bugün

merak edilen tepkilerdir.
Keşke toprak olsaydım da şu hale düşmeseydim olabilir mesela.
-''yaktınız ulan beni!''
bir anda zevk ve sefanın ortasında kalma heyecanıdır.
-merhaba cehenneme giden yolu arıyordum bu buradan mı geçiyordu?
+evet buur geç içeri
-tamam carilerimi getirn bana
+heman efendim geliyor.
yanında su olan var mı?
ilk vereceği tepki şudur: "ulan gerçekten varmı be"
nerede marx , nerede lenin , nerede dawkins ? Kurtaramıyorlar beni ..
hastayim dedim inanmadiniz bak ne oldu simdi ?
- abi burası çok sıcak bi soğuk duş alalım.
bu konuya yakın cok guzel bır ayet vardır. (bkz: BAKARA 156) Onlar ki, kendilerine bir musîbet isabet ettiği zaman: “Biz muhakkak ki Allah içiniz (O'na ulaşmak ve teslim olmak için yaratıldık) ve muhakkak O'na döneceğiz (ulaşacağız).” derler.
insan kelimesi "hatırlayan" ve "unutan" manalı üns ve nisyan'dan türediğine göre unuttuklarını hatırlayacak ve "Ya Rabbim, ne olur beni geri gönder salih bir kul olayım" diyeceklerdir.
iki ateistin ilginç dialoglarına sahne olabilecek tepkilerdir.

+ necati hep senin yüzünden.

- aklımı sikeyim, sus olum sus.
o son taşağı geçmeyecektik.
Şimdi tamam Allah varmış da beni buraya koyması ne kadar etik? falan diye entellik taslayacaklar ilk başta, sonrasında ise pek mantıklı cümleler kuramayacaklar. Hatta cümle kurmak için gerekli olan konuşma eylemini yerine getiremeyeceklerdir. Bir müslüman asla kimsenin cehenneme gitmesini istemez elbette ama, zaman gösterdi ki; cennet ucuz değil, cehennem de lüzumsuz değil canım kardeşlerim.
-tamam tamam inandım, ama bu kadarda yakılmazki insan, şu ateş olmayaydı iyiydi ....
ooo herkes burdaymış lan.
"ulan hem gel dünyanın amına koy, elin hıristiyanın yaptığı ilaçla tedavi ol, adamı cennete alma, 5 kez namaz kıldın diye cennete sen git, sikerler öyle adaleti" gibi bir şey derler herhalde.
- bizim şakirtler de burdaymış ya la.
(bkz: ergen müminler coşmuş yine)

buna benzer bir bertrand russel anısı vardır. öğrencisi der ki : hocam, ya tanrı varsa ve size "bana neden inanmadın" derse, ne cevap verirsiniz?

russel: çok basit evladım. "yeterince kanıt yoktu" derim elbette. zira tanrının olmadığı yönündeki kanıtların yanında, olduğuna yönelik kanıtlar göz ardı edilebilecek kadar azdır.

yani sevgili mümin kardeşim, ateistin böyle ahmakça işlere ayıracak vakti olmaz. yine de size, kendince eğlenme fırsatı vermemek hoş değil. eğlenin.
nasıl bir işletme burası daha kliması yok ben gidiyorum.
yorum yapamayacak kadar vakitsiz olacaktır kendileri.
allahu akbar!
ahirette sadece arapça konuşulduğunu düşünen salakların halinden daha iyi olacaktır.

- aaaah! Ben dedim size de mi amk bir şeyler hissediyorum diye?
+ ne bileyim oğlum parçacık falan hani?
- al, girdi kıçımıza parçacık!
-e biz yok sanıyoduk.
ölümden sonra hayat olmadığı için merak edilmeyen sorundur.