bugün

yapmışsa ayar değil diktatörlük.
böyle bir hikaye yoktur uydurmadır.
oradaki kesinlikle "eğer ben, beni sevmemene sebep olan bu değişiklikleri yapmasaydım sen sırf düşüncelerin yüzünden ölecektin" mesajıdır. ancak ben bu hikayenin gerçek olduğuna inanmıyorum.
(bkz: güldüm piç)
asıl hikaye bu başlığı açan ve yazan kişinin başından geçmiştir.

gerçek adı cafer olan yazar, paylaştığı bu yazı ile zıçmıştır!

ve ibretlik kısmı bez beklemesi bu nedenlede

zıçtı cafer bez getir! şeklinde sözlük genelinde trollere yönelik bir deyim türemesine sebep olmasıdır!
Baştan sona yalan olan ve Atatürkü kötü, zalim göstermek için uydurulmuş bir hikayedir. Atatürk ün nasıl bir lider olduğuyla ilgili bir olay da ben anlatayım o halde.
Yer savarona yatı, Atatürk ün yabancı devlet büyükleri var misafir olarak. O esnada konuklara içecek servisi yapan uşağın ayağı takılır ve yere düşer, tabii elindeki bardaklar içecekler de yere düşer. Atatürk ün sert mizacından dolayı uşağa çok kızacağını düşünen yabancı devlet adamları şok olur çünkü Atatürk aynen şunları söyler.
Ben bu millete her şeyi öğrettim ama bir tek başkalarına uşaklık etmeyi öğretemedim.
Bizler Atatürk ün ilke ve devrimleri ışığında asla kimseye boyun eğmedik kimseye uşak olmadık, özgür olmadıktan sonra ölümü yeğleriz dedik ve bu uğurda binlerce şehit verdik. Ey yazar bozuntusu senin gibi dikkat çekici bir başlık yazıp içeriğinde ise Atatürk e ayar verme çabaların nafile. Senin gibiler Atatürk e bok atar ama gidip sahte müslümanlık yapan arap şeyhlerinin develerinin götünü yağlar. Hadi koçum başka kapıya.
Yazıyı okuduktan sonra mal gibi de o kadar okuduk denir.
(bkz: akpli mizahı)
şaka maka inananlar vardır ahahah.
konusu ''nasıl insan asılır, kendi halkın bombalanır'' olan ibretlik derstir.
(bkz: Lol)
kökü yalan olan hikaye. ulan amk armudu ataturk hayatinda kac defa birisine beni sevmeyen var mi diye sormustur.
kendisiyle çelişen tutarsız bir derstir. zira hikayeye göre demokratik bir ülke vurgusu yapılmış, herkesin kendini özgürce ifade edebileceği vurgulanmış fakat adam düşüncesinden dolayı ironik bir şekilde idam edilmiştir.
bu dizi tutmaz başkanım!...
gerçek olup olmadığı şüpheli olan derstir.

şayet gerçek ise atatürk'ün inkılap ve devrimleri ile çelişmediği bir gerçektir.

zira inkılap ve devrim iki farklı kavram olmasına rağmen ülkemizde aynı anlamdaymışcasına kullanılmaktadır.

inkılap; toplum düzenini ve yapısını daha iyi duruma getirmek amacıyla yapılan köklü değişiklik ve iyileştirmelerdir.

devrim ise toplumsal düzeni köklü, hızlı ve geniş kapsamlı olarak değiştirme ve yeniden biçimlendirmedir.

ikisi arasındaki fark ise;

inkılap süreç olarak zamana yayılarak yapılır, devrim ise hemen gerçekleştirilir.

yine inkılap devlet eliyle yapılırken, devrim devlet eliyle yapılmayabilir.

devrimler ve inkılaplar genelde zorla ve kanlı olarak gerçekleştirilir. yapılarında bu vardır zaten.

eğer atatürk'ün yukarıda anlatılan olayı gerçek ise kendi reformist yapısıyla çelişmemektedir. devrimin ve inkılabın amacı zaten budur. köklü ve hızlı değişim.

burada amaç atatürk'ü yermek ise bu yanlış olacaktır. çünkü o an yapılan eylemler yeni bir devletin ve yeni bir düzenin kuruluşunu sağlama almak adınadır. gücünü göstermek ve yapılmak isteneni halka kabul ettirmek zorunludur. o zaman yaşananlara bugünün penceresinden bakmak sağlıksız olacaktır.

nihayetinde devrim ya da inkılaplarda herkesi memnun edemezsiniz. "muhalefetin" amacı da bu değil midir?
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
Atatürk'ü siyasal ve askeri yönden ayırmamız gerektiğini düşündüren hikaye.Yalan mı gerçek mi hiç bir bilgim olmasada Atatürk bir savaş dahisi idi bu tartışılmaz bir gerçek siyaset kısmına gelirsek yaptığı inkılaplardan herkesin memnun olması beklenemez zaten sevgi subjektif insanlar bu konuda zorlanmaması kanaatindeyim.
kaynak: kahvede anlattılar.
mümkündür. benzerlerine şahitlik edebiliriz. uyduruk mahkemelerde talimatla adam asan hakimleri vardır.
eğer gerçekse diyenler varsa kusura bakmayın bu hikaye tutmuştur. *
Birinci sınıf çocukları bile böyle hikayeye güler lan.

Sallıyorsunuz bari biraz usturuplu sallayın.