bugün

bir cezmi ersöz şiiri.

Öyle tutkuluydun ki hayata başlarken
Şimdiyse küçücük bir çiçek teselli ediyor seni
Aradaki o büyük boşluğun adı
aşk olsa gerek..
gözlerim açıkken olur olmadık yerde seni görüyorum, kapatınca daha fena sanki resmin göz kapaklarımın içinde hiç ama hiç gitmiyorsun benden, bazen unutur gibi oluyorum yüzünü gözünü, delirmiş gibi hissediyorum, kalp atışlarım hızlanıyor ve ve yine görüyorum kalbim bana oyun oynamış meğerse, bazen anlam veremiyorum neler olduğunu, bir anda tüm somut hayat sıfırlanıyor ve sadece sen kalıyorsun, sonra sorup soruşturuyorum, ne benim derdim, herkes aynı şeyi söylüyor; aşk olsa gerek...
içimin tökezlemiş fırtınaları, kim seni durdurabilir? kim söyletebilir susmuş sözlerime; ele inat, kadere inat ve hatta bana inat "kal geldiğin bu yerde" diye...kim vazgeçtirir uzun cümlelerimden beni? kim söze inat, göze inat ve hatta bize inat kudurtur özlemden, olmadığı anlarda...
başarabilirsen...

işte o an... bu, aşk olsa gerek...
sürekli onu düşünüyorum. yıldırım çarpmış gibi bir halim var. çoğu şeyi unutuyorum. şapşallığın doruklarına vurdurdum sanırım. hiç alakası yokken ondan bahsetmeye başlıyorum. gece yatmadan onu düşünerek uyuyup sabah uyanır uyanmaz aklıma ilk o geliyor. seviyorum. sevmekten de öte hatta. onunla ilgili hayaller kurmaktan alamıyorum kendimi.
heyecanlı bir bekleyiş içerisindeyim. bu aşk olsa gerek işte. 16 günlük bir bekleyiş sonrasında kavuşacağım aşk'ım.