bugün

erkekse kesin ciddi bir durum vardır sigara yakıp veririm ne olduğunu sorarım öğrenince merakım geçer işime gücüme bakarım.

kadınsa rahatsız olduğumu belirtir kalkıp ötede ağlaması için uyarırım.
hiç bulaşmam.
(bkz: bu kadın neden ağlıyor)
hemen anasını sikerdim.
Sarılırdım.
Kişisine bağlı olarak değişen tutumlar sergilerim: Sevmediğim biriyse ruhsuz ve samimiyetsizce sebebini sorarım; sevdiğim biriyse gerekirse onunla oturur, birlikte ağlarım.
Ağlamak gülmekten daha fazla rahatlatır insanı. O yüzden ağlayan birisini görürsem beraber ağlarım herhalde.
Bu, ağlayan kişinin kim olduğuna göre değişir. Hem o anki durumum da önemli. işin içine birçok değişken giriyor açıkçası. Acemi birliğinde iken ailesinin yanından hiç ayrılmamış ve sosyal fobiden, anksiyeteden muzdarip birisinin gece gizli gizli ağladığına şahit olmuştum. Elbette bu olaya şahit olduğumu çaktırmadım ona. Uyuyor gibi yaptım. Sabah gidip bu konu hakkında kendisiyle iki kelam etmiştik. Umarım şimdi hayalini kurduğu o hayatı yaşıyordur, evet.
allahın manyağı sanki benim derdim az beni mi buldun git ötede ağla derim.

yukardaki hikaye de bir ara sekse bağlayacak gibi oldu ters köşe yaptı.
Tanıdığımsa derdini paylaşmaya çalışırım. Değilse bile gözlerim yaşarır.
öpüşecek halim yok ya geçip giderim.
Bir keresinde kaldırımdan yürürken karşı kaldırımdan tersine giden genç bir kızin ağladığını duydum, baktım kıza, yanında arkasında önünde kimse yoktu. Karşı kaldırıma geçtim, onunla beraber yürüdüm sessizce, yüzüme baktı ama ağlamasını durduramıyordu. O kadar hızlı yürümüş o kadar ağlamış ki yüzü saçı perişan, saatlerce ağladığını hemen anlardınız. Ben de aynı hız ile kıza eşlik ettim hiç konuşmadı...sonra hiç hal dermanı kalmayınca oturdu kaldırıma hıçkıra hıçkıra ağladı. Ben de oturdum yanına, "konuşmak ister misin?" Dedim. Çantasından sigara çıkarttı uzattı bana da, aldım onunla beraber içtik sessizce ama ağlamasi durmasına rağmen hıçkırıklari, nefesini kontrol edememesi devam ediyordu. Sonra boynuma sarildi sımsıkı, kalbinin atışını paltomdan bile hissediyordum. Sonra sakinleşti, elini tuttum, "sen hep mi böyle cirkinsin ağlayınca mı çirkinleşiyorsun" dedim, kafasıyla hayır yapar gibi yaparak gülümsedi. Sonra omzundan tuttum sarıldım bir kez daha. Başını omzuma koydu öyle sessiz sessiz nefes aldı. Kalktım, elini tuttum "kalk hadi" dedim, " nereye gidiyorsun şimdi?" Diye sordum, "evime" dedi. "Her ne için ağlıyorsan, bu gece daha da ağla ama yarın için başka planların olsun" dedim, belimden sarıldı, kafasını göğsüme bastırdı, yüzüme baktı gülümsedi, ", teşekkür ederim" dedi ve yoluna devam etti.
Acıya kılıf uydurmak, acıyı küçümsemek, acıya çare bulmak bana göre değil, ben sadece çok güzel eşlik ederim.
Düşene bir tekme de ben atarim .
Hiç bir şey..
Erkekse kesin önemli bir konu vardır diye yanına giderim çözmeye.
Kezoi se ulan kimbilir ne boş yapacak diye yengeç gibi yan yan kaçıyorum.
Yanına oturur bende ağlarım hiçbir şey sormadan.
erkekse gülüyorum nedensiz ,kadınsa kendimi göstermeden ağlasın diyerek gidiyorum.
kadınsa git öte yanda ağla derdim çünki kadınlar ota boka ağlarlar, genelde göz yaşlarını adeta bir silah olarak kullanırlar. erkekse bir şey yapmam bak yine alttan alttan kadın düşmanlığı yaptım aq.
üzülürüm. Ne derdi vardır kim bilir? Izin verirse derdini dinlerim.
görsel
Sevdiğim biriyse onla birlikte ben de ağlarım. Tanımıyorsam içim burulur ama bir şey yapmam.
Böyle bi durumda ne oldu desen ve kız olsa yavşak olurum yapamam erkek olsa sanane lan yarram diyip kavga yaşanabalir yapmam. Birazda nasıl ağladığına bağlı abi.
ağlama ağlama derim o da sinir olur daha çok ağlar.
gider destek olurdum. sokaklarda zamanında az ağlamadım.
bir kere yaşamıştım metro bekleme yerindeki oturma yerinde oturmuş ağlıyordum biri gelip bana konuşmak ister misin diye sormuştu o an kendimi gerçekten iyi hissetmiştim ve kibarca reddetmiştim. o gün bu durum bana güçlü olmaya devam etmemi sağlamıştı aradan tabii zaman geçti. şimdi benim durumumda biri olsa kesinlikle konuşmak istemese dahi güçlendirmek için yanına giderim.
Ben yalnız bırakırım. Çünkü kendim ağladığımda yalnız bırakılmak istiyorum.