bugün

bozkurt'u simge olarak seçmesi ölmeden önce chp bitti sakın benim partim zannetmeyin ismet'ide cumhurbaşkanı yapmayın demesi ile netlik kazanan durum.
Turkculuk akimiyla hareket etmesinden yola cikilarak bulunabilecek sonuc. Aslinda 1960larda kurulan trabzonsporluydu demek kadar sacma.

Edit: lanet olsun cok celiskenim.
Edit2: Turk milleti celiskendir. Zekidir.
atatürk ün bugün yaşamış olsa kıçı başı oynayan chp yerine duruşu belli, fikirleri sabit mhp ye oy verecek olması akla daha yakın olandır.

atatürk milliyetçiliği ile mhp milliyetçiliği arasında bir fark yoktur, kıvırmayın evirmeyin çevirmeyin.
Mhpli değil de hepar gibi bi partide olması muhtemeldir. Chp olmayacağında hemfikiriz *
bir gün türk devletleriyle çin seddinde buluşacağız diyen bir kişi ülkücü değil de nedir diye sorulması gerekir.
yok bence ak partili olurdu, tayyip erdoğan'ı da ayakta alkışlardı...
küllüyen yalandır böyle bir şey olmasıda zaten imkansızdır.
bunun mhp ile bir alakası yokdur. bir mhpli olarak söylüyorumki atatürk turancı ve türk milliyetçisidir laikdir. fakat mhp merkez sağcı ve dindar bir partidir laik değildir. ama günümüzdeki güçlü milliyetçi partilerdendir. chp ise 1938e kadar milliyetçi ve turancı bi partiyken başına ismet paşa geçince iyice sapıtmıştır.
bugün yaşasaydı belki de öyle olurdu.

ama büyük ihtimal chp'nin parti içindeki muhalefetinde olur, mutsuz bir politikacı olarak ölürdü.
mhp'lilerin chp'li olduğunun doğruluğu göz önüne alınınca doğru olabilecek önermedir.
Atatürk ne chplidir ne de MHP'li.

Atatürk siyaset üstü bir kişiliğe sahipti. Onu salt belli bir partiyle veya belli bir ideolojiyle özdeşleştirmek yanlıştır. Cumhuriyetçi, milliyetçi, sosyal adaletten yana halkçı bir liderdi Atatürk.

Şimdi sorarım size günümüzde hangi parti var bu özelliklerdeki de Atatürk o partiyle özdeşleşsin...
turancıdır doğrudur.
alparaslan türkeş 9 ışığı atatürk ilkeleri baz alarak yapmıştır.
Chp Atatürk'ün çizgisinden çıkmasaydı ben mhp yi kurmazdım.
Alparsalan Türkeş
Atatürk'e en yakın parti hak ve Eşitlik Partisi'dir.
--spoiler--
Atatürk ne chplidir ne de MHP'li.

Atatürk siyaset üstü bir kişiliğe sahipti. Onu salt belli bir partiyle veya belli bir ideolojiyle özdeşleştirmek yanlıştır. Cumhuriyetçi, milliyetçi, sosyal adaletten yana halkçı bir liderdi Atatürk.

Şimdi sorarım size günümüzde hangi parti var bu özelliklerdeki de Atatürk o partiyle özdeşleşsin...
--spoiler--

hatta bazı kemalistlerce insanüstü kişiliği de sahiptir.. tanrı diyenler de var.. ama demokrasiyi pek sevmediği kesin gibi.. o yüzden kemal atatürk'ün partiden anladığı tek partidir yani partiler üstü oluyor bu durumda.
chplilere kapak olandır.
evet mhpliydi hatta manevi kızının adı da ülkü...

hadi ataizler bunu da açıklayın?

(latifedir)
kanıtlı ve belgelidir;
görsel
muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
Atatürk de türk milliyetçisiydi diye biliyorum. Düşünce tarzı olarak yakın olabilir. Tabi parti düşüncesi olarak bakarsak. Farklı bir açı olur. Onu bilemicem.
türkçülük + batıcılık =atatürk'ün düşünce sistemi
türkçülük+kavga+ırkçılık=mhp
yeterince açıklayıcıdır umarım.
güncel Önemli Başlıklar