bugün

ateistlerin 'kayıtsız şartsız bilime inanıyoruz' düşüncelerinden yola çıkarak, bilimin söylediği başka şeylere inanmak zorunda oldukları gerçeğidir.
efendim madem bilim ne derse ona inanıyosun o zaman evrime inandığın gibi freud'un çocukların annelerine duyduğu sevginin aslında onlara karşı duydukları cinsel istek yüzünden olduğunada inanıyorsundur. evet evet miden kalkmasın, senin annene veya babana duyduğun sevgi ona karşı olan cinsel arzularından kaynaklanıyor. bilinç altında onlarla cinsel ilişki kurmak istiyorsun.
ayrıca darvin'in her söylediğine inanıyorsunda neden türkler hakkındaki görüşlerine inanmıyorsun. zorunamı gidiyor.
freud'un ortaya attığı kuramı kıçından anlayan ve sanki sadece ateistlere özgü olduğunu zannedenleri sevindiren gerçeklerdir.

be kardeşim, freud amcanın sofokles'in electra ve kral oidipus oyunlarından esinlenerek düşlerin yorumu'nda ortaya koyduğu electra ve oidipus kompleksi sadece ateistlere özgü bir şey mi?

orada bahsedilen şey herkesi kapsıyor mu?

bu kadar sığ olmayalım..
(bkz: Acı ama gerçek)

Ayrıca, kuvvetle muhtemel ateist kişi faşist olmadığı için ırklarla ilgili söylenenleri pek umursamaz. Hiçbir şeye körü körüne inanmak ve bağlanmak zorunda olmadığı için de Freud'u kıçından anlamaz. *
dogrudur. kabul ettigimiz aci gercekler vardir. ornegin bana cok aci veren bir gercek itiraf ediyorum olumden sonra yasam olmamasi. olumden sonra ailem ve arkadaslarim ile tekrar bulusmayi cok isterdim. ama ne kadar temenni etsem de olma olasiligi cok dusuk. cunku su beyin, ruh sandigimiz hersey. beyin de yaslaniyor ve oluyor. o yuzden ruh sandigimiz hicbir sey kalmayacak. elbette cok dusuk bir ihtimal belki matrix'teyizdir falan. %10'luk bir agnostikligim de var.

evet aci bir gercek. ama bu aci gercekten kacmak icin adem ile havva, ortadan ikiye ayrilan nehir, helak olan kavimler gibi efsanelere inanmiyorum.
bu gerçeklerden biri de "ateistse sataşılır be aabi" deyü deyü sığ ve temelsiz iddialarla ateiste sataşanların hep varolacağı gerçeğidir.
- Hem de nasıl sataşılır be aaabi.
ölümün tam anlamıyla bir son oluşu. bunun yerine, ellerinde olsa cehennemde cayır cayır yanıp- var olmayı tercih edecek bir dolu ateist var.

oysa bir mümin için durum böyle mi? (bkz: melekler vs şirinler) - son kısım
sıkıştıkların da Allah diye bağırmaları veya oo my godd.istemsizde olsa çıkıyor ağızlarından işte.
Müslüman yetiştiğimiz için bazı reflekslerimizin dinle ilgili olması.

(bkz: doğuştan ateist olmak)
gerçekten antep acısı çok acı.