Diyip deyip deyip dimeyen yazar şeysidir.
olağan bir şeydir. chp'nin atatürkçü çizgisinden uzaklaştığını düşünüyorsa gayet de beğenmeyebilir.
atatürk çoğulcu demokrasi için çabalarken yerine geçen inönü hileli seçimler yapmış, halka zulmetmiştir. berbat bir dış siyaset izlemiştir. atatürk ü anlayamayan ve atatürk ü dogmatikleştiren chp zihniyetini sevmeyip atatürk ü kendine pusula kabul eden insanlar vardır. (bkz: ben)
Rejim elden gider ama böyle olursa. insanlar müslüman oluyor hep. Nerde kaldı atatürk nerde kaldı partisi ve gökten indiği sanılan kitaplara inanmayan prensipleri ve chp ana programı.
Birçok insanın atatürkten soğumasına sebep olmuş önerme.
Atatürkü belli bir zümreye mal etmeyin bizimlede paylaşın o bizimde atamız ama tabi boyle yaparsaniz rant saglayamazsiniz degil mi?
gayet doğaldır. hatta kendimi örnek gösterebilirim. ne yani ben Atatürk'e bu kadar hayranken chp'nin siyasetini beğenmek zorunda mıyım? değilim. kimse değil. zaten böyle bir iddiada bulunmak Müslümansan akp'yi beğenmek zorundasın diyebilmekle eşdeğerdir. değerlere biraz saygı göstermeyi öğrenmeli artık bu millet. millet dedim de milliyetçi bi insan olmama rağmen mhp siyasetini de sevmem. ne seversin diye sorulmasını bile sevmem o derece.
11 kasım 1938 ve sonrası için atatürk yargılanmamalı. çünkü o gün atatürk'ün kurduğu şeyleri yıkma çalışmalarının ilk günüdür. ilk ayağını da ismet inönü gerçekleştirmiştir.
gerçek atatürkçüler tarafından desteklenir. çünkü gerçek atatürkçülerin partisidir chp kemal kılıçtaroğlunun değil.
gerçek atatürkçülerin chp de türeyen atatürkçülük adı altında atatürk tacirlerine isyanı sonucu oluşmuş beğenme şeklidir.