bugün

Asıl adı istanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi olan bir eğitim kurumudur.
sınavları ne zaman, merak ettiğimdir. ulan haberimiz yok ne olup ne bitiyor...
ikinci üniversitemi okuduğum fakültedir.
kıs. açıktan ve uzaktan eğitim fakültesi.

(bkz: istanbul üniversitesi auzef)
bilgilendirme konusunda ciddi eksiklik yaşayan, okul öncesi desteği bulunmayan* bir fakültedir. tipik aöf yani.
Bilgilendirme konusunda igrencler telefondan ulaşmak mümkün değil internet sitesi hata veriyo on kayıt yapamiyorum cildiricimmm.
ara sınavlarını olmak için canla başla mücadele eden öğrencileri gördüğümde (internet sistem sorunları yüzünden) üzüldüğüm aöf yan sanayi kuruluştur. keşke kurulmasaydı.
diplomalardan açık ibaresini kaldırmayan ünidir.
ilk dönemini yaşayan öğrencisi olarak değerlendirmem.

Liseden yeni mezun 17 yaş civarı gençlere tavsiyem ne işiniz var, manyak mısınız olurdu; çünkü üniversite yalnız bir diplomadan ibaret değildir.

sisteme inanan, bir şeyler vermeye çalışan hocalar olduğu gibi, önünde yazılı metni okuyup eyvallah diyenleri de var. ama bu örgün öğretimde de çok farklı değil.

Eğitim materyalleri içerik olarak güzel olmakla birlikte matbu olarak verilmemesi bir eksiklik.

daha çok kişisel gelişim veya işimde lazım olur dediğiniz bölümler için bir yandan çalışırken bir yandan okunabilecek ünüversitemsi şey

şimdilik eyorlamam bu kadar.
2 sene örgün okuduktan sonra bi bok olmadığını anlayıp geçtiğim fakülte. Gayet mutluyuz çalışıyorum da.
"Bunun işletilmesi ve dizaynında emeği geçen herkesin götünü eşşek siksin" diye başladı Erhan söze, la ne oldu iki satır muhabbet edecektik dedim, herif dertli, iki saat kafa sikti smk.
bulaşmış bu boka kırkından sonra, 2,5 saat sövdü bugün rektöründen dekanına. internet sitesinin sss bölümüne bile 15 dk sövdü,
Girdim az önce baktım, harbi sövmemek elde değil.
Ne yaptığını kendi de bilmeyen fakülte. Yatay geçişle hak kazanıp aynı sene sınavla istanbul üniversitesinde başka bölüme yerleştiğimde kayıt yapılırken bunu belirttiğimde yaparız ederiz olur deyip ilk dönemin sonunda "yatay geçiş yaptığınız okulla ilişiğinizi kendiniz kesmişsiniz bizim istememiz gerekirdi kaydınız siliniyor" diyen fakülte. E ben size demiştim okulunuzda örgün bir bölüm kazandım oraya kaydoldum sorun olur mu diye, sorun olmaz demiştiniz? Hani ilişiğimi aldığım yer de sanki dünyanın öbür ucu, bir sokak arkandaki aynı okulun fakültesindeyim bir yazı yaz belgeler gelsin yani nedir. Bunu söyleyince de yok öyle şey mi olur öyle dememişimdir mümkün değil gibi bir cevap aldım. Ve örgün öğretimin sınavsız ikinci bölüm hakkıyla bu sene tekrar başladım. Allah belasını versin ne diyebilirim ki.
Vize sınav sonuçları halen açıklanmayan fakülte.
Finaller yakın tarihte olduğu için bu acelemiz fakat gözardi ediliyor. Sayın AUZEF.
abuk sabuk bir eğitim programıdır.
uzaktan eğitim kısmı tamamen saçmalıktır. çağrı hizmeti vermezler website ye bakmazlar.
boş beleş uzaktan eğitim fakültesi. örgünleri bir cacık oldu da bir uzaktanı ekliyorlar.

rant başka bir şey değil.
ikinci üniversite kapsamında psikoloji bölümünü okumak istediğim uzaktan eğitim.
felsefe bölümüne kaydolduğum fakülte. bakalım değecek mi?
Psikoloji bölümü açılsaydı ben de psikoloji bölümüne kaydolacaktım ama açmadılar.

#eğitimhaktır
siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümü ile kafamı kurcalayan açıköğretim fakültesi. anadolu üniversitesi'nde açıköğretim'i deneyip okul tadına varamamış bir lise öğretmeni olarak bir de bunu deneyeyim diyorum. en azından kütüphaneden ve bahar şenliklerinden faydalanma imkanım var. gerçi 19 yaşımdayken tutturup da teknik üniversitede sosyal alan öğrencisi olup ne yapacağım yeav deyip gitmediğim odtü'de gözüm var, şeytan diyor tekrar gir sınava. ama yaş 28 oldu. ne yapacağız dostlar? ben en iyisi yds'ye çalışayım. *
Hava koşulları nedeniyle bütünleme sınavını online yapmaya karar veren açık öğretim üniversite.
Umarım tez zamanda Anadolu üniversitesi aöf gibi 81 il ile sınırlı kalmayıp tüm büyük ilçelerde de sınav yaparlar.

Sonuçta AÖF programları daha çok çalışanlara yönelik.
Alanya'da oturan ve çalışan biri her vize ve final için Antalya'ya 135 km,
Silifke'deki bir insan Mersin'e 105 km,
Ereğli'deki bir insan Konya'ya 147 km yol gitmek zorunda.

Hele bir de kalacak durumda değilse iki gün gidiş geliş yapmak zorunda.
Gerçekten avantaj denen bu durum il merkezinde yaşayan insanlara kıyasla eziyete dönmektedir.

Anadolu üniversitesi aöf gibi istanbul üniversitesi aöf de Alanya, ödemiş, Ereğli, Kozan, Silifke, Elbistan, Fethiye, bandırma gibi il merkezine uzak büyük ilçelerde de vize ve final sınavı yapmalıdır.