bugün

atatürk'ün çağından ileride, ne denli büyük bir deha olduğunun bir başka kanıtıdır.

buyrun;
görsel
büyük bir devlet adamının isabetli tahminidir. sözünü ettiği mal demek ki aradan 90 sene de geçse aynı mal, özellikleri hiç değişmemiş.
atamızın yaptığı ibretlik tespittir ama akpkklılar hiçbir zaman anlamayacaktır.
böyle bir dahi söylediği için hiç şaşırtmamıştır. gerçekten de atatürkün üslubu aynen böyledir. bir kez daha ileri görüşlülüğüne hayran bırakmıştır.
evet, Atatürk bu gibi okkalı ve gerçekçi, zeka dolu, ilerici bir çok öngörülerde bulunmuştur, gençliğe hitabe, nutuk...vs gibi

zannediyorum ki, 1927 türkiye'sinde atatürk'ün baş danışmanı olarak bu yazıyı atatürk'ün eline tutuştursam mutlaka beğenir, benimser ve mecliste okurdu, bundan şüphem yok,

''aferin efendi, güzel yazmışsın a.o.ç u sana miras bırakacağım ölürsem'' diyip başımı da okşardı, muhakkak ama lakin ki öyle değildir. bu sözler 1927 de atatürk'ten değil, tahminen 2015 yılında bir troll den çıkmadır.

akp ye oy verenleri cahillikle itham ederken, tam da bunu yaparken kendi cehaletlerini ortaya döken bir takım kemalistlerin bugün bolca paylaştıkları sözde Atatürk öngörüsü.

inananların kemalist geçinen tipler olması trajikomik,ironik, jinekolojik ve zurnanın son deliğidir

atatürk ü bir kenara bırakın, 90 yıl ne ki. bundan 90 yıl öncesinin türkiye'sinde ben bile tahmin edebilirdim az çok böyle olacağını da.

efendiler!

daha da mucizevi olan, 1400 yıl önce de yazılmış olması.

öngörü arıyorsanız açın kuran-ı kerim okuyun, hepsi yazıyor orada, bundan sonra neler olacağı da...

edit: yahu şu yazıya inanıp trollenmeyin, kemalistliği sığlığa indirgemeyin. hayır sizlere değil atatürk'e üzülüyorum.
yok böyle bir konuşma, kaynak...vs

troll,taş,kuyu ve 40 akıllı arasında gelişen bir muhabbet, karışmayın siz.

kaynak:götüm
nutuk'ta yazıyordur.
yobazların ihtiraslarını yüzlerine vurmuştur atamız.