bugün

işe yaramayacak bir çabadır. şimdiye kadar aklın nerdeydi denilir.
işlediği günahları, son anda kurtarma çabası içinde olan insan söylemi.

(bkz: firavun)

edit: imla
çevremizde ateist olduğu bilinen orta yaşlı bir adam vardı. bu adam birgün trafik kazası geçirdi. ağır yaralı olarak hastaneye kaldırmışlar. ilk kendine geldiğinde şahadet getiriyormuş.*gerçekten. bu hikaye değil yani.
iyileşip hastaneden çıktıktan sonra tekrar ateistliğe devam etti mi? onu bilmiyorum.
(bkz: elhamdülillah)
(bkz: müslümanların hayatı boyunca ateist demesi)
zora gelince bi tarafının tutuşmasından doğan durumdur..

(bkz: ateş seni çağırıyor)
islam dininde önemli yeri olan bir davranıştır. son anda bile olsa getirilen kelime i şehadet kişiyi müslüman yapar. hadi onu geçtikte "yok hacı son anda olmaz öle eheheh cehennem bekliyo ehe" tarzı allah'ın ne yapacağını ondan iyi bilen kullar ne kadar çoğalmış bu ara, o geldi aklıma birden.
azrail'i karşısında görünce ağzından ilk çıkacak cümledir kelime i şehadet.*
(bkz: son pişmanlık neye yarar)
(bkz: yusuf yusuf)
eğer kelime-i şahadet getirebiliyorsa şanslı kişidir.
three days grace'ten never too late'i dinleyen ateisttir .
o noktaya kadar hakk demeyip gebereceğini anladıktan sonra bunu yapıyorsa ilkesiz şerefsiz ateisttir...
(bkz: göt korkusu)
bu aynı gençken insanların vurdum duymaz, cumaya gitmez, allah inancı zayıf olarak büyüdüğü. yaş 50'ye doğru yaklaştım mı göt korkusundan hacca gidip, cuma namazlarını kaçırmamasına benzer.
(bkz: yarrağın am döşeğinde kıllısı yok mu demesi)
bunun benzer versiyonu da cem karaca'da görülmektedir, vadesinin yaklaştını anladığında ilahi okumalar gibisinden. ha ne kadar işe yaradı orasını bilemem.
(bkz: sence o bunu yer mi)
ölüm döşeğinde kelime i şahadet getirecek kadar bilincim yerinde olursa şansımı denemek isterim. hoca nasreddin le büyütüldük vesselam.
(bkz: bluevelve)
ateistlerin isyankar, inkarci oldugunu dusunenler icin akla gele bilecek olaydir. omrunuzde herhangi bir ateistle 5 dk muhabbet ettiyseniz adamlarin konuyla ilgili dusuncelerini anlar, sacmalamassiniz. ben simdi darwinden girip dawkinsden cikmayacagim, kisaca kalin kafaya sokulmasi gereken; var oldugunu inkar etmeyen, yok oldugunu iddia eden ve bu dusunceye gercekten inanirsa birisi tuvalette sicarken, döşekte ölürken dusuncesini degismez. korktugu icin inanan herhangi bir teist, putperest, musluman ya da hristiyandan da bin kat samimidir.
zararın neresinden dönersek kardır davranışıdır. Hiç yoktan iyidir.
(bkz: bildiğin iki yüzlülük)
yumurtanın göte dayanmasıdır.
cennetin kapılarını açmasa da gösterir.
güncel Önemli Başlıklar