bugün

mütemadiyen çekmeyen, mesajları iletmeyen, ilettiğinde de iletim mesajı göndermeyen operatör.
oh be dedirtmeyen operatör.
ulan böyle reklam mı olur diyeceğim eski gsm operatörüm, vodafone a kaçırdılar beni, reklamları yüzünden değil tabi, bir aşk hikayesi yazdılar reklamda, sokakta iki genç çarpışır telefonlar karışır la başlayan hikaye, peki nasıl bitirdiler, adam kızı bulduğu gibi sarılacağına, gitti oh be telefonu aldık artık avea ya geçebilirim, ne diyebiiliriz ki işte reklamcılık bu!
bir ay önce sabahtan akşama kadar şebeke meşgul olayı yüzünden sabah 10 ile gece 12 arası dünyayla olan iletişimi koparan 14 saatte arızayı gideremeyen ve nedense vazgeçemediğim gsm firması.
ankaranın yaklasık 40 km doğusunda olan 50.000 nüfuslu elmadağ'da 3g şebekesi olmayan ve açık alanda bile bazen çekmeyerek insanı illet eden gsm firması. sadece 11 ilde varmış 3g si.
3g' ye geç 5 kontör hediye, 50 kontör yükle 50 kontör hediye gibi mesajlarını cevaplayıp dediklerini yapmama rağmen hediye kontörlerimi vermeyen, bunun için eshefle kınadığım türk telekom grubu dandik gsm operatörü.
--spoiler--
Hiçbir yerde çekmeyen Avea hatta sahipken, %93'lük kapsama alanı reklamını görüp, kendinizi 'azınlık' zanneder misiniz?
--spoiler--

http://www.shockehaber.com/onyedi.htm
eski abonelere 19tl olan 150dk tarifeyi yeni gelenlere 15tl olarak uygulayan servis sağlayıcı.
yakalaşık bir hafta önce yüklediğiniz kontörünüzle ilgili işlemin başarıyla gerçekleştiğini bildirmek için 1 hafta bekleyen gsm operatörü.
31 mart'a kadar 150 kontör ve üstü yüklemelerinize 10 lira bedava vereceğini hiçbir abonesine duyurmamış kurnaz operatör. müşteri hizmetleri dandiktir, hizmeti dandiktir, kısacası dandiktir. turkcell'in ve vodafone'un gayet iyi çektiği yerlerde avea bırakın görüşme yapmanıza, mesaj atmanıza bile vermez, adamı şekilden şekle sokar.
mesajları 1 saat sonra ulaştıran operatör. seviglinize atar filan yapmayın cevap vermedi diye.
kendi kendine müşteri adına otomatik paket, tarifeler arası geçiş düzenleyen gsm firması. en güzel tarafı da "isteğiniz dışında" gerçekleşen tarife değişiklikleri ve otomatik paketleri iptal ettirmek için 500'ü aramanız gerekiyor! yani cebinizden para ödeyip "kardeşim hatanızı düzeltin" diyorsunuz bir de. her geçen gün daha rezalet ve sömürücü kampanyalara imza atıyor. bir gün dahi durup ödüllendirmemek gerek.
türkiyenin en kolpa operatörü.

fakir ve kalitesiz insanların tercihi.
(bkz: avea pazarlamacıları)
9333 kontör yükleme hattını aradığımda eğer hattımda kontor yoksa küfreder gibi konuşan gsm firması. Ayrıca o korkudan suratına kapatamıyorum 9 tuşu ile konuşmayı karşıdaki bayanın sonlandırmasını bekliyorum.
sevgililerin arasını açan, arkadaşları birbirine düşüren gsm şirketidir.**
telefonumun ekranında hala aycell-aria yazan gsm operatörü !
hayatımda yaşamadığım rezillikleri bana tattıran gsm operatörü. bu kadar kalitesiz hizmet dünyada az bulunur. aman uzak durun.
eskiden her yöne sms atmak 1 kontör iken , kuruşa geçince bunu 50kr yapmış şirket. turkcelle sms atınca 50kr gidiyor. yani eskiden 50 kontör'e 11 milyona 50 sms atabilirken şimdi 22 sms atabilicez.. alla sizin ...
dün gece hattımdaki kontörü sorgulamak için *123# yaptım, bakiyem 8.752117 tlmiş. ulan bu kadar ince hesap mı olur, küsürata bak. tamam kontörden kuruşa geçtiniz ama bu kadar da kuruşu kuruşuna hesap yapmayın kardeşim.
son 1 aydır sms atmak zaten 2 kontördü. kontör=22 kuruştan 44 kuruşu düz hesap 50 kuruş yapmış. 39 kontör (7.8 TL)'ye 500/5000 sms'i olmasa. ah olmasa...
turkcell'le kıyaslanamayacak kadar kötü gsm şirketi.500/5000 sms olmasa hayatta katlanmam.
(bkz: aveq)
cevrenız avea ise kullanılabilcek bir gsm operatörü. sahsen 5000sms beni tatmin ediyor çünkü cok fazla konusan biri değilim telefonda. ama bu kontör olayı kalktığından beri diğer hatlara 25 kurusa mesaj atabilmem ve konusmalardan sonra birden azalan bakiyem beni soğuttu aveadan. bilmem belki de kontör azalmasına alışkın olduğum için ve paramın gittiğini gördüğüm için kanıksıyorum biraz.

en hesaplı tarife kimdeyse çoğunluk ona kayacak gibi görünüyor bu değişimlerden sonra.
değişimden önce 28 tl'ye 150 kontör alıp 180 dakika aveaya doğru konuşma süresi ve 500/5000 sms alıp bir ay idare eden bünyelere bakiye'ye geçtiksen sonra aynı fırsattan yararlanmaya devam edebilmek isteyen insanları 30 tl yüklemeye mecbur bırakmış firma. ama sakın bu oyunlara kanmayın. 20 tl yükleyim 30 dakika aveaya doğru konuşma süresiyle idare edin bir de her zamanki gibi 7.8 tl ye 500/5000 sms alın. 8 tl niz de eğer yetinebilirseniz cebinizde kalsın.