bugün

bora uslusoyun 2004 çıkışlı "umutsuz aşk" albümünün 3.parçasıdır. pek bir hoş gitarları vardır.

sözleri de :

dün yine bütün gün seni düşündüm
yanından geçince kırmızı güllerin
aklıma geldi yine öpüştüğümüz gün
tadı hala dudaklarımda

bir tek dileğim var
sana yalvarsam bile
ayağına kapanıp ağlasam bile

asla geri dönme
çok istesen bile
aşkımdan tutuşup yansan bile

duydum ki yırtmışsın yazdığım mektupları
bir daha hiç çalmamışsın sana yaptığım şarkıyı
seni her şeyden çok istiyorum demiştin
o sözlerin hala kulaklarımda

bir tek dileğim var
sana yalvarsam bile
ayağına kapanıp ağlasam bile
asla geri dönme
çok istesen bile
aşkımdan tutuşup yansan bile

şeklindedir.
hemen geri dönmesini istemekdir fakat varlığı da yokluğuyla bir olmuştur artık. her iki durumda canını acıtacaktır. bilirsin birgün onun ayağına kadar gidip geri dönmeği eski biz olmayı isteyeceğini ve bununda hiçbir zaman gerçek olmayacağını. yıllar yaşanmış, sevgiler tüketilmiş, yalan yada gerçek sevgilerden geçilmiştir. değişmişsinizdir, değişmiştir. his hala aynı olabilir de sen hala aynı olabilir misin peki. bu durumda o da hala aynı olamaz. ama gidersin her şeyi göze alarak gidersin o da geri döner. o yüzden inat etme bırak sana geri dönsündür.ne de olsa göreceği de vardır.
içinizden deli gibi 'dön nolur, şimdi bırakma beni, halimi görmüyor musun!' diye bağırdığınız ama birşeyler, belki de sadece öyle olması gerektiği için, gurur yüzünden 'asla geri dönme' demektir işte..
tekrar tekrar dinlenesi hoş ve pek manidar bora uslusoy şarkısı.
sevgilim dinler mi acaba? net bir şey söylemiyorum bak; dinleyebilir de. bi de serdar ortaç şarkılarını dinlemesin amcaoğlum, bunu da buradan paylaşmak istiyorum.

bir de ben volendam taraftarıyım aga!
bugünlerde yeni keşfedip dinlediğim şarkılardan biridir. iyi geliyor.
etkileyici, sözlerinin tersine oldukça huzur verici bir müziğe ve vokale sahip bora uslusoy şarkısı.
Dünyanın en içli ve çaresiz şarkısı budur muhtemelen.