bugün

21.yy'da da hala böyle beyinsizler var mı dedirten cümledir.

gelmişsin ilkokul 2'ye koca adam olmuşsun bari bi araştır.
masonluk nedir?
laiklik nedir?
atatürk kimdir ve neler yapmıştır?

araştır, tabii 2. sınıfta okumayı öğretebildilerse...
şeriat isteyenler şeriatın hakim olduğu ülkelerde yaşamayı tercih edebilirler. (bkz: iran)
şeriat, allah'ın emirleridir. laiklik ise buna ters düşmektedir. atatürk'ün dinsiz olduğunun delillerinden biridir ama size ne kardeşim milletin dininden? kimsenin dini sizi bağlamaz. buna kimsenin karışma hakkı yoktur. siz sadece allah'ın emirlerinin uygulanması için oyunuzu kullanın, fikirlerinizi açıklayın, bu kafidir. herkes ulu önderimizle uğraştığı kadar şeriat için çabalasaydı laiklik çoktan biterdi ama nerdee...
atatürk şeriata değil din işlerinin devlet işlerine katılmasına karşıydı.
atatürk zaten müslüman değildi diye çürütülecek olan soru. atatürk'ün müslüman olduğunu kim söyledi canlarım ciğerlerim. ne güzel işte adam inanmıyor bu dine, beynini, benliğini kurtarmış bu dinden. neden adamın adını hala din ile birlikte anıyorunuz?
laik bir masondu. evet masondu ama önemli olan mason olması değil, yaptığı icraatlerdir. camileri ahıra çevirmesi, kuran kurslarını kapatması, allah dostlarını ipe dizmesi gibi oldukça laik icraatlerde bulunmuştur. insanları dinleri üzerinden suçlamayı doğru bulmuyorum.
ayrıca görüyorum ki atatürk'ü mason zanneden tipler var. daha gidecek çok yolu var onların.
salakça önerme.ulan şu halk harbiden at gözlüklü.atatürk yoktu diyelim padişahınız sizi sattı yunanların eline düştünüz,izmirde'ki kızlara tecavüz eden adamların sizin dininizi özgürce yaşamanıza izin vereceğini mi sanıyorsunuz.atatürk'ün yaptığı şeriat düşmanlığı oluyorda yolda öküz gibi olup müslümanım diye geçinen hanzoların karıya kıza bakmaları din mi oluyor.sizin müslümansanız ben neyim gerçekten bilmiyorum.ayrıca mason dediğiniz adam sizi bugün ingiliz yunana olmaktan kurtardı keşke kurtarmasaymışta böyle salaklarla aynı atmosferi paylaşmak zorunda kalmasaydım.
(bkz: atatürk müslüman mıydı ki)
mason veya ateist, ben ikisine de inanmıyorum. atatürk gibi zeki birisinin, mutlaka bir dine inandığını düşünüyorum. geçenlerde youtube'da bir "atatürk meğer ateistmiş" videosu vardı. sahi ne oldu o videoya? bir adam atatürk sesinden konuşuyor, ekrana da sözde atatürk'e ait olduğu düşünülen el yazıları geliyor: "her şey, bir gölde başladı. güneşin göle vurmasıyla, gölde yaşayan kurtçuklar, evrimleşerek..." falan filan...

Ben bunlara inanmıyorum?*
mantıklı bir sorudur. cevapları baştan sona çelişkidir.
şimdik şöyle oluyor ; evden cıkıyosun, en yakın köprü veyahut üstgeçiti buluyosun. kendini rüzgarlı boşluğa bırakıyosun, diyollar ki o andan sonra anlıyomussun bunu.
Just do it.
aklı başında bir müslümandır çünkü şeriat vahşet,baskı,dayatma sistemidir.
çünkü ATATÜRK vidan sahibi bir insandır
çünkü ATATÜRK insan haklarına saygılıdır
çünkü ATATÜRK demokrattır
çünkü ATATÜRK gerçek bir insandır.