bugün

hüseyini bilmem fakat;

(bkz: tkp)
(bkz: chp)
(bkz: akp)
(bkz: bdp)
(bkz: mhp)
(bkz: niyet okumak)
Atatürk üzerinde prim yapmaya çalışan kişi söylemi.
Atatürk'ün üzerinden siyaset yapanları eleştirip yine Atatürk üzerinden siyaset yapma yanlışına düşmüştür hüseyin çelik. yahu arkadaş, zerre sevmem kemalistleri. Ama hem eleştiriyorsun. hem de atatürk yaşasaydı... klişesini sende kullanıyorsun, olacak iş değil. öldü oğlum adam. artık rahat bırakın onun üzerinden konuşup durmayın. vay arkadaş.
bence chp ye kesin oy vermezdi.o yaşasaydı ondan başkası olmazdı hiçbiryerde.
hiçbirine oy vermezdi. zira günümüzdeki tüm partiler kendi çıkarları üzerine kurulmuş olup halkı tamamen elinin tersiyle itmiş durumdalar. bu zihniyete sahip hiçbir partiye oy verip maşa olmazdı atatürk. bunun yerine halkın menfaatlerini gözeten başka bir parti kurardı.
atatürk tekrar hayata dönseydi 'bunlar fani işler deyip keyif çatar vur beline rahvan gitsin'' derdi...
atatürk bu devirde üç şeye oy vermezdi:

1. (bkz: chp)
2. (bkz: dansöz)
3. (bkz: oy için her şeyini satmak)
piyasadaki hiçbir partiye vermezdi sanırım. verende akıl aramam zaten.
atatürk yaşasaydı cumhuriyet'e yakışır bir parti kurardı, ve şunu söylerdi.

bir daha ölürsem namertim..
ATATÜRK yaşasaydı ortam böyle olmazdı.
cehalet hain parti
(bkz: d hepsi)
Atatürk yaşasaydı, 'bunlardan bi sik olmazmış' der, beyaz leblebisini çıtlatırdı.
bence soruda çok büyük bir mantık hatası var.
atatürk bugün yaşıyor olsaydı iki ihtimalli bir durum söz konusu olurdu;
1-) atatürk, geçmişte yaşamamış olurdu ki partiye oy verecek bir cumhuriyetimiz hatta oy verecek yaşayan türk kalmazdı.
2-) atatürk, hala yaşıyor olsaydı, türkiye nin günümüzdeki halinde olmasını mantıklı bulanınız yoktur umarım.
benim atamın hala yaşadığı dünya haritam nasıl biliyor musunuz?
tarihi 1938 e geri sarın, dinç ve hedeflerine kilitlenmiş atatürk, ikinci dünya savaşının olmasını yaptığı uluslararası ataklarla engelliyor. türkiye konjoktürlü bir dünyanın temellerini atmasını takiben, dünya türk birliğini sağlıyor ve türk tarihini nüzns alan bir politik yaklaşımla, dünya federe devletinin temellerini atıyor.
yani, bizde hangi parti bizi düdükleyecek derdine düşüpte, sandık başına korkmuyoruz.
atanıza bu kadar mı inançsıznız ki, chp ye takılı kalacak kadar sabit ve basit görüşlü bir atatürk ya da dp, msp, dsp, anap, dyp, mhp, fp, akp gibi partilere mahkum bir halk hayal ediyorsunuz.
(bkz: ap)
(bkz: anket partisi)
hiçbirine oy vermezdi. sonra sinirlenip çekilin ulan iki elinizle bir memleketi doğrultamıyorsunuz diyip başa geçer ülkeyi adam ederdi.
Zannımca Ata'm yaşasaydı oy kullanmazdı. Neden mi? ahanda nedenler sana... Şu anda hükümette olan partilere bakıyorum. Akp diye bir parti olamazdı zaten. Mhp desen başında devlet bahçeli gibi bir kaypak varken tartışmaya bile gerek yok...Chp ye bakardı Atatürk;" ne hale getirmişsiniz benim kurduğum partiyi derdi" içinden ve ona da basardı siktiri. Diğer partilere hiç girmiyorum zaten yok tkp,hadep, işçi partisi falan filan... Hele hele bdp denilen bir grup orospuçocuğu var ya onlar çoktan geri sokulmuşlardı çıktıkları yere.
Atatürk yaşasaydı ,
yepyeni bir parti kurardı. yalancıların,hortumcuların,yalakaların,vatan hainlerinin olmadığı;
gerçekten milleti için çalışan,kendi cebini değil halkının karnını doyuran,
dış ülkelere değil kendi milletine yardım eden ve tamamen doğrudan yana olan bir parti,
özlemini duyduğumuz parti...
saçma bir başlık.
sıradaki.
kendi partisinin dışında kalan partilere vermezdi.
atatürk yaşasaydı eğer bu ülke için kılını bile kıpırdatmazdı. yarım milyon kişi ölmeyi göze almasaydı kurtuluş savaşınıda başlatmazdı.
atatürk getirdiği demokrasinin bu hallere düştüğünü görseydi monarşiyi getirirdi.