bugün

Kaç yıldır Türkçe'ydi Tanrı'nın dili

insana ne ilâh, ne de sevgili

Ne de ana-baba aratıyordu

Her an yaratıyor, yaratıyordu.

Behçet Kemal.

Tanrı gibi görünüyor her yerde

Topraklarda, denizlerde, göklerde

Gönül tapar, kendisinden geçer de

Hangi yana göz bakarsa: Atatürk.

Halil bedii

On milyon bel, iki kat olmuşken eğilmeden

O'nda on beş milyonun boyu birden uzaldı.

Tanrı, peygamber diye nedir, kimdir bilmeden

Taptığımız ne varsa, hepsi ondan şekil aldı.

Faruk Nafiz Çamlıbel

Topladı avucunda yıldırımı, şimşeği

Yoktan var ediyordu tanrı gibi her şeyi.

Nurettin Artam

Koca bir güneşin akşam olmadan

Dağların ardında sönüşü gibi

Millete can veren, vatan yaratan

Tanrının göklere dönüşü gibi.

Her zaman ırkıma büyük Baş Atam

Tanrılaş gönlümde, tanrılaş Atam!

Yusuf Ziya Ortaç

Bir güneş gibi yalnız

Sensin ülkü tanrımız

Ey Türlüğün bütünü.

Ömer Bedrettin
Doğru diyen has chplidir.
Erdoğan'a ikinci peygamber diyen akp'li ile yarışır.
bence chp liler fazla Atatürk hakkında yakıştırmalarda bulunmasın kardeşim yahu. Debelendikçe batıyorlar zira.
Bu nasıl bir zihniyettir ki Atatürk ün partisi olarak Atatürk e tam zıt hal, hareket, davranış ve tutum sergileyebiliyorlar.
posterleri kaldırılıyor ve baştaki dört göz tarafından örtbas edilebiliyor vs vs. saymakla bitmez zira.
Bu arada baştaki zerzevatında aslen Dersimli değil ermeni olduğunu da söylemek isterim.
ataturk'e tanri diyeni duymadim ama rte'ye allah'in sifatlarini (tovbe tovbe) ustunde toplamis biri diyeni duyduk, peygamber olabilirdi diyeni duyduk.
dünyalar tatlısı-!
şu sözlükte kutsal annelerimiz üzerinden hiç küfür etmedim taki şu başlığa kadar.
analarınızın vajina deliğine geri dönünüz lütfen. başlık sıçmayınız.
ancak bu kadar yontabildim.
erdoğan'a ikinci peygamberimiz diyen akpli'den iyidir. adam karınızı istese, peygamberimize canımız feda deyip vereceksiniz.
chpliyi ateiste dönüştüren zihniyet. çünkü bir tek akpnin dini imanı var. geri kalanları siktir et di mi? dini bütün insanlar değil çünkü chpliler. dinden (ki hırsızlık dinimizde yasak ama bunu hala yapıp yapanı destekleyen var) prim yapmış bir parti yerine ateist olan chpye mi versin halk oyunu? Atatürk tanrı değil, ama iktidardaki herkesten daha adam, daha zeki, daha ahlaklı, ve daha insancıl. bencil değil, egoist değil, halkın okuma yazma oranı için köy Enstitüleri açan, ileri görüşlü ve askeri zekasını dünya çapında göstermiş bir komutan, devlet adamı. geometri kitapları yazması, çeviriler yapması onun ne kadar zeki olduğunu anlatıyor zaten. atatürkten bu kadar hazzedilmemesinin en büyük sebepleri şu saydığım sebeplerdir. ilkokulda herkes Atatürkü severken, ne oldu da son 13 14 yıldır bir Atatürk düşmanlığı başladı? dine siyaseti asla alet etmeyen siyasetçiye duyulan özlemimiz Atatürk sevdamıza daha çok sarılmamızı sağlıyor. akpliler Atatürkü sevmiyor ya, bunu her ortamda belli ediyor ya, işte biz o zamanlarda daha çok akpye karşı oluyoruz, çünkü sevilmeyen kişi ATATÜRK. KOSKOCA ATATÜRK. Hiç değilse içinde yaşadığın topraklara saygın olsun da laf etme. Adam mezarında ters döndü zaten ülkenin hali yüzünden.
Rte ye peygamber diyen adamla ayni beyin yapisina sahiptir.
öyle birisi yoktur. aptalca bi suçlama, inançlı olan zaten allah´a inanır ve bunun bilincindedir, inançsız olan da zaten inançsızdır ve allah´ a bile tanrı demez.

buradan türkiye´de yaşayan bisürü insanın gerçekten aptal oldukları bulgusuna ulaşırız.

atatürk e hiçkimse tanrı demez kardeşim.... geçiniz onları,

ama akgötlerin içinde tayyibi allah´tan - sümmehaşa- üstün görenler olduğunu ne yazık ki okuduk, beilki o konuda gönderme yapmaya çalışıyolardır.

zaten tayyibin kendisi de "rahmetimiz gazabımızı geçti" diyerek, tanrılığını ilan etmişti. benzeri bir şeyi söylemişti.

sonuçta atatürk´ e hiç kimse ne chp den ne de başka bi yerden tanrı demez. hiçkimse akgöt kadar gerizekalı diildir, tanrı varsa, zaten o atatürk diildir, tanrı yoksa, zaten tanrı bile tanrı diildir, diye düşünür insan...ama hem allah´a inanıp hem de atatürk e tanrı demez kimse.
(bkz: Erdoğana mehdi diyen akpli)
tipik chplidir.
chp'liyim, atatürke tanrı demiyorum, ailemde demiyor, tanıdıgım hiçbir chp'li demiyor. zaten Allaha ''tanrı'' demiyoruz.
atatürkü ilahlaştıran onu sevmeyen çomarlar. atatürkçüyüz din ve devlet ayrı şeyler bizde, sizde ?
chp'li değilim; ancak anlayamadığım bir soru var. ne istiyorsunuz bu chp'lilerden ? akp'nin ya da başka başka partinin seçmenleri çok mu iyi ? varsa yoksa ona buna bok atıp durmayın. bir kişiyi ya da bir topluluğu kötülemek için kendi kendinize uydurmalar yapıyorsunuz. ha içlerinden biri çıkıp da tanrıdır diyebilir, kendi düşüncesidir. tüm chp'liler böyle düşünmüyor. ben de bir aralar chp'liydim, chp'li kişilerin içinde çok bulundum, chp'li illerde kaldım. Hiç de böyle söylemlerle karşılaşmadım. sizin gibi yobazlardan oldukça iyiler. ha bu arada chp'lilerin tümü ateist ya da dinsiz de değil. bunu da söyleyeyim. çok inançlı kişiler de chp'ye oy atıyor, görüyorum. sizler bir iki kişiyi görüp tüm chp'liler böyledir diyorsunuz.
ben öyle birini görmedim. atatürk e tanrı diyen adam beyinsizdir zaten. atatürk ü destekleyecek kadar gerçekleri gören zeki bir insan bunu yapmAz.
dincilerin beyin yıkama seanslarında çocuklara ezberlettikleri zırvalardan biri.
bir şeyi ne kadar tekrarlarsan o kadar akılda kalır.
bu yüzden unutmuyorlar.
Herhangi bir partinin sempatizanı değilim ama kemal atatürk benim kutsalımdır. Laf söylemeye çalışana gereken (! ) cevabı veririm.

Chp eskisi birinin atatürke saygısı hala devam ediyorsa, insanlar puta tapsa bile anlayış göstermesini öneririm. Arkadaş, kemal atatürk e tapıyorsa, saygı göstermeyi öğreneceksin.

Burası türkiye cumhuriyeti arkadaşım, chp li olsun veya olmasın, isteyen, istediğine tapar !

Beğenmedin mi, beğendiğin arap ülkesine gitmekte özgür olduğunu bil. ( chp eskisi arkadaşım )

Devam edin...

Bu toplum, mazlumun yanına döner her zaman..

Chp nin ekmeğine yağ sürüyorsunuz...

Devam edin...

Durmak yok, yola devam...

Sonunuzu hızlandırın....
Öyle birini gördüm şahsen. Lise yıllarda denk gelmişti. adam nerdeyse tek başına Atatürk kurtardı diyodu Atatürk ilah gibi bi şey o zaman dedim öyle zaten dedi :D
Edit: niye eksilediniz mk yaşadmı anlattm niye rahatsz oldunuz
Sevmek ile kutsamak arasındaki ölçüyü tutturamamıştır.
(bkz: akp lilerin şirk beyanları sıralı tam liste)
Allah değil o peygamber dediğimiz doğrudur.