşa, noldu dedim kızım ilk adetini görüyormuş. hemen koştum tuvalete kapıdan bağırdım "oo kızım genç kız oldun, aferim".

ulan küfür etmek sözlük kurallarına aykırı olmasa senin gibi bi adama ne tür küfürlerim var tahmin bile edemezsin. git allahın dan bul.
1996'da ayrıldığı eşi arzu şeşen'le yeniden evlenmiş müzisyen. aradaki dönemde ünlü tiyatrocu sumru yavrucuk'la ilişki yaşamıştır.
grup gündoğarken gibi yılların emeği grubunu bırakıp paranın derdine düşmüştür. işin hoş tarafı bu yaştan sonra parayı ne yapacaktır o da merak konusu.
yaşlandıkça testere filmindeki şimdi adını veremeyeceğim yaşlı katil adama benzemektedir.
bir de klibi var badem-geceyedir küsmelerim.. diye.
böyle her an bana
"merhaba gombi,domuz maskemi takmayı unutmuşum,neyse şimdi bir oyun oynayacağız,boşlukları doldur bakalım.."
neler oluyor bizeee..bizeee....