bugün

arzuları ve amelleri doğrutulsunda askeriyeye girmek isten bir gencin merak ettiği sorudur, acaba kendisi astsubay olsa olsa subaylığa geçme ihtimali nedir?kendisi bunu yapabilir mi ?sınavlar nasıl zor mu kolaymı yada ne kadar beklemesi gerekir?
kişinin astsubaylıktan subaylığa geçiş imkanı tabi ki vardır ama sınavların zorluk seviyesi nedir inanın bu yazar kardeşiniz de bilmemektedir. yine de pek kolay olmadığını düşünüyorum.
yalakalık önemli bir faktördür.
etrafınızda yüzbaşı emeklisi biri varsa muhakkak astsubaylıktan subaylığa geçmiştir. böyle birşeydir...
oldukça sıkı bir çalışma gerektiren süreç. askerdeyken branş astsubayım bu sınava girip kazanamamıştı üstelik bilgi birikimi mükemmel olmasına rağmen. tabi bunda dediğim gibi sıkı bir çalışma gerekiyor hele bir de deniz astsubayı iseniz bu çok zor hani karacı olsanız boş bir zaman olur ama gemideyken seyir hazırlıkları denetim hazırlıkları seyir yükleme boşaltma işlemleri derken insan kendine vakit ayırmıyor o ufacık bir boş vakitte kendini ailesinin kucağına atıveriyor.
koca koca kitapları yalayıp yutmayı gerektiren hede. yazıcıydım yanımdaki astsubaylardan biliyorum. ekonomiden tutun politikaya askerlikten tutun sosyolojiye. bir de askerden siyasetçi olmaz diyorlar. oğlum dinciden, iş adamından oluyorda askerden niye olmuyor?