bugün

burada kendisi eleştirirden kastım şu.

yani atatürk yaşasaydı ve ona da böyle bir lider gösterilseydi eminim '' bir durun bakalım arkadaşlar , bizde bakalım okuyalım araştıralım '' derdi.

öyle puta muta tapmazdı sizin gibi yani.

sorgulardı en azından zeki adamdı.

sizin gibi aptal mıdır sanıyorsunuz.
(bkz: HZ muhammed i sorgulamayan gençler firarda)
"benim naciz vücudum elbet birgün toprak olacaktır......" sözü gerçekten düşünülür ve anlaşılırsa kendisini eleştirmesi o kadar da şaşırtıcı olmayacaktır.
atatürkçülerin atatürkü eleştirmeden onun yaptıklarının doğruluğunu yanlışlığını sorgulamadan onu sevdiklerini düşünen yani atatürkçülerin atatürke taassupla bağlı olduğunu sanan yazarın önermesidir. empati kurarsak haklıdır da çünkü kendisi inandığı değerlerin çoğuna yargılamadan inanıyordur. herkesi öyle sanması normaldir.

başka gelen yoksa "ölüler dirileri hergün helva yer sanarmış" diye bir atasözüyle de kapağı kapatıyorum.
her atatürk eleştirisine hz muhammed i karıştıran yobazların anlayamacağı gerçek.

ayrıca eleştirmek istiyorsanız buyrun eleştirin zaten.

hayatı orada yazıyor.

kaynaklarıyla belirtin.. yani demek istediğim hz muhammed i eleştirin , çamur atmayın.

ve 800 kere cevap verildiği halde hala '' 9 yaşında kız '' muhabbetide yapmayın.

aslında siz hiçbirşey yapmayın.

sizin böyle düşünebilen insanlar olduğunu hayal edemiyorum . en iyisi tam gaz devam edin.
eleştirmez- eleştirtmez idi.. karşısında bi parti bile olamayışı, her açılan partinin vekillerinin asılması delildir..
atatürk yaşasaydı şu ortamda ölmeyi dilerdi bence. zira bir ülke düsünün herşeyini borçlu olduğu yüce insana bu kadar laf ediyor üstelik ölmüsken bunca şeyi yapiyorken birde yaşasaydı neler olurdu neler.
tabi ki, bilime ve pozitif eleştirinin gücüne inanan bir zat olarak elbette kendisini en acımasız bir şekilde eleştirirdi. ve hatta bu eleştiri ve muhakemeler sonucu belki de kendisini suçladığı ve hatta ceza alması gerektiği konular olduğunu düşünür, belki de kendi kendisini cezalandırma yoluna da giderdi.
atatürk e inananlarda eleştirir onu putlaştırmaz hiçbir zaman. ama çamur atmaz. karalamaz.
hak verilmesi gereken önerme.ülkeyi daha ileriye götüremediği için ve erken öldüğü için kendisini eleştirirdi.çünkü ona göre yaptığı herşey,aslında hiçbirşeydi.