bugün

inançsız olarak bilinen insanların inançlarını eleştirmeye çalışan mal varlığı. bu tür başlıklar altında yeni trollerin aramıza katıldığını görmek gurur verici.
Aslolan putlar değil zaten islam .putlar islamdada saçma kendin yap sonra tap :| haydi islamda saçmalık bulalım ve ilk mesajdaki sofra sırusuna bir vevap yazalım
havada uçan kaçan, ineklerle kedilerle konuşabilen insanlara, görünmeyen varlıklara felan...

bence de çok saçma inançlar. insanda biraz akıl mantık olur ya... kafir işte ne beklersin.
Peki bu mükemmel düzen içindeki insan vücudu nasıl kendiliğinden varolur yada evrim (bilimsel araştırmalar söylüyor ki mutasyonların %99 u zararlı %1 i etkisiz ama maymun insan gibi mükemmel bir varlığa nasıl evrim(mutasyonla)dönüşür? ...hadi hepiniz müslüman olun
Müslümanların dediği dogruysa müslümanlar cennete onlar ateşe yani müslümanlar kazanır ama ateistlerin dediği doğruysa müslümanlar namaz kılıp sağlığına baktı zekat verip yardımlaştı ya onlar?... E yine müslümanlar kaznçta gelin toptan müslüman olun
Yaw bumüthiş düzen , evren kendiliginden oluşuyor saçma değil ama inancımız gereği Allah cc rızası için hacca gitmek saçma üstelik bu yer(kâbe) binlerce yıl önce ilmin sıfır olduğu bir zamanda inşa edilen bu yer bilim adamlarınca dünyadaki manyetik alanın sıfır olduğu yer ilan ediliyor var bu iştevbir iş gelin müslüman olun eliniz kolunuz bağlı verecek cevabınız yok
Hadi cevap verin neyi bekliyorsunuz ate ler.
Dincilere laf anlatmak.
işte boyle Hep kaçamak cevap veriyorsunuz anlattığınız laf yok, ben nerdeyse destan yazacağım mesajlarımla ama siz hala dincilere laf anlatmak deyin yaw sizleri seviyorum kardeşlerim gelin çok ciddiyim yalvarıyorum size gelin müslüman olun biraz beyninizi kullanın siz müslüman olunca hertürlü kazanırsınız ama olsanızda olmasanızda bana faydası ne ? DÜŞÜNÜN GERÇEKTEN
ateistlerin saçma inançlarına verilen örneklerdir.

ulan dün benim yazdıığım yazı subjektif diye siliniyor forum tarzında entry var diye forum tarzında entry'nin sebebi de smiley dediğimiz * karakterleri.

adam bildiğin muhabbet eder gibi başlık açmış tanım yok bunu silen yok.

silinmesin tabi bu tarz yazılarda olsun da benim yazdığım da nasıl bir sıkıntı vardı anlamadım.

yazarlardan objektif olunmasını bekleyen bir moderatör takımına sahibiz bunu da buradan belirteyim.

madem objektif olacaktık o zaman neden buraya yazalım amk.
Inanci olmadığı için "ateist" olarak adlandırılan insanların inancını sorgulamak ?
(bkz: 404 not found)
(bkz: beyin dll bulunamadı)
Maymundan geldikleri icin zeka yoksunlugu cekiyorlar, sacma seylere inanmalari dogal. Mesela ateist olmayanlari cahil, iq su dusuk filan saniyorlar. Yazik, cok yazik. Şebeklerin gerizekali olduklarinin farkinda olmadan insanlara gerizekali demesi acayip acinasi bir durum. Maymunlar evrimlesip dile gelse ha bu salaklari evlatliktan reddederler la.

Edit: ey amk mallari! Biz de biliyoruz primatlari sunu bunu. Ateistleri kizdirmak icin direkt maymun dedim bunu bile anlayacak zeka yokmus sizde lan. Keske maymundan gelseymissiniz, Maymunlar bile sizden daha zeki azizim.
ateistin ne anlama geldiğini bilmeyen yazar beyanı.
illa yaratıcı şart ise, en az 3 tanrı!

tek başına sofra mı kurulur hem biri yemeği yapıcak, biri salatayı yapacak, biri de rakıları alıp sofrayı kuracak... sofra dediğin ancak böyle kusursuz olur!
"Günün birinde aklın ziyalarıyla aydınlanan bir nihilist, küçük kilisenin mihrabını süsleyen ilâh ve azizlerin resimlerini kırdı ve mumlan söndürdü, biraz sonra da o resimlerin yerine bazı Tanrı tanımaz filozofların resimlerini koydu, mumları tekrar yaktı. Dinî inançların mevzuu değişmişti; fakat dinî hislerin değiştiği söylenebilir mi?" le bon - kitleler psikolojisi

evet, inanmamanın da bir inanç olduğu gerçetir. ateist aklı merkeze koyup inanmamasının sebeplerini rasyonaliteye bağlar. oysa ki aklı ilk kez ve en açık şekilde ortaya koyan görüş olan liberalizm bile insanın aklının gerçekliği kavramada yetersiz olduğunu söyler. Zaten siyasi çoğulculuk denilen, denge ve fren sistemi, kuvvetler ayrılığı gibi kavramların istisnasız hepsi işte bu egemenliği gökten yere indiren görüştür. Sadece geçmişte kutsal olan tanrı fikri bu kez kutsal olan akla (ama nasıl bir akıl o da çok tartışmalı) indirgemiştir. tabi işin ilginç yanı da şu modernitenin akılcılığının getirdiği bireyin yalnızlaşması,toplu intiharlar, savaşlar, soykırım, insan üzerinde deneyler yapılması gibi sapmlar da modernitenin akılcı materyelist felsefesinin bize getirdikleridir. "soykırım", "faşizm" gibi kavramların hepsi moderniteden çıkmıştır. ilginç değil mi milliyetçilik bile inançsızlıktan ortaya çıkmıştır. falan falan çok uzar bu.

çok uzun uzadıya yazılabilir ama ateizmin de bir inanç olduğu açıktır. başlığa dönecek olursak ateislerin bugün bu hale getirdikleri dünyayı beğenmemeleri de çok tuhaf. ve dünyanın bunca sapkınlıklarını hala dinlere ya da başka yerlere bağlamaları.
Tek bir tanım yapılmadığından silinmesi gereken başlık.Ulan yıl olmuş 2015,yıllardır okullarda evrim teorisi ekseninden oluşturulmuş eğitim görüyorsun.Bu siteye girmeden önce şu arama motoruna bir "evrim teorisi" yaz,bir oku.Ha gidip Harun Yahya dan dinlersen ancak yanına topladığı birkaç fahişeyle sohbetini izlersin.Evrim "aa bak biz maymunlara benziyoruz" deyip oluşturulmuş bir teori değildir.Onlarca kanıtı vardır."Evrime inanmıyorum" tarzı bir argümanla çürütülemez.Koyarsın kanıtlarını ortaya-muhtemelen doğa kanıtlarına karşı çıkacaktır-,evrim yoktur dersin.Bu kadar sığ olmayın.Gayet mantık çerçevesinde oluşturulan ve yüzde 99'unuzun "Yhaa böyle sorgulama mı olur kardesimm" tarzı cevaplarla savuşturmaya çalıştığınız sorulara cevap bulalım:"Tanrı nasıl bir güçtür,nasıl yokluktan var olmuştur?","Tanrı,kaldıramayacağı bir taş yaratabilir mi?","Dünya bu kadar düzensizlikle doluyken nasıl olur da bir mükemmel tasarım argümanı ortaya atılır?(Yoksa Tanrı,ulan dur ben tsunami denilen bir olay yapayım da bu çok sevdiğim kullarım hunharcı gebersin mi demiştir) Ha bir de bu evren yaratılabilir ama tasarlanamaz.Şunun farkına varın artık.Yaratılmış bir düzen bir süre sonra karmaşıklığa doğru evrilecektir.Tüm bunlar bilimsel argümanlarla desteklenir.Neyse hadi namaz kılalım ve Tanrı bizi affetsin.Bu din süper kanka
yılanın gazıyla cennetten kovulan erkeğin, kaburga kemiğinden yaratılan kadının, yukarlarda bi yerlerde insanı sonsuz gazap ve ateş içinde yakacak bi ocakbaşı ustasının olduğuna inanmaları.

bazı davarlar hala ''maymundan geldiler :d'' diyor. allahım çıldıracam. ulan darwin'in tek bir sözü yok ''maymundan geldik'' diye. bakın, bu teori 200 sene önce ortaya atılmıştır ve hala deli gibi tartışılır. üzerine onlarca kitap, binlerce tez, on binlerce makale yazılmıştır. adam tek cümleyle çökertebileceğine inanıyor ya. çıldıracam amk. zaten evrim, gerçektir. bunu reddedecek kadar büyük bi aptal değilsinizdir. insanın evrimi tartışılır, hala da tartışılıyor. ancak karsı cıktıgınız şeyi bi bilin önce be. maymun diyor hala cibiliyetini siktiğimin.
O zaman şuna cevap verin o yazılmış onlarca kitap kanıt ve tezlere dayanarak : Öncelikle evrim canlının içinde bulunduğu ortama uyum sağlaması için geçirdiği değişimlerdir de peki maymun şempanze primat yada her neyse mesela kolları daha güçlü ve uzunken , ısı yalıtımını sağlayan tüyler varken...kısaca bulunduğu ortama en azından şu çelimsiz çevre koşullarına dayanıksız ve güçsüz , kendini olumsuz hava koşullarına uyum sağlamasını sağlayan tüylere sahip olmayan insana dönüşüyor ? Yada niçin hala evrim geçiren canlılar yok? Mesela ayaklı yılan yani karınları üzerinde sürünmek çokmu hoştuda ayakları kayboldu?
O zaman şuna cevap verin o yazılmış onlarca kitap kanıt ve tezlere dayanarak : Öncelikle evrim canlının içinde bulunduğu ortama uyum sağlaması için geçirdiği değişimlerdir de peki maymun şempanze primat yada her neyse mesela kolları daha güçlü ve uzunken , ısı yalıtımını sağlayan tüyler varken...kısaca bulunduğu ortama en azından şu çelimsiz çevre koşullarına dayanıksız ve güçsüz , kendini olumsuz hava koşullarına uyum sağlamasını sağlayan tüylere sahip olmayan insana dönüşüyor ? Yada niçin hala evrim geçiren canlılar yok? Mesela ayaklı yılan yani karınları üzerinde sürünmek çokmu hoştuda ayakları kayboldu?
Çoğu şey bilimle açıklanabilir fakat hiç bir şey kuranla açıklanamaz. `justbossy'
Kur an ın içindeki gizemlerini insan aklı kolay kolay alamaz. Bilim hala kurandaki tesadüf dediklerinizin 1400 yıl önce nasıl olup da kur an a geçtiğini ve şu sofra meselesini açıklayamadı
Kaldirmak
Kaldiramamak
Agirlik
Dogmak
Ölmek
Zaman ve Akliniza gelecek herseyi Allah yaratmistir, sadece yarattigi canlilar icin..Bunlar ancak yaratilanlar icin ölcüdür.Bu sorudaki mantik yanlis oldugu icin cevabi yoktur.."Allah'in kaldiramayacagi tas" diye bir sey yok..aruz vezniyle redox problemi cözmeye calisiyorsunuz..Maksat sacmalayarak kafayi bulandirmak degilmi, Sacmalamak özgür bir tercihse bide ben kullanayim bari-Bu adam essiz bir ressam..Eeee, bana asla cizemeyecegi bir resim cizsinde onun ressam olduguna inanayim..
- ? ? ? ?
Ama zaten benim bir din inancim yok, bu tür mantik illizyonlari yapip dinlere hakaret ederek masturbasyon yapiyorum diyorsaniz o ayri..Birde anlamadigim nokta inanci olmayan insanlar neden inanci olanlara karsi hep nefret doludur?Neden hep onlara saldırırlar ? inançlı bir insan sizin tuzağınıza düşse ve dini inançlarını kaybetse bu size zevk mi verecektir yada elinize ne geçecektir?
Hiçbir seyin yaraticisi olmadiğina inanmak. Bune lan? Dalgacmi geçiyorsunuz ateyistler? Hadi hiçbir seyin degilde yine bi kaç seyin yaraticisi var deseniz eyvalahtan bu nedir yea.
inançsızlıkların inançları demek. hmmmm anlıyorum.
Allahın/tanrının/yaratıcının varlığını inkar etmeleri. Evet çok zekiyim. ~~
güncel Önemli Başlıklar