bugün

görsel
uğrunda düşünce kulübü kurup kampüsteki pkklılarla mücadele ettiğimiz düşünce ve yaşayış biçimi, milli erdem.
sözlüğe hiçbir fayda vermeyenlerin ve antipkk yazıları bile eksileyenlerin anlamayacağı görüştür.

gerçi pkk ile siz eski dostsunuz.
unutmak mümkün mü ?

görsel

karmayı dert etmiyorum.

dert ettiğim şey; feto,pkk ve ışid düşmanlığı yazılarımın bile eksilenmesi. *

yine de şaşırmamam lazım. *
https://sivrisinekcaz.blo...ne-dair-pek-cok-kant.html

görsel

bu da hediyem olsun.

görsel
yıllarca dindarları, kürtleri baskılamak için - bunun altında islam coğrafyasının cahilliğinin yarattığı algı ve devleti koruma güdüsü var- kullanılan, bugünün nefret dolu yobazlarını yaratan , bizzat atatürkçülerin yanlış anladığı ideoloji. hoş onlarda atatürkçülere ''ne kadar haklıymışız'' dedirttiler ya neyse bu ayrı bir panel konusu. bence atatürkçüler tabularından kurtulmak zorunda. öylesi bu ülkeye daha faydalı.
Emevi din anlayışında dinden dönenler öldürülüyormuş.

Haydi bir kaç devlet memuru çıksın,
"Ben vatanımı, milletimi, devletimi seviyorum, lakin kemalist ideolojiyi savunmuyorum" desin.

Bizim gençliğimizde böyle diyenler devlet işinden atılıp çocuklarının geleceği karartılıyordu.

Tanım lütfen!
bir yaşayış ve düşünüş biçimidir. biz henüz 6 yaşındayken Atatürk'ün açtığı yolda ve gösterdiği hedefe durmadan yürüyeceğimize and içtik neyin kafasını yaşıyor henüz bu kavramın a'sından anlamayanlar anlamıyorum.
görsel
"Evet, Atatürkçülük, Gazi Mustafa Kemal’in heybetli varlığını siper yaparak, o siperin arkasından kendi adi çıkarlarını, siyasi ihtiraslarını veya Türklük aleyhindeki melun fikirlerini kolayca, rahatça ve hatta şirretçe söylemenin, yazmanın adından başka bir şey değildir. Öyle olmasaydı, hürriyetçisinden diktacısına, sosyalistinden kapitalistine, solcusundan komünistine, renksizinden Türklük düşmanına kadar o yıllardan beri o kadar kişi Atatürkçülük taslayıp durabilirler miydi?
işte Atatürkçülük edebiyatında tek gerçek budur."

-Nejdet Sançar
kemalizmle arasında dağlar kadar fark vardır. bir insan kemalistlere faşist damgası vurabilir ama atatürkçülüğe vuramaz. çünkü kemalist ideoloji atatürk öncelikli bakarken atatürkçülük bilimselliği öne alır. çünkü atatürk bilime sıkça vurgu yapmıştır.
ne demekti?

ifade özgürlüğü demekti
akılcılık demekti
inkılapçılık demekti
eşitlik demekti
hoşgörü demekti
milliyetçilik demekti
devrimcilik demekti
fen ve ilim yolundan gitmek demekti

peki şimdi?

sağcı isen katil, solcu isen hainsin, dindar isen yobaz, ateist isen pezevenksin, türk isen ırkcı, kürt isen teröristsin, atatürkçü isen putperest, değilsen vatan hainisin. a partiliysen çomar, b partiliysen kemalist, c partiliysen yalaka, d partiliysen fetöcü, e partiliysen pkk lısın.

seçin beğenin alın

ben almayacağım çünkü ben sadece bir insanım. ne komünist, ne faşist, ne ataist, ne dindar, nede bir başkası. ben sadece insanım.
Alıntı.

insan kalabilmeniz dileğiyle.
kısa ve net açıklaması akılcılıktır..

akıl ve insanlık dışı bütün, tavır, eylem ve söylemler kendisine hasımlarından daha çok zarar verir..
güçlü bir milliyetçilikle beraber küreselleşen dünyada sınırların olmayacağının da bilincinde olmak ve barışçıl dış ilişkiler, tarım ve sanayide devletçi anlayış, bilim ve teknik konusunda tavizsiz özen. Vay be 95 senede nerdeen nereye?
Atatürkçülük ; atatürkçülük kılıfına girmeyi dahi reddetmektir.

“Atatürk bunu kendi ağzıyla son meclis konuşmasında söylemişti.
Dünyaca bilinmektedir ki, bizim devlet yönetimimizdeki ana programımız, Cumhuriyet Halk Partisi programıdır. Bunun kapsadığı prensipler, yönetimde ve politikada bizi aydınlatıcı ana çizgilerdir. Fakat bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya yaşamdan almış bulunuyoruz.“

Burada kast ettiği tam da budur işte. Çünkü bir kalıbın içine girip sürekli o kalıbın içinde dönmek; kendini dış dünyaya kapatmak bilimsel yönteme, bilimin çalışma sistemine aykırıdır!
türkiye cumhuriyetini muasır medeniyetler seviyesine ulaştırma gayesini benimsemektir. modern, laik, çağdaş, ilerici toplum ilkelerini benimsemektir.
Beyler, atatürkçülük rakı içip rumeli türküleri dinlemek değildir.

Algınızı açın biraz.
kemalizm ile karıştırılmamalıdır. kemalizm batıcı, atatürkçülük batılı olmaktır.

kemalizm kapütülasyoncu, atatürkçülük işbirlikçidir.

kemalizm baskıcı, atatürkçülük aydınlanmacıdır.

kemalizm çakma, atatürkçülük orjinaldir.

kemal ve izm türkçe değildir, atatürk ve çülük türkçedir.

özünde bakınca her şey anlaşılıyor ancak, bazılarımız kendilerine at gözlüğü takmayı, bilim-bilgi yolunda güçlük çekmeye yeğliyor. ee n'apalım, radikal islam yolundan giden "soydaşlarımızı" nasıl satmıyorsak, bu insanları da satmayacağız. biz, geride insan bırakmayız.
Keşke tekrar dirilse.
https://m.youtube.com/watch?v=hxLVJO-wdbk

Bir zaman Benim de bilfiil hocam olmuş olan zafer bey Atatürkçülük tabirini tercih etmiyor. Ben de öyle. Bireyi bunaltan atatürk vurgusu ve bu yöndeki baskılar Nadir nadi’ye “ben atatürkçü değilim” adıyla kitap yazdırdı. Diyeceğim o ki mutlaka söyleyecekseniz kemalizm diyin. Atatürkçülük tabiri gerçekten sıkıyor artık. Gözümün önünde kemal kerinçsizler, ihsan doğramacılar, kenan evrenler falan canlanıyor. Bunu bana yapmayın evet.
türkiye cumhuriyetini ilelebet muhafaza edebilecek tek ideoloji.
biri atatürkçü'yü akpliyle bir tutmaya çalışıyorsa bilin ki öşexçidir.
Atatürkçülük Atatürk'ün ilkelerini benimseyen insandır islam'a laf atıp müslüman olan kişileri salak,cahil,yobaz ve gerici gören(var böyle (bkz: bazı) çirkin insancıklar) Atatürkçü değildir benim gözümde,islam'ı yaşadığını söyleyip onun bunun etek boyuna karışıp eşeğe tecavüz eden müslümandan pek bir farkı yoktur. (bkz: bence).çünkü müslüman gerçekten müslüman olsa öyle yapmaz Atatürkçü gerçekten Atatürkçü olsa öyle yapmaz.
Çok güzel ve çok zor bi eylemdir her yiğidin harcı değildir Kemalist olmak.
Doğumdan ölüme kadarki süreçte hayatı her anlamda eksiksiz şekillendiren, kusursuz bir yaşam biçimi.
atatürk'ün ilkelerine göre yaşamaktır.
(bkz: 5816)