bugün

asla evlenilmemesi gereken, muhtemel bir boşanmada insanı cımcızlak bırakacak eş adayıdır.
çenesi fena laf yapar, en ufak kavgada haklı olsanız bile bık bık kendini haklı çıkarmayı bilir. Evirir çevirir kabul ettirir ne kadar direnseniz de *

tavsiye edilmez *
avukat eşten 1 level aşağıdadır.
Kimseye tavsiye edilmeyen durumdur her tartismada uste cikar (sanki avukat olmayan kizlar farkliymis gibi).
Sürekli her yerde isi vardır.

Geçen gün avukat olan biriyle oturuyorum. Hep iş, hep iş.
Düşündüm böyle bi sevgilim olsa manyak gibi olurdum diye.

Henüz hiç yaşama fırsatım olmadı ama bence iyi bi şey değil.
en son giderken her şeyinizi almiş olabilir. haczetme konusunda üzerlerine yoktur.
baştan aşağı mantık olmaları can sıkıcı olabilir.
sıradan sevgilidir.
Çiftlerin ikisi de avukatsa durum daha da karmaşık bir hal alacaktır. Kim üstün gelir, tartışılır.
ciddi düşünülecek kadındır eski kız arkadaşımdır barışmak istediğim halde barışmaz ama halen çok sevdiğim hatta din ile alakam olmamasına ragmen tanrıya gelsin diye dua ettiren kadındır. La seneler geçti çok isterim dönmesini. gururun dötünü it zike ne ben gel diyom ne o gel diyor.
turkiyede gerekli yegane şey.
Kendini bir bok sanan, egosu büyük sevgilidir.
Kendini bir şey sanan sevgilidir. Keşke hukuk okumakla insan olunamadağını fark etse. Sevgilimin vitrim tasarımcısı olmasını isterdim.
cici sevgilidir. her ne kadar laf yarışında hep yenik düşsem de ben onu böyle kabullendim. avukat olmasının bir zararını görmedim. aksine pek çok artısı olduğunu söyleyebilirim.
Ayrılık halinde yaptığı tüm masrafları yasal faizi ile ödetir.
Avukat sevgiliye sahip olan şanslıdır çünkü avukatlar en iyi anlaşabileceğiniz insanlardandır. Kavga bile etseniz sonunda onun hiçbir suçu olmadığını anlarsınız.
Kendini savunamazsın.
karşısındaki insana müvekkili gibi davranmaya endeksli, sürekli kafa ütüleyip haklı olma peşinde bir kişiyle cebelleşmeye delalet eder. yaşlandırır. aklı olan önceden anlarsa vaziyeti re yapıp sapar.
(bkz: mesleki deformasyon)
sözelci adamlardan geç olmadan kaçın bayanlar. sayısalcı adam çiçektir şerefsizim; çözüm odaklı, dırdır yapmaz. tam bir çiçek.
Meslek icabı sahtekar olurlar, yalan söylerler ama haktan hukuktan da en çok onlar bahseder. Bi de avukatım ben övünmeleri vardır ki pöfff. Lan sanayi ustası a'dan z'ye arabaların her şeyini bilir mesela, bi tane gördünüz mü götü kalkık bi usta? işini yapar geçer adam. Bunlarda bi havalar bi şeyler.
Kuşkusuz walter Benjamin gibi davranırsanız onu yenebilirsiniz.