bugün

buna da itiraz edebilecek misiniz çok merak ediyorum gerçekten. ateist olmanın verdiği cesurluk, rahatlık, sorgulama ve eleştirme yeteneği ile espri yaparken herhangi bir dine mensup insanlara nazaran daha başarılı olduğunu görebiliyoruz. zeka seviyelerinden kaynaklı avantajlarından hiç bahsetmiyorum bile.

tonla tabusu olan insanların milleti güldürmek için kıçlarını yırttıklarını görünce o kadar üzülüyorum ki. sıkışmış kalmışlar, belli başlı konuların dışına çıkamıyorlar ve bu şekilde komik olmaya çalışıyorlar. azimlerinden ötürü kutluyorum ama ne yazık ki abazan kalmaktan ömür boyu hiç kurtulamayacaklar. biz ateistler, gülmekten kızların karınlarına ağrılar sokup sonra da başka yerlerine başka başka şeyler sokmaya devam ederken, onların bu halleri canımı çok yakıyor.
--spoiler--
sorgulama ve eleştirme yeteneği ile
--spoiler--
ne yani dini olan sorgulayamıyor mu ?
(bkz: konuyu başka yere çekmek)
cem yılmaz ateistmidir acaba? sorusunu akıllara getiren durumdur.
çok fazla leman, penguen okumalarından kaynaklanır.
(bkz: ateistliğin başlı başına espri olması)
adam allahtan korkmuyor. sınırlarını bilmiyor. ağzına geldiği gibi konuştuğundan, diğer insanların yapamadığı esprileride yapabiliyorlar tabi. yoksa ateist oldukları için bahşedilmiş bir yetenek değildir bu.
hayvanlar bile yaradanın varlığından haberdar iken, "allah yok" diyen bir kişiye ben konuşmasa bile gülerim.. hem bu dünyada gülerim hem de ....