bugün

Şimdi reklamı Atatürk Olimpiyat Stadı'nda çekmişsin. iyi, güzel, hoş, tamam. 80000 kişiyi doldurmuşsun oraya. * Kampanya başlar başlamaz ordaki 80000 kişi hatta futbolcular ve teknik direktör de aveaya geçmek için stadyumu terkediyor. Lan adama sormazlar mı ordaki herkes mi turkcellli, vodafonelu diye. Ulan sen ne işe yararsın? Kimse mi senin operatörünü kullanmıyor? Bu kaş yapayım derken göz çıkarmak değil midir? Bu kendi kendini küçük düşürmek hatta rezil etmek değil midir? Bu nasıl reklam böyle? Ne bileyim bi grup taraftar da çıksın biz zaten avealıyız falan desin, avea avea diye bağırsın. Takımlardan bir tanesi avea kullansın diğer takım maçı bıraksın, avealı takım hükmen galip gelsin falan ne bilim işte böyle atraksiyonlar olsun. * * yani zaten cep telefonu kullanıcılarının büyük bi kısmı avea kullanıyor da işte kalan azınlık kısım da avealı olmaya gitti mesajı falan verilsin. * Bilmiyorum ben mi çok fazla inceliyorum ama incelemedim de arkadaş ilk izlediğimde direkt dikkatimi bu çekti...
tanım:tarak gibi bir reklam.

ulan adama sormazlar mı madem o kadar kişi hattını değiştirecek neden bu işlemi stada girmeden yapmıyor? gir çık gir çık ne lan bu?
çok dandik reklamdır zira numaram 535'li iken 555 olsa ne işe yarayacak? 535'i arayınca 555'e yönlendiriyor mu? yönlendirmiyor değil mi, o zaman kaptırayım öyle reklamı.
(bkz: kendi kendini ele vermek)
(bkz: reklamda mantık aramak)
bir adet geçiyordum uğradım diyen teknik direktör, bir adet koca stadda tek olduğunu farketmeden beyazz diye bağıran taraftar bir de ortamda ki tek avea'lı olan salak muhabirden oluşan son yılların en dandik reklamı.
(bkz: reklamın iyisi kötüsü olmaz)
(#4157681)
ulan adama sormazlarmı 80 bin kişi ne s.kime gidiyo koştura koştura diye . Adama sormazlarmı bu stad ikitellide, yolmu var mına koyim nasıl gitcek 80 bin kişi bi anda diye.

(bkz: ayıp yav)
bir de en çok numara taşıma reklamı vardır ki taktire şayandır.

edit: imla
avea avea (bkz: doğru tespit)
müşterisine kazığı geçirdikten sonra çekmeyen firma aveanın mükkemmel zekalı reklamı.