bugün

Genelde Kemal Kılıçdaroğlu, Canan Kaftancıoğlu, Veli Ağbaba, Barış Yarkadaş, Sezgin Tanrıkulu, Eren Erdem ve Sera Kadıgil'in çizgisini beğenen, herkesten daha Türk olduğunu iddia eden ama "Türkiye'yle iran arasında savaş çıksa iran tarafında Türkiye'ye karşı savaşırım!" diyen Eren Erdem kafasında olanların attığı iftiradır. Nedir bu iran Sevgisi anlaşılmaz. Acaba Safevi Tarikatı pardon, Safevi Devleti oldu Tarikattan sonra o gerçi... Acaba onunla mı bir ilgisi var ha? Şahkulu isyanı falan. Kim bilir.
Bence Atatürk solcudur ve gerçek bir solcu nasıl olması gerekiyorsa öyle bir solcudur. Günümüzdeki solcuyum diyen kimi saçmalıklar gibi değil.

Ezilenin yanındadır, devrim yapmıştır, yobazlığa karşıdır ama inanca saygılıdır, çağdaştır, devletin kimsenin babasının malı olmadığına inanmış ve bunu bizzat hayata geçirmiştir.

Ve de en önemlisi olması gerektiği gibi de bir milliyetçidir. Etnik, kültürel yada dini olarak ne olduğunun bir önemi yoktur. Bu ülkede yaşıyor ve bu ülkeyi sahipleniyorsan sen bir türksün ve bu ülkenin sahibisin der...

Onun solculuğu(halkçılığı) ve aynı zamanda milliyetçiliği ideal solculuk ve milliyetçiliktir.
başbuğ atatürk buz gibi türk milliyetçisidir. hem de en büyük türk milliyetçisidir. başbuğ atatürk gibi akıllı bir adamın solla falan işi olmaz. yıl 2020. hala atatürk'ün solcu olduğunu iddia edenler var. klasik ekşici bunlar işte.
Atatürk solcu değildir kendi şahsına münhasır bir ideoloji kurmuştur.

Başlığı uplayana bakmayın zerre Atatürk sevgisi bilgisi yoktur.
Atatürk solcu değildi de partisini neden solcular işgal etti o zaman? Ağlayın, kudurun faşist Atatürkçüler. Sizin halinizden artık bir tek aktrolller anlar. Devir biz solcu Aleviler ve Kürt kardeşlerimizin devridir.
ah gençler ah. toyluğunuzun değerini bilin. bu günler bir daha gelmez.

atatürk sağ-sol adındaki iki sikik kalıba yerleştirilemeyecek kadar özel ve çok yönlü bir insandır.
başbuğ atatürk, sonuna kadar özgürlükçü, bağımsızlığına düşkün ve türklük şuuru yüksek biridir. atatürk'ü sol ya da sağ kalıba sığdırmaya çalışan yok. zaten kendisi ben sağcıyım ya da ben solcuyum demezdi. kendisi en büyük türk milliyetçisidir.

ümmetten kurtaracağım diye türk milliyetçisi olmadı kendisi. saçma sapan tespit sıçmayın. şurada atatürkçüyüm diye geçinen adamların atatürk'ü gram anladığı yok. bir arap komutanının bir türk askerine tokat atmasıyla türklüğümün şuuruna eriştim diyor kendisi. zübeyde hanım da sürekli yörüklükle övünürmüş. makbule hanım söylüyor bunu bizzat. koskoca paşam, türkleri düşmanlardan kurtarıyor, türklere ülke kuruyor, türk tarihi ve türk dili hakkında bir sürü çalışma yaptırıyor hatta türklerin antropolojik yapısıyla ilgili de çalışma yaptırıyor ama ümmetten kurtarmak için milliyetçilik yaptı diyen aptallar çıkıyor karşımıza. kendisi ittihat ve terakki'ye üyeydi. ittihat ve terakki de türkçüydü. turanın hayal olduğunu söylemiyor. bir gün gerçekleşeceğine dair ümidinin tam olduğunu söylüyor.

ilkelerinin sola yakın olması, solcu olduğunu anlamına gelmiyor.
ben türk milliyetçisi olarak doğdum, türk milliyetçisi olarak öleceğim diyen bir insandan bahsediyoruz. solda milliyetçilik ne arar arkadaşım? siz kimden bahsediyorsunuz? fidel castro, che falan mı?

türk milliyetçiliği diyince aklınıza sağ geliyorsa o sizin probleminizdir. türkçüler kendilerine sağcı falan demez. sizin sandığınız gibi full biatçılık, muhafazakarlık yoktur bizde. üstteki kronik solcu da saçmalamış amerika, islam, kürt diye. amerika'ya domalan senin yalakalık yaptığın malum ırktır. ayrılıkçı türkler başlığında kürtlerle yaşamak zorundasınız zira orta asya çok uzak diyen bir sığır yazmış bunu da. zeka seviyesi entarisinden belli oluyor.