bugün

azeri türkçesi konuşan yahşi er kişiler.
konuşurken çok şirin gözüken kişilerdir.
"men seni sevirem mevirem" diye konuşup romantizmin içine etme potansiyeli taşıyan erkeklerdir.
azerbaycan respublıkası yurttaşı olan, Dağlık Karabağ'da çatışmaların sürmesi münasebetiyle eli yarak tutar tutmaz cepheye gönderilen erkeklerdir.

türk erkeklerine benzerler. en kutsal saydıkları değerler için:
(bkz: at avrat yarak)
dağlık karabağ'da ermenistan'a karşı kahramanca mücadele eden ordunun neferleridir.

(bkz: azerbaycan yarakli birlikleri)
genlerinde notaların gezdiği erkeklerdir. en dallaması bile aşmış nagara çalabilir.

(bkz: nagara)
can dostumuz azerbaycan'da yaşayan er kişiler.

aybalam senin adın nece? (adın ne güzelim?)

mena şeklini kompütürden elektron olarak aparman yahşii?. (bana resmini mail atman mümkün mü?)
para icin götünü verebilecek erkeklerdir.
doğrusu
(bkz: azerbaycan türkü erkekleri)
azeri nedir erkeği olsun. azerbaycan erkekleridir yiğittir.
moskova'da taksicilik yapanlarının, rus olanlardan sekiz kat daha sikici olanıdır. sabah rus taksicinin 100 rubleye götürdüğü yerden geri dönmek için "kardaşımsın" diyerek 800 ruble isteyen, gidiş fiyatı söylendiğinde "in o zaman" diyen adamdır.
(bkz: peyser)
(bkz: peyser oğlu peyser)

Nedense bu ibnelerin cahil, okumamış, yeni nesili rusya sevdalısıdır.

Yalnız okumuş kesim için bisey diyemeyecegim.
içlerinde şerefsiz ola bilir ama bu o anlama gelmez ki hepsi şerefsiz olan erkeklerdir.
guvenilmez, yaramaz heriflerdir bircogu. aralarinda saglam adam cok azdir. ozellikle rusya'da turku kaziklamak icin ellerinden geleni yaparlar. islerine gelince turkcu, islerince gelince ruscudurlar. turkiye'de ozellikle yaz aylarinda kemer, belek ve alanya bolgelerinde cogunlukla satis ve info islerinde boy gosterebilirler. iki devlet , tek millet geyiklerine kanmayiniz, kandirmayiniz efem.zira cogu da,ortamda azinlik olmadiklari durumda ustune basa basa kendilerinin turk degil azeri olduklarini vurgulamaktadirlar.
türk erkeklerinin kafkas halkları ve ruslarla apgıreyd edilmiş halidir. taştırlar taşş...
(bkz: bize niye yok)
renkli gözlü olmasalar çekiciler aslında.
kendilerine azeri türkü demek yerine küfür edin.
(bkz: azerbaycan türkü)
çoğu yavşaktır. ayrıca yakışıklı diyenler götünü duvara sürtsünler. nasıl bir mide var lan sizde. hırbolAr.
Karaktersiz ve paragözdürler.
Azerbaycanda erkek olmak zor olduğu halde bile erkek olanlar. Masonlar en çok azerbaycan üzerinde işliyor inanın bana yönetim desen erlekliyi desteklemez. Çoğu erkek hapisanelerde hem de en delikanlıları en uyanıkları. daha neler neler şükür olsun yene de Allaha
Ne tipsiz yahu bunlar diyip baya yakışıklısıyla, baya da yavsaklar diyip en efendisiyle bir süredir görüştüğüm erkektir. Büyük konuşmamak lazım.

edit: alayı beş para etmez
çok yakışıklı ve karizmatik Erkeklerdir.
(bkz: buyrun benim)
Genelde abaza ve ukala karakterli heriflerdir.
iranlı dan azeriden hayır gelmez. Körler sağırlar birbirini ağırlar demişler.