bugün

bir komplo teorisidir. doğruluğu tartışılır, araştırmalar sonucu söylenmiş bir teoridir. anlattığımı farklı yorumlamak için mücadele edenler için spoiler içerir. dediğim gibi uyduruktan bir teori değildir. kanıtların çok olmadığı ve bulamadığın bir olay hakkında bir teoriden bahsediyoruz. fırtına öncesi oluşabilcek bir gürültüyü susturma çabamdan dolayı lafı uzattım swh.

--spoiler--
şimdi bildiğimiz üzere eskiden ittihat ve teraki partisi vardı. bu parti üyelerinin çoğu masonlardan oluşuyordu ve mecliste ahkam kesebiliyorlardı. atatüruk'te bu durumdan rahatsız olmuş ve mason localarını kapatmak için 1935te meclise öneri sunmuştur. çoğunlugu mason olan meclis (meclisteki bakanların bir kısmıda masondur)te kapatılmaması için tartışmalar çıkar.10 ekimde 1935'te mason locaları kendilerini kapatıyorlar ve 13 ekim 1935'te mason localarının kapanması öneri mecliste kabul ediliyor ama olmayan birşeyi kapatmış oluyorlar artık. mason locaları bütün mal varlıklarını kendi sikik vakıflarına bağışlıyor. bunları yapmalarının sebebide baktılarki gidişat boka sarıyor atatürk bizi kapatmadan kendi kendimizi kapatalım ilerde işimize yarar.

nasılmı yarar?

1948'te atatürk'ün kankası mason ismet inönü tekrardan mason localarını açar ve masonlar yasayla kapatılmadıgından bütün mal varlıklarını geri alabilirler. vay efendim oha.
ayrıca atatürk mason değildi ama ister istemez bu bilinmez masonlara yararı dokundu. köprüden geçene kadar ayıya dayı demek gibi bişi olarakta algılayabilirsiniz. nezamanki ayıya dayı demeyip işlerine karışmaya başladı devreye girdiler.

anlıyacagınız atatürk masonları istemiyordu. ayrıca türkiye'yi katkat geliştiriyordu ve dış etkilerde bunun farkındaydı (bkz: israiloğulları)

atatürk'ün hastalığı başgösterdi ve ilk hastalığı siroz değildi. sıtma,kanser vb olabilir ama siroz değildi.(alkole bağlı siroz olarak söylendi) . atatürk'e yanlış tedavi uygulayan mim kemal, atatürk'ün hastalığını siroza çeviriyor. mim kemal, kıdemli üst düzey masonlardandır. atatürk ölür ve yurt dışından getirilmiş yabancı doktorlar vede türk doktorlar ölüm nedenini alkole bağlı siroz olarak teşhis eder.
atatürkün otopsisi daha yapılmamıştır . nedenide yeni nesile kötü örnek olmasınmış. sanki otopsi yapılınca yeni neslin beynine meme meme sesleri yerine alkol alkol seslerini alcak. neyse neden otopsi yapılmadığını anlamışsınızdır. otopsi yapılmamasının birçok nedeni olabilir ama nedenlerin en önemlisi olarak görülüyor.

hee birde atatürk 10 kasım 1938'de vefat ediyor 11 kasım 1938'de ismet inönü cumhurbaşkanı seçiliyor . yavaş uşağım yavaş olun az aceleniz ne? 10 yıl sonrada ismet inönü geliyor 1948te mason localarını açıyor.
--spoiler--
doğruluğu veya yanlışlığı henüz kesin olmayan bir iddiadır.
DiP NOT OLARAK SiROZ SADECE ALKOLDEN OLUŞMAZ. SON PARAGRAFA BIR NOT.
Cevabı net olarak alamayacak olsalarda merak edenler "ataturk nasıl öldürüldü" ısımlı kıtabı okuyabılır.
Oldukca ılgınc bır kıtap..
Ama sanırım bu sorunun cevabı hıcbır zaman net olarak ogrenılmeyecek!
araştırılası teoridir. tarihe girmekte fayda var bir girişi sayısız çıkışı olan mağara.
(bkz: cem uzan a hapis şoku)
Benim inandigim iddia dir..Bu ulkeye ne geldiyse bu masonlar ve yahudiler yuzunden gelmiştir...Ulkenin en büyük onderinide öldurmustur bunlar..
Bende ismet inönün Atatürk ün içkisine civa kattığını zehirlediği ihtimalini duymuştum baya kıskandığı söyleniyor. Nekadar doğru bilemem.
sanmam, çünkü onu öldürecek göt kimsede yoktu açıkçası.
yanlış tedavi uygulanma ihtimali yüksek olan durumdur.
saçma komplo teorilerinden birisidir. onun yerinde ben de olsam o yaşta ölürdüm herhalde.
gereksiz iddaadir. boyle seyler sonunda mezarini acilmasina uzanacak tartismalar yaratir. eger oldurulduyse dahi yapanlar bulunamayacagina gore boyle bir saygisizliga gerek yok.
Cevabını merak ettiğim iddia.

Mason localarını kapattığı için öldürülmüş olabileceği doğru olabilir. Masonlar ona kin duymuştur.

Aynı iddia Barış Manço için de var.
başlıkta paşamın ya vefatından sonra, ya vefatına yakın bir döneminde hasta fotoğrafı var.
yemin ederim uzun zamandır bu kadar ürpermemiş, üzülmemiştim.
Gerizekalılığa kurban gitti.
Karınca ısırığıdır, alerjidir diye karaciğerinin gösterdiği erken belirtileri atladılar... sonrasında da geç kaldılar.

Bildiğin yazık oldu adama.
Aslında yazık olmadı beklenen oldu. maalesef o dönem tıp ilerlememişti ve siroz şu an için bile kronik seyreden şiddetli akut atakları olan tedavisi çok zor bir hastalık. Eğer Sigara- Alkol tüketiyor ve stres dolu bir hayatınız varsa kaçınılmaz son budur. Atatürk’ün bizzat doktorlarının el yazısı ile yazıp imzaladığı raporları mevcut zaten öldürülme durumu kesinlikle yok. Ayrıca böyle bir eylem zehir ile yapılmaz ses getirecek şekilde yapılır. Bkz: Kennedy Suikasti- izmir Suikast girişimi