bugün

izmir'de 91 saat sonra canlı çıkarılan mucize bebek.
gözlerim dolu dolu şuan..

ayda bebek gerçekten bir mucize...
maşallah çok da sağlıklı görünüyor, canım benim.
Az önce enkazdan sağ çıkarılan ayla gezgin isimli mucize bebektir. Şükürler olsun. Tüylerim diken diken oldu. Gözlerim doldu. Çok da sağlıklı görünüyor maşallah. 3 yaşında sanırım.
Çok şükür sağlıklı ve hayatta. Konuşabiliyor da Ama ben farklı bir konuya da değineceğim. Bu akut görevlileri neden kahraman olmaya çalışıyor allah aşkına? Küçücük sedyeyi çekiştire çekiştire az daha düşüreceklerdi. Kendi şehrinin ekibinin reklamı yapılsın diye herkes tutmaya çalışıyor. Nefes alamayacak kadar kapatıyorlar önünü.
Üstelik de hepsi farklı yere çekiştiriyor. Çok bilinçsizce. Çocuk lan daha o.
Neyse, kurtarıldı bebeğimiz. Şükürler olsun. Uzun ömürlü olsun.

görsel
Allahım sen geride kalanlara da güç ver.

Göz yaşartan bir mucize. Çok sağlıklı göründü tv ekranında.
gerçek bir mucize ,90 saat boyunca enkaz altında kalmak ve yaşama tutunmak,hoşgeldin melek.
(bkz: Ayla bebek)
(bkz: Ayla gezgin)
görsel
Yuzun hep gulsun guzel cocuk. Kim varsa, nerede varsa, yaşadıkları son acilar, son felaketler bu olsun. Darisi enkaz altindaki diger canlarin başına.
https://www.birgun.net/ha...an-canli-cikarildi-321520

dualar tüm depremzedelere ve tüm kurtarma ekiplerine.
canım bebiş. şükürler olsun, darısı diğerlerine inşallah.
şu an kurtarılışını izlediğim güzel kızımızdır. 5 gün nasıl o beton parçalarının altında sağ kalabilmiş diye hayret ediyorum. ömrü de diğer kızımız gibi uzun olsun. yüreğimiz ferahladı.
ulan işte bu be. moralim yerine geldi.*
umuyorum enkaz altında kalan herkesi sağ salim çıkarırlar.
Mucizenin yanında bu olay kurtarma ekipleri için büyük bir başarıdır. Mücadelenin azmin kararlılığın umudun simgesidir. Pes etmediklerinin kanıtıdır.
Keşke herkes işini böyle yapsa.
gözlerim doldu ya
kendi çocuğumu falan düşündüm çok garip oldum çok...

bu çocuklara bunları yaşatan tüm sorumlular daha beterini yaşamadan ölmesinler.
Şu pırıl pırıl çocuğu molozların kolonların arasında bırakanlardan hesap sormayacak düzenin ben amk.
Ölüm hiç kimseye yakışmaz ama özellikle çocuklar sağ kurtarılınca çok seviniyorum onu bize bağışlayan Allah’a hamd olsun. Ömrün uzun olsun çocuk.
Oh be haftanın en güzel haberi *
görsel
91 saat sonra riza bey apartmaninin enkazindan sanki hicbir sey yasamamis gibi, aglamadan sizlanmadan sag olarak cikarilan bebek. melekler korumus, baska aciklamasi olamaz. gozlerimi doldurdun, icimi umutla kapladin guzel cocuk.
Deprem faciası sonrasındaki umut verici teselli haberlerinden biri. Çok şükür kurtulmuş.
Şükürler olsun. Bundqn saha guzel bir haber olamaz heralde. Allah saglikli daha nice omur nasip etsin minik yavrumuza.
Ambulanstaki görüntülerinde “ne yemek istersin “ sorusuna köfte ayran dedi ya işte ... ağladım.
şu hayatta saçma sapan dertlerimizi kafaya takmamamız gerektiğini öğretmiş olan mucize bebektir. 91 saat o enkazın altında kalıp da, ilk karesinde gülümseyip köfte ayran istemesi çok güzel oldu. umarım bahtı da hep açık olur.
Sen ne tatlı ve güçlü bir çocukmuşsun. Maşallah.
dünya tatlısı bir sarışın kız çocuğu daha.
allah onu da bundan sonra kaza beladan korusun, mutluluğu daim olsun.
(bkz: ayda bebek)