Dün elazig macinda bile defans agirlikli orta saha ile cikmistir bu korkakligi nedeniyle.

2. Yari ciktigin kadroyla ilk yari ciksana be adam.

Al istedigini ilk yari ac farki, 2. yari yine sok krasic i falan.
korkaklik degil kopukluktur. ne orta saha nede kanatlar dengeli hucum yapamiyor. dunyanin en pahali puzzle'i olsa bile daginik durunca bi boka benzemez.
Adı üstünde korkak futboldur. Defansif futbol diye bir şey var ya hani, hızlı ve çabuk adamlar ileri uçta koordine bir şekilde bekler, orta saha ve defans bloğu birbirine yakın oynar ve kapanır; topu kapıp hızlıca kontra atağa kalkarsın vs vs. Inter böyle şampiyonlar ligini aldı Morinho ile. işte defansif futbol böyle oynanır. Bir kere gol yemezsin, az ama öz gelirsin. Bu adamın takımı ( bir galatasaraylı olarak eleştiriyorum ) asla böyle oynayamadı. Aslında Stoch gibi, Sow gibi on numara kontra atak oyuncuları var. Defansif oynayan takım dünkü golleri yer mi allahaşkına, özellikle ikinci golde ne sağ bek var ortada ne kademe anlayışı. Kaldı ki fenerbahçe gibi bir takım süper kontra atak oynasa bile eleştirilir, bizim anlayışımıza göre "saldıran" futbol beğeni görür. Fatih terim'in topa %60 sahip olan galatasarayı da şampiyonlar liginde eline alıp gelince kem küm ediyor millet. Arkadaş neyi neden oynadığını bileceksin. Kapanacaksan gol yemeyecek, deli gibi kontraya çıkacaksın. Yok ben press yapıcam , yüksek topla oynama yüzdesi istiyorum dersen de barça gibi bunaltacak, pas üstüne pas yapacaksın. Aykut Kocaman'ın bunların ikisini de yapamayan vasıfsız bir teknik direktör olduğunu düşünüyorum. iyi adam, kötü adammış hikayesi de ayrı mesele, işini yapamayana iyi adam dedikleri zaman bir tane şamar indiresim geliyor zaten. Kötü adam olsun, piç olsun ama yapsın işini hallaam yea.