bugün

göremediğimiz yüzde 7 dir. olum bu zeka ile ne yapacaksınız amk.
lira yükleyemeyen ama bin liralık telefon için kendini gevreten gevşeklerden dolayı ekonomi iyi sananların inanacağı başlık. Eğer canım ülkem büyüyorsa kaymağını yiyenler sevinsin.
herkesin elinde 1000 liralık telefon varmış. bak sen şu çomara.

ülkenin refah düzeyini insanların elindeki telefonlar değil, etin kilosu, asgâri ücretin seviyesi, yakıtın değeri vs. unsurlar belirler.
Siz ne kullanıyorsunuz kardeşim? Ulan halk geberecek açlıktan. Kime büyüyor, neye büyüyor ulan bu amk ekonomisi? Bir gram Onur, şeref yok mu sizde?
türkiyenin bundan haberi var mı?
Beyin yetmezliğinden muzdarip yazar hezeyanı.

O senin %7 dedğin on yıl öncesinindi. Bu sene ve ondan sonraki seneler %3'ü, %4'ü görürsen öp de başına koy.

Bu arada çok övündüğünüz AKP döneminde ortalama büyüme %4.7. Cumhuriyet tarihinin ortalamasının altında yani.
Yahu ben işsizim. iş istiyorum. işe girmek için de torpil yaptırmak istemiyorum. Kendime güveniyorum. Ben kimim? Bu ülkenin yüzde 6'sı -yüzde 7'siyim. Şimdi gelip bana diyorsunuz ki yüzde 7 büyüdük. Biz milyonlarca insan işsiz, geleceğe ait planı yokken, yüzde 100 büyüsen ne olur?
Sokakta limon satsan torpil yaptırmak zorundasın. Ne hale geldik.
Her alanda olumsuzluk yaşadığımız günlerde inanılması zor iddia.
2016'da Türkiye TRT'nin tüik verilerine göre yaptığı açıklamada %2 büyümüş. Yavaş atın.
akit, yeni şafak okunur, a haber izlenirse bu yüzde 15'lere kadar çıkabilmektedir.
vatandaşa kabaran bişiler var.
Türkiye'nin büyüdüğünü TÜiK verine bakarak çok rahat anlayabilirsiniz. Herşeyin fiyatının artması enflasyonla ilişkili. Ve ülkeler büyürken enflasyon kaçınılmazdır. Hiç mi ekonomi dersi görmediniz hiç mi ekonomici dinlemediniz.
avrupa'nın ekonomisi iyi iken de türkiye yüzde 70 geriliyor.
lan bir gün semt pazarına çıkıp fiyatları görsen bile bu cümleyi kuramazsın, paralel evrende falan mı yaşıyorsunuz.
(bkz: sam amca)
elektriğe benzine yüzde bilmem kaç zam yapılınca, bu paraların çöpe değil devletin cebine gitmesiyle alakalı bi durumdur.
allah'a şükretmeyi gerektiren durum.
avrupa ülkelerinin gelişmiş, türkiyenin ise gelişmekte olan bir ülke olmasından dolayıdır.

örneğin almanyanın yıllık %1 büyümesi demek türkiyenin %10 büyümesine denk gelir. şöyle düşünün

100 bin tl nin yıllık %1 faizi bin tl iken 10 bin tl nin %10 faizi bin tl dir.

avrupa ülkelerinin ekonomik işlem hacimleri bizden çok çok fazladır.

o yüzden önerme dıştan bakıldığı gibi ab ülkelerinden iyi durumdayız anlamına gelmez.
büyük ölçüde arap ülkelerinden gelen sıcak parayladır. bu yüzden akp ye oy vermek gerek yoksa ekonomimiz harap olur batarız. çünkü hiç bir arap ülkesi chp hükümet olsa para yollamaz.
nüfus sürekli attığından kaynaklanan büyüme. yoksa çalışıp üretmiyoruz.
avrupa hala sıkıntıdadır.
"Hadi oradan, canım" dedirten açıklamadır.
yaklaşık olarak 4 senedir bu tür büyüme haberlerini almaktayız. lakin, bu tip haberler çoğumuzun türkiye ile ters orantılı bir yapıya sahip olduğu fikrini büyütüyor bende. zira, türkiye büyüdükçe birçoğumuzun cebi küçülme eğilimine giriyor.
her fırsatta açıklıyorlar gsmh* şu kadar oldu, diye. bir sene içerisinde o bahsedilen rakam kadar satış yapabilen kaç esnaf var? bir senede o bahsedilen rakamlar kadar maaş alabilen memur ya da işçi var mı?
buradan anlaşılan durum şudur: türkiye elbette büyüyordur, ne mutlu, ne kadar güzel.* lakin türkiye ile benim dertlerim de büyüyor.*
Ne diyelim: (bkz: hayırlı olsun)
hayaldir. gerçek olamaz.
(bkz: güler misin ağlar mısın)
formülünde bir yanlışlık olan başlık. doğru şekilde formüle edilmesi avrupa krizde iken türkiyede bir kısım zenginin yüzde 77 büyümesi olmalı idi. yoksa türkiye ve avrupada asgari üret ve asgari ücretin alım gücü üzerinden bazı hesaplar yaparsak avrupa krizde bile dengelerini sağlam tutabiliyor demek zorunda kalırdık.