bugün

Bu adamlar'ı 3 e ayırmalı.

ilki;

Bunlar Ataturk'ü pek bilmezler ve ataturk'ün gercek yaptıklarından uzak baska bilgilerle kafası yıkananlardır. Eğer hurce yasayabiliyorsa kimsenin altında değilsei suan tek nedeni Buyuk önder Atatürk ün zekasıdır. Tabiki askerlerimiz falan cok ayrı bi konu. Onlar canlarını verdiler. Onların hakkını yiyen yok ama Ataturkun o eşsiz savaş stratejisi zekası ve etrafındakileri etkileyebilme kabiliyeti * memleketımın hurce yasamasına sebeptir.

ikincisi; Ataturk u cok iyi bilirler yaptıklarının Türkiye Cumhuriyeti için oldugunuda bilirler ama onlar iran gibi olmak isterler. Herkes kapansın.i çki yasaklansın. Eğlence olmasın. ilerlemeden yenılıklerden uzak bir ülke isterler *.

sonuncusuda heralde yunanlılardır. Onların da sevmemeside gayet normaldir.
eğer bu kişinin kimliğinde tc yazısı warsa idam edilmesi gereken insandır,
sen kimsin ekmeğini yediğin ülkenin önderini sevmessin,ona dil uzatırsın demek gerekir bunlara
(bkz: milli görüş)
(bkz: pkk)
(bkz: aşırı sol)
(bkz: seriatcı) ne yazık ki çok sayıda denilebilecek başlık.
okula adım attığı ilk günden bu yana atatürk ün sevilmesi için yapılan inanılmaz çabalara rağmen, hala varsa bu tip insanlar şaşırmaktan kendimi alamadığım şahıslardır..anasıfında okuyan kardeşimin bir sınıf arkadaşı Atatürk ün Allah olduğunu iddia etmiş (haşa)..bu örnekte çocukların objektif karar vermesinin ne kadar zor olduğu görülür..halbuki atatürk sevgisi her yere heykelini dekip her odaya resmini asmakla olmuyor..meclise döndüğümüzde her parti yine onun üzerinden politikalar yapıyor..atatürk hakkında olumsuz yargılar içeren kimselere terörist damgası yapıştırarak Atatürk gibi fikir özgürlüğünü savunan birisini rahatsız ediyorlar..evet doğrudur bu ülkeye çok fazla hizmeti vardır ama bakınca solcusu,sağcısı,müslüman,marksist,arap,türk,kürt hala onu zihnimizde belli bir kalıba oturtmak istiyorlar..bırakalım herkes istediği gibi düşünsün bu onun ileri görüşlülüğü veya gericiliği olsun..ki ben atatürk ü yüzeysel tanıyanların bu konu hakkında yorum yapmasını istemem..bu kişilerin tek bildiği Atatürk ü sevmesi gerektiğidir..niçin nasıl neden..sormaz sadece sever..bu kişiler lütfen sussunlar...
Atatürkü esas sevmeyenler onca haltı yiyip Atatürkçü'yüm diye ortalıkta dolaşaranlardır.Atatürk'ü her olayda bir paravan olarak kullananan ve onunla prim yapmaya çalışanlardır.eğer gerçekten seven kimse Atatürk'ün görüşlerini kendi saplantılı düşünceleriyle harmanlayıp halka empoze etmeye çalışmaz.Ya da her türlü yolsuzluğu yapıp bir de Atatürk sevgisini kendi tekeline almaya kalkmaz.
Ataürk'ü sevmek veya sevmemek.Ancak herşeyden önce onu anlamaktır esas olan.
ulu önder atatürkü sömürü malzemesi olarak kullanan zihniyet kadar adi bir zihniyettir.
atatürk ü seviyorum öncelikle onu söyleyim ama şu anki refah seviyesininde pek tatminkar olduğunu söyleyemeyiz yani diyeceğim odur ki atatürk le şu anki refah seviyesini** bağlantılarsak insanları onu sevmeye değil nefret etmeye yönlendiririz ,bu yüzden atatürk ü seviyorum çünkü iyi bir lider ve fedakar bir insandı ,ingilizlere bağlı paşa olup emekli olacağına dağ bayır insanları örgütledi veya yaptığı reformalar takdire şayandır diyebiliriz ama şu anki durumumuz ekonomik açıdan gayet *oktan olduğundan* bunu atatürke bağlamayalımda insanlar tiksinmesin.
Gerekçeleri;

"atatürk çok içki içerdi", "dinsizdi", "bize bağımsızlık sözü verdi", "hilafeti kaldırdı", "islam düşmanıydı" vs vs olan güruh.
bunlar adam değil, düşünüş biçimleridir. (bkz: zihniyet)
atatürkçü geçinip, atatürkün dil için yaptığı onca şeyi (aşşağıdaki linkten de görebileceğiniz üzere) hiçe sayan sözde atatürkçülerden pek farklı sayılmazlar.
objektif olarak bakarsak da herangi birini sevmeyen zihniyet ten farksızdır

http://tdk.org.tr/ataturk.html
bu zihniyettekileri gömsen toprak kabul etmez.
atatürk'ü sevecek kadar onu araştırmamış, kafasını abuk subuk, ondan bundan duyduğu fikirlerle doldurmuş, "armut piş, ağzıma düş" tarzı bir öğrenme anlayışı olan kişidir.
savaş onun sayesinde mi kazanıldı, tek başınamı kazandı tarzında düşünceye sahip olan zihniyet.
öncelikle atatürkü sevmeyenin, bir zihni var mıdır yok mudur? sorusuna yanıt verilmelidir.
--spoiler--

esir iken mümkün müdür ibadet,
yatıp kalkıp atatürk'e dua et.
senin gibi dürzülerin yüzünden,
dininden de soğuyacak bu millet.

işgaldeki hali unutma,
atatürk'e dil uzatma sebepsiz.
sen anandan yine çıkardın amma,
baban kimdi bilmezdin şerefsiz !

--spoiler--

aslında bir yobaz laftan anlamıyorsa, su iki neyzen dizesini mi kayle alacak... bizimki de bos kuruntu iste...
akp hükümetinin gizliden gizliye pompaladığı zihniyettir. 'Bunlar anlamaz, araştırmaz zaten, verelim düşmanlığı bakalım, ne olacak.', derler ve yaparlar işlerini..
said-i nursi müritlerinin zihniyetidir.
(bkz: seksizm)
(bkz: anti-feminizm)
ataturk u sevmeyen turk diye düzeltilmesi gereken önermedir. ataturk'u aşşağılık ingilizlerin ya da yunanlıların sevmesi beklenemez.
sultan vahdettin han'in kizi sabiha sultan'dir. evlenme teklifini reddetmistir.
kimsenin kimseyi sevmek zorunda olmadığı gerçeğini hazmedemeyen bünyelerin beyinciklerinden hayat bulmuş cümledir. esas olan saygıdır. iran gibi yaşamak isteyen insanlara da saygı duymak gerekir ki atatürk'ün milleti birleştirici yönü simgelensin.

şimdi bahsettiğim saygıyı da bir kenara bırakarak şunları söylemek istiyorum

ulan benim gerizekalı yazar arkadaşım. ''iran yapacaklar bu ülkeyi'' diyorsun ama atatürk'ü sevmeyen zihniyetleri asmak lazım da diyorsun aynı zamanda. bu nasıl çelişki?

''benim söylediğim kelam modern yaşamın gereğidir'' diyorsun da sıçtıktan sonra bir ihtimal g.tünü bile yıkamıyorsun. bu mu medeniyetin senin?

atatürk' ü sevip sevmemek değil problem. önemli olan atatürk' e saygı duymak. ulu öndere saygı da zirt pirt her ortamda ismini polemik konusu yapmak demek değildir beynini sktgm. inancın nedir bilmiyorum, bu dünyadan sonra bir yaşamın olup olmadığına inanıp inanmadığını da bilmiyorum ama olduğuna inananlara saygı duyman nasıl senin görevinse ulu önder gazi mustafa kemal atatürk e saygı duymak da benim görevim. sevip sevmemek konusunda da bize saygı duy istersen.
yahu kimse kimseyi sevmek zorunda değil bunu fişlemekte zaten ancak buraya özgü bir şey olabilirdi de...

bak şimdi ben bu zihniyetlerden bir tanesinin nedenini söyleyeyim mi? siz. evet arkadaşım kendine atatürkçü, kemalist diyip ondan nemalanan zevat. bırakın adamı olduğu yerde rahat uyusun yahu.

nefret ettireceksiniz artık. hayır, ters teper olm. psikoloji kuralı yani.

hayır, faşizmin allahını yapıyorsunuz diyeceğim yine suçlu benim olacağım.
kendilerine, analarınıda alıp gitmeleri için iran'a gidiş bileti verilmesi gereken zihniyettir.
elbette gerçek olan birşey var kimse bir başkasını sevmek zorunda değldir. kimseye sevgi empoze edilemez, sevgi insana zorla indirgenemez, bu var olan gerçektir.sen neden sevmiyorsun diye kimse suçlanamaz ama bu durum düşmanlığa dönüşmediği sürece.

günümüz türkiyesin de varolan görüş ise çok farklı;atatürk ü , bu cumhuriyeti kuranı , din dümanı gösterenler elbet bu düşmanlığın kaynağı ve ana nedenidir...

öğretilen şey insanların neden atatürk ü sevmeleri değil neden düşman görmeleridir.kendi güdümünde olan bazı ergen beyinlere verilen atatürk ün bazı hafızları astırdığı , islamı baltaladığı vb. bu gibi sapıkça ve hiç bir gerçeklik payı bulunmayan düşüncelerin ergen beyinlere verilmesi elbette kendini ve kişiliğini bulmaya çalışan bu şahıslarda aşırı duygusal tepkimelere neden olacaktır.

şimdi kızılması gereken kimler, kimler bize kendi ırkımızdan olana nefret beslememiz gerektiği bize öğütlüyor , kimler dinimizin düşmanı olarak yine islama mensup insanı gösteriyor.

bu vatan uğruna hayatını heba etmiş bir halk adamını bize öcü olarak gösterenler elbet hak ettiklerini bulacaktır.bizler günümüz koşullarında elbet kendi bencilliklerimizin peşinde koşerken bizim değerlerimizin ayaklar altına alınması bize garip gelmemeye başladı, önce bayraklarımız yakıldı sonra belkide bu ülkenin en kutsal varlığı olan atatürk ümüze yapılan hakaretler,,,

ve kendi görüşüme gelince bana biri ben atatürk ü sevmiyorum dese ben bunu ona verilenbir özgürlük olarak değerlendirmem ve dürüstçe söylüyorum ben o şahıstan ve şahıslardan nefret ederim çünkü bana öğretilen de atamızın gerçekte nasıl bir insan olduğudur ve iyi şeylere yapılan kötülükler bence affedilmemeli ve gereken yapılmalıdır.
atatürk'ü seven zihniyet de sevmeyen zihniyet de aynı artık gözümde...seven zihniyete bir sevmeyen zihniyete iki...

atatürk'ü, kemalizm'i ve kemalizm'i yaratanları eleştirirsin yobaz olursun, fetullahçı olursun...

atatürk'ü seversin, doğru yanlarını söylersin, atatürkçüyüm dersin, kemalist olursun, burjuva olursun...

atatürk'ü seversin seni bi' yerlere davet ederler...

atatürk'ü eleştirirsin yine seni bi' yerlere davet ederler...(kimi kimin ülkesinden kovuyorlar onu da bilmiyorum)

bıktım artık yahu bu milletten. bi' iki dakka adam olup objektif bakın arkadaşım.

iki yaftaya da uymuyorum olm işte. var mı?

ne beyazım ne siyahım...

yeter ulan...

artık grilerin günü...!

iki satır okuyup fikir dökün şu ortama. ya da bilgisayarlarınızı bi' daha açmamak üzere kapayın. nedir yani ya.

kokutmaya başladınız ortamı.
(bkz: tayyibizm)