bugün

özgürlüktür. ancak hani bazı kişiler vardır. hayatını ve özgürlüğünü ona borçlusundur da ayıp edersen çok utanırsın. adam senin hayatını ve özgürlüğünü kurtarmıştır, seni festen, peçeden, saltanattan hilafetten kurtarmıştır. o kişiye seni sevmiyorum demek biraz nankörlüktür.
saygı duyarsın için için sevmezsin ama sevmediğini de bu tür adamlara söylemezsin be kardeşim. bu çok dindar insanlar hayatını ve özgürlüğünü borçlu olduğu insana bunu yaparsa ahirette nasıl hesap verecekler anlamış değilim. sanırım ahirette mısır ve cipsi alarak izleyeceğim bunları.

toprak sevdası için yanıp tutuşan ve türkiye'yi reddeden sözde komünist kürtleri saymıyorum bile.
atatürk olmasa imiş anası ingiliz kucağında kalacaktı sanan mallar var bu ülkede.

konuştuklarına bakılırsa, farklı bir kucakta kalmamış. başörtüsünü urfa'da çekip düşüren bir fransızdan ne farkı var başörtüsünü yasaklayan, düşman gibi gören kemalist zihniyetin?

camileri kışlaya çeviren,çan takan bir ingilizden, ne farkı var türkçe ezan okutan, namaz kılanları irticacı diye yaftalayan kemalistin?

cumhuriyetin ilk yıllarınca yapılan katliamların, ermenilerin doğuda yaptığı katliamdan ne farkı var? (bkz: dersim katliamı)

kısacası, evet bu ülke zamanında çok kötü günler geçirdi, denizde boğulan bir kızdı. sağolsunlar kurtardılar o kızı ama kıyıya çekip kendileri ırzına geçtiler.
olay budur.

edit: eksileyenlere tekrar söylüyorum. atatürk'ü sevmek zorunda hissetmiyorum kendimi!
ben vefasız bir insanım demekle aynı anlama gelen cümledir.
Zamanında bu sözü söyleyenleri yargıladılar. Şimdi böyle bir durum olmadığından insanlar içindeki ukteyi söylüyorlar. Sevmesin bize ne yahu..!
atatürk'ü görmemiş, yaptığı devrimlerden bihaber olan olan gencin söyleyebileceği sözdür.
yaşadığı ülkenin kurulmasına liderlik yapmış birini hiçe saymaktır. kurtuluş mücadelesine liderlik yapmak bile başlı başına onu sevmeye yeter. bu ülkenin tam bağımsız olmasını istemeyenlerin yeni silahı ne acı ki günümüzde demokrasi olmuştur. bu kavramın altına sığınmaktadırlar tam olarak anlamını bile sindirmeden.
türkiye'de yaşayıp atatürk'ü sevmiyorum demek nankörlüktür.
yaşadığı topraklara ihanet etmekten çekinmezler.
sevmek zorunda değildir kimse kimseyi saygı duymak zorundadır.
duyduğu saygı sebebiyle sevmediğini açık bir şekilde ifade etmemelidir.
tüm mevzu bundan ibarettir.
sevmekle saygı duymak arasındaki ince ayarı kaçırmış cahil işidir . diyebilirsin kardeşim ama gelipte sevmediğin için bu vatanı kurtaran adama hakaret edemezsin saygı duyacaksın
kurucusuna hakettiği saygıyı bile duyamayan türk milletinin* nankörce davranışıdır.
sevme, sahte sevgiye kimsenin ihtiyaci yoktur zaten ama saygi duy, ki duymak zorundasin!
sevmiyorsan sevme kardeşim lakin; o büyük türk ün vatanında yaşadığını da unutmayacaksın! sınırını bileceksin!
belli bir takım dürzülerin taşaklarını yalayan insanların hiç kasmadan söyleyebileceği cümle.
kolay olması gerekir, lakin değildir.

atatürk'ün ülkesinde yasak olmalıymış bunu demek?!
aahahha gülüyorum lan ben size.
atatürk'ü tanrı falan sanıyorlar.
atatürk olmasa başkası olurdu, problem mi yani.
koca türk halkını kurtaracak herkes öldü mü amk.
atatürk'ün ülkesiymiş..
adını da mustafa kemal cumhuriyeti yapalım tam olsun.
(bkz: söyleyene değil söyletene bakın)
evet sizin sandığınız, değil bunu söyleten. bunu söyleten atatürk ün tam kendisi.
git irana, humeyniyi sevmiyorum de.
keserler...
ama atatürk te suç. ne işin var senin, ne güzel teklifler gelmişken padişahtan, elini sıcak sudan soğuk suya sokmayacakken. o kadar insanı organize et kelle koltukta dolaş bütün anadoluyu. bütün halkı inandır bu zafere. o kadar inansınlar ki, ellerinde silahı olmayan köylüler tarımsal aletlerle saldırsın düşmana. gücü bile mukayese edilmeyecek bir orduyla savaş, stratejik planlar yap hepsini denize dök. o da yetmezmiş gibi bütün imkanlar varken, herşeyi yapabilme gücüne sahipken,hatta padişah bile olabilecekken, git meclis aç. yok o da yetmezmiş gibi devletin yönetim şeklini cumhuriyet ilan et. ama yeter mi paşaya yetmez. kendi elinle muhalefet partisi kur. onlar da senin canını almak istesinler. yetmez paşam yetmez. sen bu ülkeye iyilik yaptığını zannediyorsun.

evet sen bunları yapmasaydın da bu gün bu coğrafyada insanlar olacaktı. çocuklar koşuşturacaktı. tabiki babalarının kim olduklarından habersiz...

paşam sen abartıldığı gibi günde 1,5 litre rakı içerek o kafayla vatanı kurtardın, şimdi millet zinhar ayık kafayla ülkeyi satıyor,

ama onlar yaranıyor sen yaranamıyorsun.

sen bilmezmisin atam;
deveyi diken insanı siken yaranırmış...
ben atatürk'ü değil humeyni'yi seviyorum demektir.
diyen kişiye atatürk tarafından verilen haktır.
diyenin aklını zikeyim diyeceğim söylem.
sevgi&saygı.
özgür bir ülkede yaşayan insanların kullanabileceği bir cümleyi söyleyebilmektir. fakat söyleyen kişi, atatürk'ü sevenlerin çok olduğu bir ülkede böyle söylemesinin nedenini açıklamak durumunda kalır.
ortalıkta ateistim diyene lafa edenlerin saygı denen şeyden mahrum olduklarının ispatıdır.
gayet güzeldir. kendimden biliyorum.
allahsızım demekten daha çok tepki görebilecek cümledir.
sevmiyorum uleeeeyynnnnn!!!! diyebilmektir
para musluklarının kesilmesinden korkan bir takım insanların kendilerini daha iyi pazarlamak için başvurdukları yöntemlerden biri.
(bkz: kaça gidiyorsun)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar