bugün

başarılı bir bilim insanıdır. inancına saygım var.
allah a inanıyorum demek evrim yorumu mu? evrimi kabul eden dindarlar yok zanneden şakirt beyanı. o çok sevdiğin caner bile evrimi kabul etmiş ayet büküp islama yarandırmaya çalışıyor. katoliklerde öyle, adem yerine ademler demeye başladı. yahudielrin içinde bile bunu kabul edenler var ama allah a inanıyorum demek evrime inanmamaya eşmiş.

bu sözü söyleyip evrimi reddediyorsa evet yobazdır. evrime karşıyım allah var demek evrim hakkında hiçbir şey bilmemektir çünkü.
"ben allah'a inanıyorum..." demiş adam.
evrim yorumu nerede?
evrimi inkar mı etmiş?

ben de allah'a inanıyorum.
ama 7.5 milyar insanın sadece adem ve havva'dan türemesi çok saçma, hatta imkansız.
bilimsel de bir açıklaması yok.

dolayısıyla bilimsel açıklaması olmayan bir mitolojik hikaye yerine, bilimsel açıklaması ve kanıtları olan müspet bir şeye inanmak daha doğru.
eminim aziz sancar da böyle düşünüyordur.
inanıp inanmaması bizi bağlamaz. Önemli olan yaptığı iş.
Su islamcilar 50 yil once evrime falan inanmazlardi.kanitlar yuzune yuzune vurulunca her sey sudan yaratildi kuranda yaziyorducular cikti.
Hayretle izliyorum.evet.
Bizde bugün yine zırva basliklar actik iste hocam.
görsel
müslümanların evrime inanması, caner taslaman ile başlayan bir süreç değil.

farabi'yi araştıran birisi de, evrimsel fikirlere rastlayacaktır.

ama tabi farabi gibi insanlar -kafir- ilan edildiği için, tüm dünya, müslümanlığı -cübbeli ahmet hoca(!)- nın anlattıkları zannediyor.
"evrim teorisini kabul etmiyorum" ibaresini göremedim.
yanlış yorumlanmış yorumdur.

tam da burada ele alındığı gibi olmasının manasızlığını anlatmış .

diyor ki;

"Ben Müslümanım ve Müslüman olduğumu her yerde söylüyorum.Müslümanlığımla övünüyorum.

Türkiye'deki evrim tartışmaları beni çok üzdü.

Türkiye'nin çok sorunu var.

Ben Allah'a inanıyorum.

isteyen evrime inanır,

isteyen inanmaz

fakat

bunu kalkıp büyük devlet, millet sorunu yapıp kavga ederek bütün enerjimizi boşa harcıyoruz."

bir bilim adamı olarak enerjimizi faydalı işlere yönlendirip işlevsel kılmayı öneriyor.
Ulan her bilim insanı ateist, evrimci mi olacak ? Ahahah adam allah'a inanıyormuş, bundan daha doğal ne var ahahahah.
aziz sancar tam olarak bu tartışmanın gereksiz şekilde enerji kaybı olduğundan bahsetmişken sözlük ahalisi bu gereksizliğin girdabına düşmüş durumda. yorumlardan net bir biçimde görülüyor.
Yaratılışı inkar eden evrimci zırvaları destekçileri pek hoşlanmamışlar anlaşılan aziz hocanın açıklamasından. Bilim adamı böyle olur işte.

Berhudar ol hoca...
Ağzına Yüreğine sağlık.
Anlamadığınız konu şu, bilim adamının inancı değil bilgisi araştırması deneyi teorileri hipotezleri olur, yoksa senden benden bi farkı olmazdı zaten.
Evrime inanmanın yaratılışı inkar etmek olduğunu düşünen insanlarla aynı kafada yapılmış yorum.
Halen şunu düşünemediler bir türlü. Evrim yaratılışı açıklayabilecek eldeki tek mekanizma olabilir. Birbirine zıt iki kavram sanılan evrim ve yaratılış birlikte işleyen, birbirini tamamlayan bir bütün oluşturabilir.

Zira şuan ne evrimi ne yaratılışı kanıtlayan somut deliller yok. Ancak topraktan yaratılma ifadesinin bilimsel karşılığı tüm canlıların atomlardan oluşması şeklinde açıklanabileceği gibi evrimdeki ortak atadan gelme düşüncesini de canlıların büyük çoğunluğunun aynı anatomik yapıya sahip olmasıyla da destekleriz.

Ancak (diğer dinlerde nasıl bilmem ama) Müslümanların "Allah'ın işine akıl ermez" diyerek merak etmekten, araştırmaktan uzak durmasıyla evrimi savunanların açıklayamadığı mucizevî olaylara, konulara tesadüf damgası yapıştırıp işin içinden sıyrılması aynı derecede geri kafalılık.
Arkadaş bilim adamımız da eksik çıkıyor ben anlamıyorum ya.
Bari bunu tam yapalım, lanetlimiyiz neyiz.
Evrim yok demiyor yaradana inanıyorum diyor.

Bana göre evrim evrende canlılar var oldukça devam eden bir süreçtir.
Misal yemekte yediğim tavuk, marul, maydanoz, domates, soğan vb içimde öğütülerek bir süre sonra benin bir parçası olacaklar.
Bu evrim değil de nedir?
Sen sözde koskoca ödüllü bilimadamısın, "isteyen evrime inanır isteyen inanmaz" diyemezsin.
Ortada bilimsel bir konu varsa bunu araştırmak, halka anlatmak zorundasın.
ki evrim bilimsel bir konu sen de bilimadamıysan bunu kabul etmek zorundasındır, karşı çıkıyorsan ise bunu karşıtez olarak sunmak zorundasın.
Boş iş filan diyip başından savamazsın, bilimadamı olmak bunun sorumluluğunu gerektirir, hiç değilse diğer meslektaşlarının kuramlarına saygı duyman gerekir, yanlış olduğunu düşünüyorsan dediğim gibi karşıtez verirsin.
Ancak görüyorum ki Türkiye'de her alanda olduğu gibi bilimde bile din üzerinden prim yapılıyor.
Bazı arkadaşlar aziz sancarada bok atmış, ya sen kimsin sen o adamın kirpiği etmezsin senin neyine bu kadar önemli bir insanı yorumlamak bok atmak, sorsan bu arkadaşlar çok seküler, bilimsel insanlar, karşı tez sunmak zorundasın sen bilim adamısın, demiş biri adamın alanına girmeyen konularda neden tez sunsun neden buna zorlansın.
Konusuyla ilgili konu olmadığı için, bilimsel değil, kişisel bir yorum yapmıştır.
Olabilirdir.
Bilim adamı olması, her konuda ahkâm kesip, fikir beyan etmesi ya da teorilere, hipotezlere mutlaka katılmasını gerektirmez. Ki bu fikri çürütecek bir görüş de belirtmemiş, sadece "Allah' a inanıyorum" demiştir.
Allah' a inanıyordur, eyvallahtır.
Sorun nedir, anlamadım!
türkiye böyledir arkadaşlar.
nobel alırsın, atatürkçüyüm dersin, göklere çıkarırlar.
sonra ben müslüman dediğinde ağzından sıçan tipler sana bok atar.

siz türk insanını ve türkiyeyi müslüman olarak kabul etmediğiniz sürece daha çok kuduracaksınız.
kaldı ki adam çok doğru söylüyor, ülkenin en büyük derdi evrim mi? her şey bitti de bir evrim mi kaldı?
adam efendi efendi, isteyen istediğine inanır diyor ama benim götü boklu yurdum ateisti, din düşmanı bu adamı eleştiriyor.

gerçekten komiksiniz, çok komiik.
Göklerde olan, yerde olan herkes, ihtiyaçları için O’na yalvarır. (Bütün bunları gerçekleştirmek için) O, her an yeni bir yaratıştadır/yeni tecellilerle iş başındadır. Rahman Suresi'nin 29
Adam nobel almış millet evinden götünü karşıyarak adama laf söylüyor. Neymiş efendim bilimsel değilmiş, yakışmamış, olmamış. Ulan sen kimsin ? Adam nobel almış ve nobeli boktan bir şeyle değil bilimle almış. Senin hayattaki tek başarın ekşide çaylaklığı atlamak. Sen kimsin, neye dayanarak adamı yeriyorsun ? Git götünü kaşıyarak sorunsal başlıklarına yaz.
Aziz sancar ile bir kez daha gurur duymamı sağlamıştır. Helal olsun.
Nobel odullu bilim adamini gercek bilim adami olmamakla suclayan zik kafalilar var su ateist tayfa gercekten ezik ve cahil. Birkac soru soracagim Evrim ne demek? Evrim geriye yurur mu? Egerki evrim sozkonusu ise baslangic canlilarin ortaya cikisi nasil gerceklesti? Insanin tek hucreli bir bakteriden turedigine mi inaniyorsunuz? Peki o tek hucreli bakteri nereden geldi? Oysa biz yaraticinin tum bunlari yoktan var ettigine inaniyoruz evrene,gezegenlere canlilara baktigimizda dusuncemiz inanisimiz hayat buluyor.
batının uydurmasıdır, evet. müslüman olan taş, bakır, tunç devri hikayelerine de itibar etmez. zira adem babadan geliyoruz biz. allah, insanların dünyada hayatta kalabilmek adına tüm ilmi ona bahşetmiştir.