bugün

linkteki yazıda anlatıldığı gibi mesela, zira devir iman kurtarma devri, imanı korumak elde ateş tutmak gibi,
sağlam anlamak ve anlatmak gerekiyor,
50-60 yıllık ömrü dizi izleyerek geçirmemek gerekiyor, bir insanın en büyük derdinin davasının ahiretini kurtarmak olması gerekiyor,

http://www.nur.org/tr/nur..._Nasil_Anlatabilirim_1476
Şakirtlerin, ateistlerin beynini yıkama çabalarının bıktırdığı gerçeğini hatırlatmıştır.
balığa suyu nasıl anlatırsınız allah aşkına? yok artık ne gerek var böyle şeylere?
Allah birdir. Çünkü bu evrende her şey ince bir hesap ile yapılmıştır. ikinci bir tanrı olsaydı (tövbe haşa) iki güne kalmaz bu düzen bozulurdu. En basit örnek okul müdürüdür. Bir okulun iki müdürü olsa düzenli işleyebilir miydi işler? Biri sağ der öteki sol.

Bizleri allah yaratmıştır. Bizi elbet bir yaratmıştır. Biz yoktan var olmadık. Sen bir ağacın yanında binlerce yıl beklesen sen el sürmeden o ağaç bir masa bir sandalye olmaz.

allah mucizeler göndermiştir. Onlarca kanıt yollamıştır. Sen allah a inanmak için hala özel bir işaret mi bekliyorsun. Allah sana zaten gördüğün her şeyde bir ipucu vermiştir.
inanıp inanmaman sana kalmıştır. Ama yarın öbür gün hesap sorulacağı zaman neden denecektir. Neden inanmadın. O zaman eğer ailem böyle inanıyordu denirse iki katı yanacaksın. Denecek ki ben size düşünmeniz, araştırmanız için uygun yarattım. Neden düşünmedin. Ya o zaman ne olacak.

Not: alıntı değildir.
Bilindik bir söz ama kullanmak istiyorum:

Cennet cehennem belki vardır belki yoktur biz bunu bilemeyiz. Yoksa bir kaybımız olmayacaktır. Ama ya varsa?
''genelde taş ve sopayla anlatılıyor'' cevabını verdiğim soru.
imkansızdır anlatılamaz çünkü anlamaz. cinnet geçirme sebebidir.
ona göre her şey tesadüfen oluşmuştur. sormak lazım
"Allah'ı göremediğin için yok sayıyorsun da neden aklını göremediğin için yok sayamıyorsun?"
bağnazlık kötü.
CUMAYA GiTSiN iMANA GELSiN KAFiR .
sen sus gözlerin konuşsun bebeğim.

ateist kişi sorgusuz sualsiz ateist olmadığından ne anlatırsanız zaten daha önce bildiği için, bütün çabalarınız boşa çıkacaktır.

illa misyonerlik yapıcaz diyosanız yatakta yapın.

(bkz: misyoner pozisyonu)
Okuduktan sonra sadece iyi dusunulmus tarafli bir yazi diyebilecegim yorumlar silsilesidir.

En ilgincide doguran arabalar kismi. Yazar yada dusunur bunu tavsiye etmeden yillar once bu nano teknoloji kesfedildi ve gelistiriliyor.

Yazi ilk bakista cok kusursuz gorunuyor ancak selefi olan dinden yaklasik 600 yil ileride oldugundan aciklar uzerine dusunulecek cok zaman vardi denilebilir.

Tek soru; allahi kimse yaratmadiysa? tanri oldugunu ne zaman anladi?

Birde ateist insana allahi anlatsan ne olacak? Normalde bir ateist allah olmadan dunyaya faydali olmayi ogrenmis birisi olmasi gerek.

Fanatikleri ve yobazlari disarda birakiyorum cunku fanatik bir ateistle yobaz arasinda fark yok.
ateist birine allahın varlığına inandıracak kadar bilgili olmak gerekir. bu sebebtendir ki ateizm nedir iyice araştırılmalıdır. ben bir arkadaşımı o yoldan döndürdüm. inş herkes döner.
(bkz: beyle)
Sen hiç ateist olmadın ama ben bir zamanlar müslümandım. Eğer mitolojiyi, evrimi, dinlerin tarihçesini biraz araştırdıysanız zaten bir ateiste soracağınız her soru havada kalır.
her şekilde anlatılır. yeter ki dinlemek istesin.
istediğini anlat bu herifler geri donmez .
sigarasına over-doze bonzai konulmalıdır.
devamında önerim arkanıza yaslanıp manzaranın tadını çıkartmanızdır.

not: hayatınızda hiç bir hacıdan duyamayacağınız dualar üretilebilir. bu sayede çevredeki diğer ateistlere tekrar ve tekrar uygulamadan penta kill dahi alabilirsiniz.
anlatılmaz. çünkü inanç demek; sorgusuz sualsiz inanmak demektir.
Makarna canavarı şeklinde anlatmayın sonra gerçek sanıp makarna dini icat ediyorlar.
'en büyük allahsız' diye kandırın en başta, müthiş saygı duyacaktır..
"pilot kalem ile anlatılır" şeklinde bir cevabı olan soru.

anlatılmışı için;
(bkz: pilot kalem ile ateizmi çökertmek)
Bir köy muhtarsız olmaz, bir iğne
ustasız olmaz, sahipsiz olamaz, bir harf
kâtipsiz olamaz; biliyorsun. Nasıl oluyor ki, nihayet derecede
muntazam (son derece düzenli) şu
memleket hâkimsiz olur?
Bokla ve pilot kalemle yaratıcıyı ispat etmeye çalışarak olmaz tabii. Türkiye'de saçma bir şey. Kişi ateist olduysa zaten, oldukça zor bir şekilde, bin bir sorgulama sonucu olmuştur. Kolay değişeceğini sanmam.
anlatılmaz, yaşanır. yani sinir yapar biraz.
olmadığı için inanması zor olur.
senin inanmadığın şey de anlar.
"Kanki böyle kocaman bişey, evrenin admini, GM si veya moderatörü gibi bişey. Ban atar, ban açar, istediğine para, istediğine huzur verir." diye anlatılabilir.