bugün

asıl sikişimizi 2024 te başlatıyoruz diye okudum çıkışmış gidiyorum.

https://www.uludagsozluk.com/cikis/
mercidabık çorbası 80 lira olmuş reis sen ne anlatıyon ya.
Geçen 20 yıl öylesine takılmışlar o zaman.
nasıl bir çıkış acaba. belki de seçimi kazandılar ya ondan çıkış yapacaklar.
22 senedir tekrarlanan ve işin daha ilginç tarafı hala yenilen slogandır.

bunlar ilk seçim kazandığında ben askerde idim. çıkış sloganları malum eski türkiye-yeni türkiye mevzusu idi. sonraki seçimden sonra hep "bir sonraki yıl/bir sonraki seçimden sonra şaha kalkıyoruz" sloganını attılar ortaya. işte üstünden 20 seçim mi ne geçti hep bir sonraki seçim bir sonraki yıl diye diye 2024 e girdik..

bir de geçen seneki cumhurbaşkanlığı seçimi içinde "son bir şans verin ortalığın emuna gondikleyecez" diyorlardı. o zamanda yazdım entryler duruyordur " bence bu seçim kazanılsın yerel seçimlerden sonra gondikleyecez diyecekler" demiştim defalarca. gene haksız çıkarmadılar sağ olsunlar..
2023 dedik ama asıl çıkışımız 2024’te olacak. O da olmadı 2025, bilemedin 2026… 2071’e kadar yolu var. *
görsel
Yüzleri de kızarmıyor.
(bkz: vay be)
Uzaya çıkıştır.
ulan nasıl bir dipteysek bir türlü çıkamıyoruz erteledikçe erteliyoruz çıkışı.
2002'den beri ne yaşadık peki biz?
Her sene başındaki fenerbahçelinin şampiyonluk umudunu andıran açıklama. Gerçi fenerli daha gerçekçi…
Evet, ben inandım şahsen. Sandık alayım lütfen...
görsel
işin asıl trajikomik tarafı bu lafı ciddiye alıp inanan milyonların olması.
Ama komik olmayan ve sadece trajik olan tarafıda maalesef benim bu milyonlarla aynı topraklarda doğmuş, aynı kimliğe sahip olmam.
Ulan brn bunu hakedecrj ne yaptım amk!?!
Daha 2024te başlatıyorlarmış,

2025te de Çıkışımızı sürdürüyoruz denilir.

Kısmetse 2030 da falan çıkarız He mi?
türkiye arsızlar ülkesi oldu. bu da hepsinin önde gideni.
Reyiz yıllardır patinaj çekiyor bir gerçekleşmedi şu çıkış.
görsel
2014ten beri bu masalları dinliyoruz ülkenin geldiği yer ortada sizin yapıp yapacağınız bu kadar defolun gidin milletin önünün açın milleti yalanlarla oyalamayın.
Ama daha asıl çıkışımız 2030’da, ben olsam onu beklerim.
taha garpuz geseceğidik.
her sene bir önceki seneyi arar, bir sonraki seneyi bekler olduk artık..
allah belamızı verdi işte daha neyi düşünüyor ve sorguluyorsunuz teslim olun artık bu ölene kadar kurtuluş yok.
Kitlemenin kralını gösterecek Reis. Helal olsun! Yaslayabildiği kadar yastlasın! Umurumda mı? Asla! Durmak yok, kitlemeye devam! Ölüyorum, diyene bir tepik de ben atarım.