bugün

Omuzlarında o kadar büyük yük olan bir adamın, beynindeki düşüncelerin ve stresin büyüklüğüyle baş etme ve rahatlama yolu olarak seçtiği normal bir durumdur. Zira alkolün insanı rahatlattığı bilimsel bir gerçektir.

Afedersiniz ama bunu eleştiren geri zekalılara bir bakkal dükkanı versek idare edemez. Adam yoktan ülke var etti. Kolay işler değildi yaptıkları. büyük başın derdi, stresi büyük olur.

Ayrıca yine o eleştiren geri zekalılar direkt damardan vursalar yine baş edemezlerdi o kadar sorunla, stresle. Adam iki kadeh içmiş çok mu?
kimseyi ilgilendirmeyen olaydır. kişisel tercih sonuçta.

nesimi derki; ben oldurur, ben içerim, günah benim kime ne?
ağzının tadını bildiğindendir.

ulan 80 yıllık ülkede, bin küsür yıllık milletten tek içen atatürk'tü di mi ? hiç orta asyada eski türkler kımız içmezdi, hiç omanlı padişahları şarap içmezdi.
Ne savunulacak, ne de eleştirilecek bir şey değildir.
Kimseyi ilgilendirmez kendi tercihi.
benimde gözümün önünde binlerce genç ölse bende içerdim . kursağında haram elinde Kuran olan ak yobazların zoruna gider . izindeyiz paşam .
Yarasin, helal olsun. Bir insan ki tabiri caizse bir ulkeyi yoktan varediyor, birakin iki tek keyfine de dil uzatmayin be kardesim . bir de bize ne kardesim? Ne cok seviyoruz elestirmeyi , yerden yere vurmayi.. Canimizsin kanimizsin atam...
Kanka siz aile yada mahalle baskısından içemiyormusunuz sorusunu akıllara getirir.
isterse kubarın dibine vursun. Adam 57 yıllık ömründe toplasan 10 yıl rahat yüzü görmüş. Ömrü toprak için savaşmakla geçmiş. Atam içmesin de ben mi içeyim?
keşke viski içseydi. keşke milli içkimiz viski olup milli bayramlarda halka bedava viski dağıtsaydılar. çok şey mi ulan bunu halk için yapmak?
bari rakı dağıtsınlar. sonuçta içki temel ihtiyaçtır.
öyle gösteriyor bazı fotoğraflar.

ilginç. ayrıca isteyen içer.
sigara da içerdi rakı da. yobazlar anlamsız şekilde kudurmaktadır bunu duyunca kudursunlar efenim.
hayattake iken rakı içerdide kabirde ne içiriyorlardır şimdi allah bilir.
Bu ülke alkol içip de vatan kurtaranı da gördü, zemzem içip vatanı satanı da. Ayrıca size ne isteyen istediğini içer. Neymiş Atatürk rakı içiyormuş, afiyet olsun Gazi Paşa'ma. Atatürk hiç değilse bazıları gibi çalıp çırpmadı, devletini-ülkesini-halkını soymadı, zimmetine para geçirmedi.
Vatanını seven bir dinsiz, vatanını satan bir dinciden milyon kat üstündür.
kime ne.
Size ne sayın akçomarlar? Siz içmeyip çalıp çırpanlara bakın. Türkiye dar-ül harp tabi. Çalmaya kılıf hazır.
Atatürk türk ve insan değil mi karşim?
zararını ziyanıni bilerek içti. kimseyi ilgilendirmez.
Tarikât ların onlara bağlı insanları en kolay yoldan cumhuriyet düşmanı yapma bahanesi olan durumdur.
Siyasal islamcıların Allah Allah diyerek devletin malına konması kadar dert etmemiştir münafıklar. Haramzadeler sizi. ingiliz uşakları, Muaviye yoldaşları.
Biz şu halde dertten sigara içiyoruz, Atam memleket o haldeyken rakı içmesin de ne yapsın?
Kime ne içerse içer.
Çamur at izi kalsın troll'e bak. Sallamak bedava nasıl olsa dimi.
ayrancılara dert olmuş durumdur.
parasi varsa icer , ictigine gore de varmis demek ki, olay bitti.
delikanlı adamdır. adabıyla içmiştir. Atam'a ölesiye bağlıyız ve adabıyla içiyoruz...