bugün

papa francis in açıklamasıdır. eğer vicdanlarını dinlerler ise bunun mümkün olabileceğini söylemektedir.

ne yalan söyleyeyim müslüman biri olarak bazen hristiyanlığın ulaştığı olgunluğu görünce onlara imreniyorum.
diyanet işlerimizden sittim sene duyamayacağımız gerçekten hoşgörülü bir açıklama. demek ki adamlar da mantık şu ; allah istediğini cennete alır istediğini almaz, onun bileceği iştir. fakat bizde ki mantık böyle mi ? böyle ise buyursun dinliyoruz...
(bkz: iyi ateist cennete gidebilir)
ateistlerin dine geri döndüğünde olacağı şeyi belirtmiştir aslında papa. yane geridönüşü olduğunu belirtmiştir.
gerçek bir müslüman kendi dinini sorgulamaz bu şirke girer bizde öylemi onlarda böyle demek yanlıştır.
yeni mevzuatla birlikte gerçeğe dönüşmüş durum.

resmi gazetede yayınlanmıştır. en az 10,000 iş gününü doldurmuş ve 7500 sevap oranına ulaşabilmiş ateistlere cennet kapısı açılacaktır.

hayaldi, gerçek oldu.

http://i.ensonhaber.com/r...r/diger/cem_uzan_8102.jpg
Ya sanki kendimizi kurtardıkda bide ateistleri tartışıyoruz nitekim sanırım
imam gazali cennete son gidicek adamı anlatır ve sonunda şu manidar kelimeleri arz eder
" inşaAllah o ben olurum "

Bu durumda böyle bir imamın bu sözleri demesi bize yolumuzu göstermiştir

ellerimizi açıp yakın uzak çevremizdeki herkese ve kendimize hidayet dilemekten , onları ikna etmekden başka yapabileceğimiz birşey yoktur

(bkz: tebliğ ve irşad)

Biz hele bunu yapalım diyanete sövmeyede geliriz ona daha var.
--spoiler--
hristiyanlığın ulaştığı olgunluğu görünce onlara imreniyorum
--spoiler--

dinler olgunlaşmaz. kuralları bellidir, değişmezler. dinde reform sapıklığına lüzum yoktur.
ak parti döneminde gerçekleşmiştir.
bakın açık saçık ifade ediyorum bundan önce ki hükümetler de ateistler doğruca cehenneme gidiyordu, biz ne yaptık ? misal fazıl say artık cennete gidebilecek ve fakat önce türkiye de ceza evine girmesi gerekiyor...
ateist' lerde cennet' e girerse daha iman etmenin ne anlamı kaldı ki?
Fuzuli am pesine düştün gurbete.
Am serindir, am derindir, şifa verir Millete.
Ye kebabı, iç şarabı, vur karpuz göte.
Bu gidişle, yarrrağımı gidersin cennete.
içimizde ne çok allahın sekreteri varmış. gidemez falan diyen var neremle gülsem bilemedim.
cehennem kontenjanları boş kalacak dedirten açıklama.
Umutlandırmıştır. En azından beni.
eğer ki ateist içten içe "iyiyim ya ben cennet varsa bile eninde sonunda alırlar" diye düşünüyorsa bu mümkündür.
Ama benim kalbim temiz.Yapmayın etmeyin.
Ateistler zaten cenneti yaşıyor...

Siz ise cenneti yaşamak için uğraşıyorsunuz.