bugün

bu vatan için emek vermiş bir insana yapılan en büyük hakarettir. herkesin hayatına kimse karışamaz.
şimdi söylemek bize yakışmaz ama bu anti-atatürkçü tayfayı göt etmek için bu yazı yazılmıştır. ulan hamamda karı kovalarken düşüp ölen osmanlı padişahı yok mu ? ( bu yazıdan osmanlıya hakaret veya art niyet mesajı çıkaranan am*na koyayım ) . şarap içen padişah lar yokmuydu ? ne içerse içsin kardeşim size ne ? adamın icraatlarına baksanıza.
içtiyse içti, her içen alkolik değildir ama paşanın alkolü sevdiği de iyi bilinir. içince sorun yok da alkolik olunca mı sorun oluyor yahu.
mustafa kemal az içerdi çok içerdi alkolik miydi değil miydi bilmiyorum ve ilgilenmiyorum da ancak birine saldırmak için onun kişisel tercihleri üzerinden yorum yapmak bana saçma geliyor.

adam hayatı boyu savaşmış binlerce ceset görmüş. bizim gibi evde oturmamış. saldırmak için çaba varsa daha makul gerekçeler bulmak lazım bence onu diyorum.
alkollüyken bile, ayıkların yapamadıklarını yapmış adamdır. önünde saygıyla eğilmek gerekir.
(bkz: alkol içen akp ye oy veriyorsa alkolik değildir) sığlığında alkolizm bilgisi olanların yaptığıdır.

bazı doktorlar tarafından, bu şahısların şizofren olabilecekleri iddia edilmiştir.
hala konuşulabiliyor olması, haziran 2015 sonuçlarının da farklı olmayacağını gösterir.
parakolik olmaktan iyidir.
hırsız, şerefsiz, yalancı, ülkesindeki varlıkları özelleştiren yada satan adam olmasından bin kat daha iyidir.
kimi yandaşın inönü'nün bir lafını piyasaya sürerek tekrarladığı hezeyandır.

erdoğan bayraktar'ın hırsızlık skandalı patladığı zamanki sözlerini daha unutmadık ey yandaş... bir lafla çamur atmak oluyorsa, bu taraftan yak...

üstelik sorarlar, atatürk'ün sözde "alkolik" haliyle başardığı buysa (bkz: gsmh atatürk dönemi vs akp dönemi), sizin cahilin ayran kafasıyla başardığına ne demeli?
sigarayı ve alkolü dünyaya yaymış bir milletin tartışmayacağı mevzu.

(bkz: Kırım Savaşı)
zeki insanların beyinleri normal insanlardan daha fazla çalıştığı için onu biraz dinlendirmek istemeleri gayet doğaldır .
Abes karsilanmamasi gereken fiildir. Ne yani bu adam raki değil de ayran mi iciyordu her gece yarım litre.
sirozdan ölmesi alkolik olmasının göstergesi.
atatürkün siroz olmasının sebebi alkol değildi .
Duzenli alkol alan her sarhoş gibi ona da söylenmesi dogrudur.
Hakkında konuşulacak yüzlerce askeri, siyasi, politik, kültürel, toplumsal konu var iken sadece bu laf konuşuluyorsa net orospu çocukluğudur. E zaten bizim ülkemizde de bu tip yobazlar gırla.
atatürk alkolik olabilir, olmayabilir de. ama bu niye birilerine böyle giriyor, o garip. alkolikse alkolik ulan sana ne?
ilgilendirir mi? Sizin ayık kafalarınız bulanık görüyor, peki buna ne demeli? Çekemeyince, bir yerinize rahat batınca, vatan hainliğiniz tutunca kudurursunuz anca.

Edit:Ulan atatürk'e alkolik diyebilen insan görünümlü yaratıklar eksileyerek ne halt olduklarını belli etti. Eksileyinde vatan hainlerini görelim.
Yerinde olan bir söylemdir.
Hatta 5 yaşındaki manevi kızına bile içirttiği söylenir.
hakikati söylemektir. sabahlara kadar içip, sabah olanda yatıp öğlenleri kalkardı çoğu gece.
Bana bak nirvana81 adlı kişi, şimdi baştan hainler kendini belli edip eksisini hazırlasın. Kim ne yapmış ne etmiş kimseyi ilgilendirmez bu bir ki senin insanlara herhangi bir eleştiride bulunabilmen için mükemmel olman gerekir ki sanmıyorum. Belli ayık kafan -bulanık- yattığın yatakta rahatça zırvalayabiliyorsan, evinin balkonundan etrafa bakıp ne güzel memleketteyim diyebiliyorsan senin için kan döken insanlara saygın olsun. Küçüklüğünden itibaren, yıllarca cephelerde savaşan, karanlıktan aydınlığa çıkaran atatürk'ü karalama kampanyalarınız sökmez. Görüyorum ki nankörlüğünüz kanınıza işlemiş. Görüyorum ki atatürk başarmış. Görüyorum ki zorunuza giden şeyler var. Karalayamayacaksınız.
Boşa doluya konuşup söyletmeyin adamı. Şuan başımızda olanlar gençliğinde mutlu olduğu zamanlarda bi bira, hüzünlendiğinde rakı içmeyi bilseydi bu ülke bu hale kalmazdı içiniz rahat olsun.
kişisel görüşlere saygı duyulmalıdır. tekrardan ifade etmek isterim ki saygı çerçevesi içerisinde.
hırsız ve vatan haini israil uşağı rum artığı denmesinden iyidir.