bugün

yanlış önermedir.

ilk işi yargıtay savcılığına talimat vermek olurdu.

(bkz: kapatın gitsin)
istiklal mahkemelerine talimat verirdi büyük ihtimalle.
Rahat bırakın şu adamı dediğim Putperestlerin döngüsüdür.
atatürk yaşasaydı tek partili dönem devam ederdi. sonra bir parti çıkardı karşısına. o parti kapattırılırdı,
yine tek partili dönem devam ederdi. bu böyle sürerdi. sonra da ismet inönü gibi bir islam düşmanı partinin başına geçer,
ülkenin anasını ağlatırdı.

edit: siz haklısınız tarihçi yazar arkadaşlarım. ben yalan söylüyorum.
Neremle güleceğimi şaşırdığım önermedir. Mustafa kemal yaşasaydı akp olurmuydu acaba komikler. Laik adam anti laik şeriatçı faşist bir partiye oy verecek ha ? He canım .
ataturk yasasa iktidarda olurdu, nerede gorulmus devletin kurucusunun, koskoca bir maresalin, turk devriminin uygulayicilardan -baslatan degildir devrimler ii. mahmud devrimlerinin devamidir-birinin muhalefette oldugunu?
yanlış önermedir. çünkü yaşasaydı bokunu bile tek başına yapamazdı.
atatürk yaşasa diğer partiler olmazdı.
Atatürk komutandı. yaşasaydı, darbe yapardı. (bkz: tarihin tekerrür etmesi)
doğrudur efenim.

ayrıca rakıya tövbe eder ve namaza başlardı.
Güler misin ağlar mısın önermedir.

Haklısın arkadaşım, çok haklısın. değil atatürk tüm padişah sülalesi diz çöker tövbe isterdi. işi gücü bırakıp da böyle zırva varsayımlarla nereye varacak bu goygoycu arkadaş merak ediyorum ve kendisine nice provakasyonlu günler diliyorum.
bir mal beyanı.
atatürk olsaydı şuandaki partilerin çoğu , dini tarikatlar, aşiretler, teröristler ve yolsuzluk yapanların hepsini bitirirdi yani ülkeyi komple yeniden kurardı çünkü gerekli.
Kesinlikle doğru önerme evet Atatürk yaşasaydı tabiki Recep Tayyip Erdoğan gibi büyük ve karizmatik bir lidere oy verirdi.
atatürk'ün bu zihniyete vereceği tek şey küskü olurdu.