bugün

Palavra diyenin ağzına sıçırtan söz öbeği.

Hadi gene iyisin. Bugün de proteinini aldın çomar.
palavra değildir.

1.si hilafetin ne gücü kaldı ki? gördük amk kurtuluş savaşında bi sike yaramadığını.

2.si yazmaya gerek yok amk hala mı harf devrimini tartışıyor bu millet ? yazık.

3.sü kıyafet devrimi yaptı az da olsa insana benzedin be amk evladı. senin kültüründe çarşaf yokki hem. kendini arap hissediyorsan onlarca arap ülkesi var dünyada bi zahmet siktir git orda yaşa.

4.sü asılanlar alim umela mıymış ? adasdfdsfsd. yok arkadaş otta zeka var da bunlarda yok.

5.si türkler bir sürü takvim kullanmışlardır zaten. hicri rumi oniki hayvan vs. miladi en bilimsel doğruluğu olandır ayrıca dış ilişki için de mecburi bu takvim kullanıldı ve pazar günü tatil yapıldı.

hani çok seversin ya doları euroyu hisse senedini. hah o işlemler pazar günü yapılmıyor işte amk müslümalları sizi.ayak uydurmayacan da başka napacan ?
Şuan diyorum ki; hani bir zamanlar sihirli annem isminde saçma bir dizi vardı. Hani zamanı geri alıyorlardı falan. O dizi gerçek olsa ve 100 sene öncesine gidebilsek, Atatürk'e bu millet için hiçbir şey yapma desek bunun zırva olup olmadığının tam cevabını bulabilirdik. Ayran kafasını yaşayan akblilerin de çenesi kapanırdı.
Prezervatif delik olunca böyle süzme oluyor işte, yapacak birşey yok.
Atatürk'e "dinsiz" yongasını yerleştiren zihniyetin söylemidir fakat bilmez ki osmanlı'nın son döneminde din olgusu çökmüştü cihad anlayışı ile fetihler yapan devlet gidip yerine sefere çıkmak için falcılardan, müneccimlerden fikir alan bir devlet gelmiştir.

Tarih olaylar sinsilesi olarak devam etmektedir atatürk de bu sinsilede büyük bir figür hatta başrollerdendir. Dün dünde kaldı olmasaydı olsaydıyı tartışmak yerine yarını düşünmeliyiz.
tamam "babanız kimdi bilemezdiniz" kısmı saçma, meczubî ve hezeyanî, ancak türk milleti mutlaka yoluna bir liderle devam edecekti. türk devletinin her zamanki refleksidir, bir sonraki adımını düşünmek. zaten atatürk kendisi bile kendisine değil kurduğu devlete önem vermiş," benim naçiz vücudum elbet birgün toprak olacak, fakat cümhuriyet ilelebet payidar kalacaktır" diyerek.

yoksa atatürk bilmez miydi, "ülen dingiller ben olmasam ananızı babanızı bilemezdiniz" demesini? şu memleketteki kraldan çok kralcıların yanısıra atatürkten çok atatürkçüler de aynı. bi adam olamadılar, olamayacaklar.
Okumadan eksiledim..

Hayrını gör
ataturk olmasaydi.... filistin cephesinde iki ordu birden kaybetmez , kendisinden uc misli daha az kuvvete sahip ingiliz ordusu karsinda tapanlari yaglaya yaglaya adanaya kadar kacmazdik , belki bilemdim simdi.
ve bunlari yaziyor olamazdiniz.

tanim: nankor birey soylemi.
bir de şu var tabi;

http://galeri12.uludagsoz...ir-soykirimi_721680_m.jpg

atatürk olmasaydı padişah ve sadrazam hazretlerin çoktan vatanı ingilize fransıza italyana peşkeş çekmişti.

cezayire şunu yapan kim bilir senin anana bacına neler yapardı.

kodumun aktrolleri sizi. iyice türediniz bu ara siz.
rusları ayastefanosta durduranın herhangi bir komutan değil boğazları ruslara yedirmek istemeyen ingiltere ve fransa olduğunu bilmeyen dingillerin, tarihi gerçeklere yönelik derin tespitleri...

bugünkü ırak, suriye, lübnan, suudi arabistan, libya, cezayir, Afrikan, Güney Amerika, Orta Asya ve Mali'yi türkiye ile aynı düzlemde görebilen dingildir ayrıca...

buna sorsan, vahdettine fırsat verilse o da kurtaracaktı vatanı.
o günlerde herkesin ülkeyi kurtarmak için bir fikri varmış. ama Mustafa Kemal Atatürk' e bu fikirlerini gerçekleştirme fırsatı verilmiş. Belki Mustafa Kemal olmasaydı başka biri başa geçerdi, başka bir yönetim şekli gelirdi, belki yobaz bir ülke olurduk, belki daha gelişmiş bir ülke olurduk bilinmez. yine de bunları yazabilecek özgürlükte olduğumuz için şükretmeliyiz.
adiniz dimitri olurdu.

hocanin tekkenin zaviyenin pesine dustugunuz kadar nenelerinizin namusunun pesinde olsaydiniz ataturk'e saygisizlik edecek cureti kendinizde bulamazdiniz.

ama sizde ne arar namus amk.
ingiliz uşağı, kemalist düşmanı, vatan haini beyanı.

Sana Bir şey diyeyim mi, Erdoğan olmasaydı bu denli bölünmezdik. Siktirin gidin kodumun paçavraları. Tepesine Yıldırım düşeseciler.
kurtuluş savaşını kazanamamak, silah zoruyla tecavüze uğramakla kendi iradesiyle ingilizlerle yatanları eşit görenlerce anlaşılamayacak durumdur. keşke ingiliz egemenliğine girseymişiz herkes nasıl da mutlu olacakmış anasını satayım. bugün dünyanın her yerinde türkler zulme uğruyor azınlıkta oldukları için. bize rahat batıyor niye zulüm görmedik ondan.
güncel Önemli Başlıklar