bugün

EN BÜYÜK yanlışı BU ÜLKEYi KURTARARAK, BU GÜNKÜ OROSPU ÇOCUKLARıNıN ANALARININ BABALARININ DOĞMASıNA SEBEBiYET VERMiŞ OLMASıDıR. ONUN DıŞıNDA BAŞKA BiR YANLıŞı YOKTUR.
edit: ne çok orospu çocuğu varmış.
insan olmasından kaynaklanır. kendisi peygamber değildir ki hatasız olsun..
(bkz: hatasız kul olmaz)
yaptığı en büyük doğru karşısında yanlışlarının lafı olmaz. (bkz: türkiye cumhuriyeti)
bir çok yanlışı olması onun yaptığını yapmaya kimsenin götünün yemeyeceğini değiştirmez.

kelle koltukta bir milletin kurtuluşunu başlatmak, bir saltanata meydan okumak terli götle entry girmeye benzemez.
(bkz: deveyi diken insanı siken)

ananızı şey etseymiş daha iyi yaranırmış da edepli adammış yapmamış, en büyük yanlışıda bu olmuş.
karakter sınırına takılıp kısaltıldığını düşündüğümdür. lakin şöyle olmalıydı;

(bkz: her kul gibi atatürk ün de bir çok yanlışı olması)
bu "inanılmaz" tespit karşısında sözlüğü bırakmaya karar verdim. hele ki sol frame de başlığı görünce içinden dedim ki "ya rab işte nirvana bu işte şimdi ufkum açıldı, yüzyıllar boyu kimsenin aklına gelmeyen bu tespit bir sözlük yazarı tarafından yapıldı, gayrı ben yazmasam da olur bu sözlükte. çünkü bu tespitte son noktadır". evet aynen içimden geçirdim bunu. helal olsun hala inanamıyorum. allah bunu giren parmaklara ve klavyeye zeval vermesin.
türkiye'nin kabul edemediği acı bir gerçek.
türkiye'yi kurtarmaktır. her halükarda insan ruhu bir şekilde doğacaktır ve daha iyi yerlerde doğabilirdiniz. norveç te ceviz kırabilirdiniz. varg vikernes ile dani filth i konuşabilirdiniz. eğer kurtarmasaydı şu anki durumlarla uğraşmıyorduk.
olabilir diye cevap verilesidir, ancak; önermeyi yazan kişi olamazdır ya da önermeleri'dir
hangi insanın yanlışı yoktur ki? biraz dikkatli olun. burada atatürk' ü çekiştirirken diğer ülkeler kendi başkentlerine heykellerini asıyor. ve bugünün koşullarında geçmişi değerlendirmekte bize düşmez. o zamanın şartlarına göre bakmak lazım ki bu da imkansız.
doğumu yanlış olanların ağzına almaması gereken yanlışlardır.
kesinlikle doğru bir önermedir. halifeliğin kaldırılması bu yanlışlardan biridir.
kesinlikle yanlıştır buna, halifeliğin kaldrılması kararı da dahildir.

not, imla
kesinlikle doğru bir önermedir. çok büyük ve falza doğruları kadar, çok büyük ve fazla yanlışları da vardır. doğal olandır; neticede insandır. tabii kemalistlere göre o bir tanrı olabilir ama, o tür insanlar zaten kemalist kişilik bozukluğu na yakalnmış kişilerdir; dikkate alınmamalılardır.
her yanlışın mutlaka telafisi vardır. atatürkün yanlışlarının sizi bizi baska milletlerin egemenliğinden kurtarabilecek kadar cesur davranıp bu ülkeyi kurduğundan dolayı lafı bile olmaz. olsun varsın. neyzen tevfik ile entry i noktalamak istiyorum.

işgaldeki hali sakın unutma,

Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.

Sen anandan yine çıkardın amma,

Baban kimdi bilemezdin şerefsiz...
kesinlikle yanlış önermedir efendim çok fazla yanlıştır zira kendi bozuk olanlar anti deprasan alanlar söze ''kemalist kişilik bozukluğu'' diyecektir efendim.
(bkz: recep tayyip erdoğan ın birçok yanlışı olması)
zamanında memleket'i "gavur"a teslim etmeyi savunan, manda ve himayeyi kabul edelim diyen zihniyetin, onlara şiddetle karşı çıkan, "gavur"u memleketten uzak tutan atatürk'ün yanlışlarını sorgulama hakkını kendinde görmeleri kadar büyük yanlışlar değildir şüphesiz.

bu nasıl bir yüzsüzlüktür? bu zihniyet sahiplerinin utancından insan içine çıkamamaları gerekir.
bir tarih araştırmacısı olarak şunu söyleyebilirim: büyük bir liderdir fakat bir peygamber değildir ki peygamberlerin bile hata yapmışlıkları vardır. ondan mütevellit putlaştırmanın bir anlamı yoktur. atatürk de hata yapmıştır. hata yaptığı bazı konular ise harf devrimi, türkçe ezan, terakkiperver halk fırkasının kapatılması, hakkı yenen milli mücadele komutanları...
harf devrimi ya da türkçe ezan yanlış değildir ayrıcana bunun sonucunda bursa nutkunu söylemiştir.
hatasız kul olmaz efendim. o hatalardan birisi de bu başlığı açmaktır. sen hata yapıyorsun peki sebep olabildin mi insanlık kurtarmaya? ölçmek çok çok büyük hatadır.
Atatürkçü değilim. Atatürk'ün yaptıklarını yanlış olarak görenler tarihten anlamayanlardır. Atatürk çok iyi bir lider ve taktisyendir. Milli mücadele yıllarında islam, sosyalizm, milliyetçilik ideolojilerinden prim yaparak sosyalizm adına sovyet rusyadan islam adına da istanbul hükemetinin fetvalarına karşılık fetva çıkarması ve TBMM'nin açılışını cuma gününe getirmesi islam savunucusu gibi görünmesi. Emperyalist güçlerle savaşmıştır ancak emperyalizmden kaçamamıştır. Yaptığı çok iyi iş vardır çok iyi liderdir ancak Milli mücadele yıllarında dini kullanıp sonradan din adına etkinlik yapmamıştır. Aşırı dinci değilim ama madem ülkeye din babında önderlik ettin sonra neden dini kullandın ayrıca istanbul hükümetini indirdin kurduğun cumhuriyeti neden askeri kimlik kazandırdın? Daha bir çok soru gelebilir. Ancak Atatürk'ün siyaseti ve Önderliği eşi bulunmaz bir zeka ürünüdür.
not: Tarihçiyim ama daha pişmekte olan bir tarihçi. Ayrıca bu ülke zor şartlarda kurtarıldı ve Atatürk gibi nice isimler fedakar olmuştur.Bu ülkenin kurulmasında ve savaşın kazanılmasında en büyük rol Kazım Karabekir olmuştur. Gerektiğinde önderlik yapmış. Atatürk'ü bile yönlendirmiştir.
Ayrıca Atatürk'ün benimsediği tek ideoloji Ulusallıktır. Ancak bu ülkeden Atatürk Milliyetçisiyim diyenlere hayrete düşüyorum. Atatürk'ü bilmeden körü körüne bağlanmışlar bu da arkadaş çevresinden dışlanmamak adına yapılan siyasettir. Milliyetçisen Enver Paşa'nin arkasından git kardeşim.
not: milliyetçi değilim. Devletçi ve hümanist bir insanım eksilemeyin.