bugün

2015 Nobel Kimya Ödülünün sahiplerinden biri olmuştur.

http://www.posta.com.tr/d...k-un.htm?ArticleID=304784
Istanbul Tıp mezunu. Mardin, savur doğumlu. Türk asıllı amerikan vatandaşı bilim adamı.
kimya dalında nobel ödülü almıştır. kendisine saygılarımızı sunuyoruz, izinden gitmek hepimizin amacı olmalı. yarın gidip robins patolojiyi alıcam hojam. (bkz: gaza gelmek)
ülkemizin bilim tarihine geçmiş gerçek bir akademisyendir.
nobel ödülüne layık görülmüş türk bilim adamı.

https://scontent-lhr3-1.x...b9b979793&oe=569E09F2

böyle başarılar cidden göğsümüzü kabartıyor.

ekleme: sanırım ben ve bir kaç kişi heyecanlandı sadece.

sözlük ahalisi karı kız başlıklarıyla, troll entryler ile ilgilenmekte an itibari ile. sonra niye türkiye'den değil amerikadan ...? deyu sorup eleştiriyor aynı kişiler. buradan vâlidelerine selâm ediyorum.
Aynı soyada sahip olduğumuz gurur kaynağı bilim insanı. Daha iyi şeyler yapacak inşallah. Ellerinden öpüyorum.
(bkz: fen bilimleri alanında nobel ödülü alan ilk türk)
kimi hıyarın "türk değildir, bizim topraklarımızda yetişmemiştir" dediği değerli bilimadamımızdır.

istanbul üniversitesi'nde okumuş ve de türkiye bilimler akademisi üyesi bir bilimadamımız "bizim topraklarımızda yetişmemiş"!... bu topraklarda yetişmediği kesin olan birisi varsa o da sensin!... şu millete hak ettiği şu kadarcık bir sevinci bile çok gören bir hıyar olduğuna göre yunan toprağı konulmuş bir saksıda yetiştirilmiş olsan gerektir.
aldigi ödülle nur topu gibi bir polemiğe neden olan prof.
türk mü kürt mü
amerikan mi
haydi buyurun kafatasçilar iyi çemkiren kazansin.
(bkz: aziz sancar ın büyük ayıbı)
Hemşehrim olması hasebi ile ayrıca gurur duyduğum, 2015 Nobel Kimya ödülünü almış olan bilim insanı.
uzun zamandır ülke gündemine giren tek olumlu haberin sebebi olan nobel ödüllü bilim adamı.
başarısıyla akla (bkz: chp nin türkiye yi kurtaracak projesi)'ni getiren değerli bilimadamımızdır.
işin acıklı tarafı kendisi hakkında ilk entry bugün, ödül aldıktan sonra girilmiş bilim adamıdır. vasıfsız popçulara, topçulara sayfalarca entry düzülürken böyle güzel insanlara gereken önemi malesef veremiyoruz.
Kürt veya Türk veya arap olması önemli değildir. sonuçta bu ülkenin bir yurttaşı..
önemli bir başarıya imza atmıştır.
tebrik edilesi..
türktür.

(bkz: kürtler tedirgin)
helal olsun.
çalıştığı üniversitede türklerle gayet türkçe konuşan, türk öğrencileri koruyup kollayan, sıkıntıları olduğunda çözmeye çalışan "insan". türkmüş, kürtmüş ne fark eder. çoğu amerikalının, hatta kendi danışmanının yapmadığını kuzenime yapmış, elinden tutmuş adam. adam bütün gününü hatta gecesinin bir kısmını çalışarak geçiriyorsa tabi ki hak etmiştir. amerikan vatandaşlığına geçmesi de çok normal, bürokrasi vatandaş olduktan sonra çok başka işliyor, göçmenlere bambaşka işliyor. ayrıca türkiye'de biyokimya ve biyofizik alanında bilim adamı yetiştirmenin çok zor olduğunu, var olan insan kaynağımızın da çalışabilmek, ilerleyebilmek için amerika'ya ve avrupa'ya gittiğini de hesaba katmak lazım yorum yaparken. tüm bunları geçip, ödül aldığı için tek başına tebrik etmek lazım.
duyduğuma göre büyük adammış kendisi.
ülkede sosyal medyanın bir daha nasıl bir bok çukuru olduğunu ortaya çıkarmış bilim insanı.

Dünya çapında bir başarı almış yurttaşınin etnik kökenini tartışabilecek dünyada sanırım bir bu ülke vardır.

başarısı ve tıp adına yaptığı hizmetler tüm insanlığa hizmet olduğu için Enternasyonel olmuştur kendisi , bu saatten sonra.
bilim insanları sizin gibi küçük ve dar düşünmedikleri için zaten konumlari ayrı..
an itibariyle sözlük yazarlarının fikirlerini değil kafatasını incelediği bilim insanı.
şu kürt türk konusunu kapatın ve 21. yüzyıla dönün sevgili yazarlar.fransız ihtilalinin dünyayı kasıp kavurduğu zamanlarda kalmissiniz aq.
nobel ödülü alana kadar sözlükte nick6 bile olmayan kimse. şimdi nobel ödülü alınca kürttü, türktü kavgaları başladı.

ben size ırkını söyleyeyim;

"görelilik kuramım başarıyla kanıtlanırsa almanya benim bir alman olduğumu iddia edecek, fransa ise dünya vatandaşı olduğumu açıklayacaktır. kuramım gerçek dışı çıktığında ise fransa bir alman olduğumu söyleyecek, almanya ise bir yahudi olduğumu açıklayacaktır."

albert einstein

işte bu böyle...
işte bizim kürdümüze dair de türkümüze dair de ne güZel bir turnusol olmuş kişiliktir, aldığı ödülden daha önemli bu kimimiz için,

Coğrafyamızdan bir büyük başarı ile çıkmış bir isme sevinmek için ırkını bilmemiz gerekiyor, türk "hayır kürt değil türk asıllı", kürt "hayır türk değil kürt asıllı" diyor... Kazanana ödül var.

Hepinizden iğreniyorum,

medeniyetin ölesiye öldüresiye kanlı bir tahakkümden bir adım sonra topraklarımıza gelecek zannediyorsunuz sanırım, ama tam tersi, önce bir bir bilimde, teknolojide, sosyal ve kültürel hayatta üzerimize düşen vazifeleri yerine getirmeliyiz bence ama neyse... ölelim öldürelim. Ben öldürdüm ama hakkımdı, haklıydım desin herkes.

önce ırk adı anmadan üzülebilmeyi, sevinebilmeyi öğrenin,

Ne kadar kafatasçı türkler, ne kadar ırkçı kürtlersiniz arkadaşlar.

Oysa Tencere dibin kara seninki benden kara.
Şu an burada kendisi hakkında yazılanları görse çok üzülecek olan bilim insanı. Umarım sözlüğü okumuyordur.
tebrik ediyoruz. saygılar.