bugün

ataturk orman ciftliginde üretilen mavi kağıt kutulu kaşıkla yenilen dondurma..
ciftlige* gidisin vazgecilmezidir.
the ultimate dondurma.
çocukluğumuzun vazgeçilmezidir. yıllardır o küçük mavi kutularda tadını muhafaza ederek bugünlere kadar gelebilmiştir. ankarayı sevmemin nedenlerinden biridir ayrıca. bugün itibarı ile 1 ytl ye satılan saf katıksız tek dondurmadır. (bkz: hastasıyım)
kutusu kahverengi olan çikoltalısı da çıkmıştır bu leziz dondurmaların.
bu dondurmayı açınca bir kısmı kapağın altında kalır orayı yalamasıda ayrı bir zevktir yahu.
ataturk orman ciftligi'nin kendi uretimi olan sade dondurmadir. bir ara kakaolu da yapmislardi ama su an yok sanirim piyasada. cok lezizdir. dondurma yerken su degil, sut tadi alirsiniz.
doğrudan süt kokan ve agızda süt tadı bırakan sade dondurmadır. eşi benzeri yoktur. yeganedir.
kokoreç yada köfte ekmekten sonra tadılması şart kabul edilen dondurmadır.
gerçek dondurma gibidir. diğerleri gibi aromalı buz değildir.
ankara'da dondurma denilince akla ilk gelen dondurma.

ayrıca aoç'de herhangi bir akşam kokoreç+bira üzerine aoç dondurması yemenin de ayrı bir lezzeti vardır.
havaların ısınmasıyla beraber dolaplarda yerini alan kıymetlimis.
aoç de kokoreç ve bira sonrası yenileni bünyeye triple orgazm yaşattırır.
dondurmalar içinde yeri ayrı olan ankara' yla özdeşleşmiş leziz dondurma.
son ankaraya gidişimde 4 tane aldığım ve buzdolabına zulaladığım dondurmaydı. 1 tanesini aynı gün yemiştim. ertesi gün keşan'a gitmem gerekmişti. keşan'a gittiğimde acı gerçek aklıma gelmişti. o 3 tanesini buzdolabında unutmuştum. tamam yanıma alamazdım ama en azından 2 tanesini daha yerdim. 2 ay aoç dondurmasız kalacağım şimdi.
gizli formülü yoktur. lezzetinin sırrı süt tozu yerine günlük pastorize gerçek süt kullanılmasıdır o kadar.
müthiş bir tadı vardır.
algida mı bu mu deseler? tabii ki de algida.

ha tadına baktım mı? yoo...
neden böyle saçma bir şey diyorsun?

arkadaş! adam ürününü iyi sunmuyor bana. göz estetiğini bozan bir kutusu, kalıbı var. zaten hiç tatmayanlar direk gider algidayı alır.

ki ben de öyle yaptım.

isimden kaybediyor bir kere!.. isme bak: aoç,

lan farklı çağrışımlar yapmıyor da değil...
bir kez tadan bu dondurmadan her daim canı ister. öyle böyle değildir. diğer dondurmalardan farkılıdır efendim.
ilk açtığınız anda yiyebilmeniz için sondaj gerektiren dondurmadır.
bir müddet beklenilmesi tavsiye edilesidir.
atatürk orman çiftliği sütü ile birlikte ankara'yı sevmemi sağlayanlardandır.

edit: Ankara'yı sevdirecek daha nicelerinin olduğu zamanla anlaşılır.öldürülmeye çalışan savaşçı ruhtur; ankara.
istanbulda da satılmaktadır;

"berk organik"
Adresi; Acıbadem Cad. Köftüncü Sok.No:13-A KADIKÖY

"süt yumurta reçel"
Adresi; Ali Suavi Sok. No:30 Bahariye/ KADIKÖY
(bkz: süt yumurta reçel)

"Özbağlılar Gıda"
Adresi; Türkali Mahallesi Hattat Tahsin Sokak No:32 BEŞiKTAŞ
kokoreçiyle beraber ün kazanan atatürk orman çiftliği ürünü. tadı gerçekten muhteşemdir.
muadilleri, atatürk orman çiftliği dondurmasına alternatiftir. kısa bir müddettir piyasada yeni çeşitleri de bulunmaktadır aynı zamanda. *
damla sakızlısı, frambuazlısı, antepfıstıklısı ve keçi sütü alternatifleride olan dondurulmuş süt markasıdır. Dondurma denmez buna, bildiğin süt...
Bir ankara klasiği...
Keçi sütü olanla artık aşmışlardır. Hakkaten başarılı madonun fıstıklı dondurması ile ikame olacak kıvamdadır kalan dondurmaların hepsi de tırttır bu böyle biline.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar