bugün

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, "Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir" diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, "demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek."

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, "ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir."

işte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!

mustafa kemal atatürk / bursa nutku

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

yukarıdaki metindir, saklanmaya çalışılan.
insani yanıdır. lisede okuyan bir takım genç yazarlarımızdan büyük olanlar bilir ki atatürk'ün senelerce hiç evlenmediği bekar yaşayıp bekar öldüğü anlatılmıştır halkımıza. mesela mustafa filmi insan olan atatürk'ü anlattığı için bir kısım kemalist çevrelerce yerleştirmeye çalışılan yeni bir tanrı imajını reddettiği için bu derece kötülenmiştir.
üvey babası olmasıdır. *

http://arsiv.sabah.com.tr.../gnc127-20041017-102.html
atatürk ün iddia edildiği gibi saklanmaya çalışılan yanı yoktur .

can dündar gibi komünistin asla anlayamayacağı insan dır atatürk . bu sebeble mustafa belgeselini atatürk için referans almak tutarlı olmaz.

mesela atatürk bir kitap tutkunudur . şahsi kütüphanesinde 14.000 civarında kitap vardır . hemen hepsinde altlarını çizmiş notlar almıştır. ama belgeselde bu yönünden bahsedilmez.
kahraman olmak sorunsuz bir insan olmayı gerektirmez .diyelimki kötü alışkanlıkları vardı .bu da vatanı kurtarmış olduğu gerçeğini etkilemez.bu durumda bazılarının anüsünü kurcalayan durum.yerleşmiş düzenlerinin yıkılması durumundan başka bir şey değildir.sonuç olarak Atatürk bir kahramandır.
ali muhittin dinçsoy.
(bkz: paşa çiftliği)
boyudur. kendisi yaklaşık 1.70-1.72 boyları civarında olmasına rağmen, filmlerde ya da canlandırmalarda kendisini canlandıran kişilerin boyu bir hayli uzundur.
insan olduğudur
eğlenmeyi çok iyi bildiğidir.
malum kitap için "gökten indiği sanılan kitap" demesi. tarih: 1937, atatürk'ün çekineceği kimse yok.

http://www.youtube.com/wa...lj8wz80&v=8qkW9sQIPCI
p.a: at izi it izine karıştı memati
memati: ee napıcaz şimdi usta?
p.a: cambaza bakma da naparsan yap memati
elma denmeyi bekleyen yanıdır.

(bkz: elma dersem çık armut dersem çıkma)
dinlerin saçma olduğunu söyleyen yanıdır. bu gayet normaldir. çünkü bu kadar üstün zekalı bir insanın böyle saçma bir yapılanmaya inanması abes kaçar. ayrıca atatürk'ü sevmek için böyle hurafeler uydurmak gereksizdir.
budur: http://video.google.com/v...docid=3524364769838955805#
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar