bugün

evet efendim...

cumhuriyetin kurucusu olduğu iddiasıyla tarihte yer alan selanik doğumlu mustafa kemal'in bazı çevrelerin çocuklarınca örnek alınıp o çocukların atatürk ün izinden giderek çalgı çengi eşliğinde valsler yaparak şuh kahkahalarla alkolizme tavan yaptırmasıyla geceyi bir hastane odasında geçiren cumhuriyetçi arkadaş kurbanı garip gençtir. bu gence bugün annemle kanaviçe modelleri araştırırken rastladık. ağlıyordu annesi, kızıyordu babası.

benim oğlum bu hallere düşecek adam mıydı? sordum işin aslını öğrendim sonra. evet dedim amca, evet senin oğlun bu hallere düşecek adamdı. eğer oğlunuz atatürk'ün izinden gitmeyi bu şekilde anlamasaydı gerçekten komaya girmezdi. atatürk'ün iyi özelliklerini örnek alıp daha çok ilerlemeliyiz. atamızın sigarasına ve alkolüne özenmemeliyiz. açtığın yolda gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime and içerim ulan!
'içiyorum ama içmeyenlerden daha dürüstüm anadınmıydı' şeklinde cümleler kuran, beyin amcıklaması geçirmiş gençtir.
(bkz: siroz)
ülkesini kurtarmışsa gelecek nesiller için sorun olmaması gereken gençtir.
atatürk ü çok yanlış anlamış bebedir.
(bkz: alkol komasına giren arkadaşı ayıltmaya çalışmak)
yanlış izi takip eden gençtir. hbbia nın şimdiye kadar ki en çelişkili bulduğum yazısıdır ayrıca. - cumhuriyetin kurucusu olduğu iddiası - gibi bir garip ifade kullanan hbbia aynı zamanda - atatürk'ün iyi özelliklerini örnek alıp daha çok ilerlemeliyiz. - cümlesini de yazmış ve beni şaşırtmıştır.
bu yüzden kendisine hem artı hem de eksi oy vermiş bulunmaktayım. iyi günlerde kullansın.
hocasının izinden gidip, amerika'nın kucağına oturmayan gençten daha delikanlıdır.
bırakın be kardeşim artık Atatürk'ün içkisiyle sigarasıyla uğraşmayı... Adamın önünde tüm dünya saygıyla eğiliyor bir biz anlayamadık değerini hala... Hastalıklı beyinler ne olur vazgeçin artık Ata'yı karalama sevdanızdan.
öyle bir genç yoktur. ama öyle bir gencin varolduğunu iddia eden kokuşmuş beyinler vardır.
(bkz: güneş balçıkla sıvanmaz)
(bkz: atatürk ün izinden gidip alkol alıp ölen ata türk)
atasının jöe rakı içtiğini bilmeyen şuursuz gençtir. oysa açsa jöle rakısını sürse saçlarına overdose olmazdı böyle. atası da böyle yapardı.

(bkz: atatürk için hazırlanan jöle rakı)
hayata dair iç burkan detaylara örnektir.
yazık olmuştur.
Atatürk sizi görse utanır dilenci takımı gibi basiretsiz önünü göremeyen boşlukta sallanan bir genÇlik.