bugün

atalarından eser kalmadığını düşündüğüm kürtlerdir. istisnai insanlar olabilir tabi ki onlara saygım çok büyüktür.
yoktur.

(bkz: boş küme)
ihanetini kuluçkada bekleten kürttür. ihanet genetik bir hastalıktır.
Atatürkçü olmanın hangi yanını kullanmak ve onu anlamakla ilgili olduğunu gösteren zımbırtıdır.
Mesela bir herife 'dinci' ya da 'şarapçı' denildiği vakit, o insanın din ile ilgilendiğini veyahut şarap bağımlısı olduğunu gösterir.
Atatürkçülük o kadar geniş kapsamlı bir durum ki bunların hiçbirisiyle kıyaslamak zaten mümkün değil.
ilerigörüşlülüğü, zekiliği, kudreti, otoristesi, vatan sevgisi, karizması mı Atatürkçülük?
içkiye bağımlılığı, dini önemsememesi ya da gelecek nesillere haksız yere güvenmesi mi Atatürkçülük?
Tüm bunlara bakarsanız, Atatürkçü Kürtler ve Atatürkçü olmayan Kürtlerin olup olmadığını anlatan zımbırtıdır.
(bkz: iyi kürtler)

(bkz: kürt ama iyi)

(bkz: bizim bir kürt komşu vardı çok iyiydi)

insanları neden kendinize benzetmeye çalıştığınızı hiç anlamıyorum demeyeceğim. anlıyorum sizi.

sizin aşağılık kompleksiniz var. sizden olmayanı hazmedemiyorsunuz,kendinizi ispat etmeye çalışıp yetersizliklerini idermek yerine yeterli insanları kendiniz gibi görmeyi yeğliyorsunuz.

ne bir kürdün, ne de bir türkün sadece atatürkü değil hiç kimseyi sevmek gibi bir zorunluluğu yoktur.( hakaret etmemek kaydıyla).

ey yazar senin şahsi fikrin nedir ? diyorsanız. bir kürdün atatürkçü olması bence mümkün değildir. nedenlerini merak eden varsa gidip biraz tarih araştırsın ama öyle resmi olanından değil.
alevi olan kürtlerdir.

(bkz: kemal kılıçdaroğlu)
Benim gibi iç Anadolu bölgesinden olan kürtlerdir.
(bkz: orta anadolu kurtleri)
sözlükten anlaşılmaz ama gerçek hayattan sivas, tunceli ve malatyalı zaza-kürtlerden vatanına bağlı atatürkçü tanıdıklarım var.
zazadır zaza.
candır can.
hem kürt hem atatürkçü olmak??
asimilasyon ürünü kürt bozuntularıdır.
memleket sevgilerinin atatürkçülükle alakasının olmadığı kürtlerdir.

bilakis atatürkçü olsalardı memleketi sevmezlerdi.
muhtemelen atatürk'ün bağımsız ruhundan dolayı atatürkçü olan kürtler.
ben sadece 1 tane gördüm. ben şok.
samimiyetsiz kürtler. otu boku sahiplenen kürt şimdi de türkün atasınımı sahipleniyor acaba.
Bilinçli kürtlerdir. Alnından öpülmelidir.
Vardırlar.

Sayıları az olsa da hayattalar.

kardeşlik.
ortamda belli olmayalım diye entel dantel takılan tiplerdir. gerçekten çok yazık..

görsel
Her kürt, kürtçü yada pkklı değil büyük çoğunluk vatansever milliyetçi ülkücü Atatürkçü o kadar kürt var
Herkes bunlar gibi terörist değil aslında pkklılar azınlıkta
https://www.youtube.com/w...h?v=quUmctLrh14&t=22s