bugün

(bkz: saçmalamak).isyanım başlığa değildir!mütamediyen kendini depresif hissetmek zorunda gibi hisseden ergen zihniyetleredir
bir alt dal olarak
(bkz: aşk filozofu)
(bkz: nietzsche)
19 yaşında hayatın anlamını çözen süpersonik elemanlar yapıyor bunu genelde. hatta yaşam onlar için çok acımasız, karanlık ve manasızdır. aşk ise hiç yoktur abi, olur mu öyle şey?
imkansızdır. olsa olsa iyi bir şair olur insan.

nietszche'nin aşığım diye ortada gezdiğini hatırlamaz kimse.
büyük bir sebebi de facebook da ki felsefi grupların paylaşımlarıdır. şiir okuduğunuz veya şiir kitabı aldığınız zaman bırak bu işleri diyenler can yücel, özdemir asaf vb. hayranı oluvermişler, cümlelerinde onlardan alıntı yapıyorlar.

(bkz: facebook bazen işe yarıyor)
antik yunandan bu yana yasanan bir hadisedir. sokrates'den aktarılan hikayeye kulak veriyoruz.

sokrat atina nın tartısmasız en cirkin adamıdır. ve kendisinden de çirkin bir karısı vardır.
(eski yunanda kadınlarla evlenmek sart değildi. hatta sınıflandırmaya gore en alt sınıftı. bir erkeğin yine bir erkegi sevmesi erdem kabul edilirdi. neyse bu baska bi hikaye uzayacak yine kimse okumayacak sonra)

genç adam: sokrat sence bir kadınla evlenmeli miyim?
sokrat: evlen. kesinlikle evlen. mutlu olamazsan filozof olursun.
genc adam: ha anladım.. sen o yuzden filozof oldun.. hmm
sokrat: yok. ben bi adamı seviyodum. aşk acısı cekip filozof oldum.
genç adam: geçen çay diye bişi bulmuslar kaynatılıyo, içelim mi?
önce msn filozofluğu ile başlamış ve bu durumu listedeki arkadaşlara yansıtma olayı ile büyümüş günümüze kadar gelmiştir.

- msn iletisinde felsefik aşk sözleri paylaşılır ve ne dinliyorum uygulamasında listedeki kişi profiline göre damar sayılabilecek parça replay e bağlanırdı.

- sonra yerini facebook duvarı aldı.

- ardından twitter a 140 karakter kasılarak yazıldı anlamlı sözler.

-instagram geldi sözlerin yerini görüntüler aldı; depresyon hırkası, içiyorum dertliyim pozları, hatta aşk acısına dayanamayıp intihar pozları veren ergenler.. falan filan feşmekan..

takip ediyoruz hep birlikte bu filozofluk durumu daha ne kadar evrilecek bakalım..
çekmediğinde de bi o kadar filozof olabilirsin arkadaş aşk sonuçta.

(bkz: aşık olmak)