bugün

Benim gibi "ne bok yiyecem lan orda" diye karalar bağlayan herif bile saat 21.00'da fosur fosur uyumuştur.

Uyku kırmızı çizgim. Cephede olsam uyurum.
gerdekteki ilk gece gibidir. ne yapacağını bilirsin ama yapamaz çekinirsin..
Iyi güzel girdim ama burdan nasıl çıkacağım şimdi? 6 ay nasıl geçer? Bura bitince normal yaşantıma geri dönebilecek miyim ? Benim burda ne işim var ? Gibi soru kalıplarıyla geçti askerliğim.
Ranzam alttaydi ust katin demirin de yazan yazi suydu;
Safak: 22

Evet benim 1. Gunumdu ve bitirmem gereken 449 gunum vardi. Evet askerlik 15 aydi ve ilk gundu. Biz de 22 leri görecek miydik?
ağlamayan insan değildir herkes ağlar.
benim gibi umursamaz hayatı ciddiye almaz adamı bile düşündürmüştür. ama bir müddet sonra alışıyorsunuz.
askere gidecek arkadaşlara tavsiyem acemi birliklerinde ki kadro askere dikkat etsinler. Eğitimsiz olanları saat gibi kişisel eşyalarınıza yasak diyerek çökebilir. sivil eşyaya valizini koyarken sağlam bir kilit ile kitleyin bot kilitleri açılabilir ayakkabınız sevdiğiniz kazağınız yerinde olmaya bilir.

genel anlamda ülkenin özeti gibidir askerlik her telden adam var zevklidir. herkesle samimi olmayın askerliği hababam sınıfa çevirmek isteyecek adamlar fazlasıyla mevcut.
zaten akıllı işini düzgün yapan adama rütbeliler karışmazlar bir birimde görev almışsanız önünüze bir şey bırakırlar günlerce onunla uğraşırsınız.

Hudut bölgelerine giden arkadaşlar gidecekleri taburda mesleklerini kesinlikle söylesinler ktm'de gözünüzü korkuturlar söymeyin diye ama hudut karakollarında hala devrecilik sıraçılık gibi kavram devam etmekte nöbetten gelir elinize çekpası alır tekrardan nöbete gidene kadar tuvalet temizlersiniz.
insanların gözlerini korkutmayın la.

Askere Gidecekler var şurada. Ayıp.
Çok değişik hislere sahip bir gece idi. Isparta 40.piyade alayına gün içinde teslim oldum bütün işleri kayıtları tamamlayanlari uzmanlar 5 kişi 5 kişi koğuşlara çıkartıyor du koğuşlar da 12 kişilik küçücük odalar. 2 sıradaki koğuşa sordular kaç kişilik yer var diye 1 kişilik yer vardı beni soktu komutan girdim kogusuma. Allahım bu kadar berbat bir şans olamaz meğerse kogustaki 10 kişi daha önce surusler açıklanınca bunlar face de gruplarda tanışıp kendilerine whatsapp grubu kurmuşlar 10 gün de knk olmuşlar sabah buluşup iyice tanışıp kaynaşıp beraber girmişler adamlar beni öyle bir karşıladı ki sanarsın adamların şahsi evleri emrivaki ile girdim merhaba diyorum adamlar cevap vermiyor ters ters bakıyorlar adam çantasını benim yatağa koymuş işini bitirmiş muhabbet ediyor çanta duruyor almasını istedim tersliyor hadi neyse dedim ilk saniye aorun olmasin diye cevap vermedim benim yatağın numarasına gire dolabima eşya koyacağım paşam onun yatağına daha yakın diye o dolaba koymuş eşyalarını köşedeki kapısı bozuk dolap bana kalmis dedim bu benim dolap başladı konuşmaya yok ne fark edecek ona koy işte diğerleri desteğe geldi hadi buna da tamam dedik gectik yataga adamlar o kadar samimi ki sanki 10 senedir arkadaslar bir sey diyoruz cevap bile vermiyorlar osurup gülen mi dersin full argo full küfürlü muhabbetler mi dersin birbirlerinin annelerine falan sövüyorlar gülüyorlar bende küfürlü konuşan bir insanın şok icin de kaldım adamların daha ilk günden muhabbetlerine zaten 180 gün ne yapacağım stresi var bir de böyle rahatsız tipler ile aynı koğuşa düştüm diye isyanlardayım adamlar o kadar soğuk ki kendimi mülteci gibi hissettim. Ileriki 2 gün herkes koğuşundaki arkadaşları ile tanisip yakınlaşmış ben serefsizler yüzünden arkadaşsiz kaldim diğer arkadaşta cins soğuk bir çocuk allahım nereye düştüm diye isyan ettim 2 gün. 3.gün komutan dualarımı duydu ve 5li olarak 120 kişiyi boy sırasına dizdi ve ona göre koğuşlara yerlesecekisniz dediler kurtuldum bu orospu çocuklarından komutan bir gün önce yarın değiştireceğiz dedi diye yataklara pis botlari ile uzanan mi dersin sabaha pratik olsun diye çamurlu kamuflaj ile uyuyan mi dersin her türlü yavsaklığı yaptılar. Sanki o yatakta yunan askeri yatacak yarın hainlige bak okumak cehaleti alır eşşeklik diyemeyeceğim orospu çocukluğu baki kalır diye boşa dememişler askerde çok daha iyi anladım. Neyse ki usta birlikte bütün şansım döndü güzel insanlar ile yaptım askerliği.
Stresin zirve yaptığı gecelerdendir.
rüya görmeden uyuduğum, sırf karbondioksit solumaktan olabilir koğuşta. gecedir.
Ağlamakla ağlamamak arasında kaldım. Ulan ben nereye düştüm kafa olmuş 1 numara elde dünya kadar çanta, verdikleri kamuflaja 1 kişi daha sığar. Aksam saat 9a kadar er gazinosunda tuttular sonra kör karanlıkta elde dünya kadar çanta ile koğuş binasına geldik. Koğuş binasında bir sürü koridorlardan geçtik 2 tane kat çıktık sonra herkesin numarasına göre yataklar belirlenmişti. 259 nolu üst ranzaya yattım bir de daha ilk günden bot nöbetine kaldık dedim müthiş. Hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor insana ama 2 yıl oldu askerden döneli. Acemi birliğim polatlı topçu ve füze okuluna selamlar.
Edit: 370 kd.
ilk gün o kadar saçma bir ortam ve karmaşa oluyor ki düşünmeye fırsatın bile olmuyor.
Komutanınızın, sabah kalktığınızda yatağınıza getireceği kahvaltıyı hayal ederek geçer. Swh.
Burdur da 19 gün acemilik yaptim.zaten 7 yıl yatılı okuduğum için hiç zorlanmadım .mışıl mışıl uyudum.
Gerdek gecesi gibi bişey.
Galatasaray'ın şampiyonlar ligi galibiyeti sonrası ağız kulaklarda uyumuştum. Dünya umrumda değildi.
çok fazla eğecana sebep olur. vücut çok fazla adrenalin pompalar. fakat alışınca çok saçma gelir bu kadar gerilmenin.
Evrak işleri, kamufulaj ve diğer eşyaların alınması, koğuşa yürüyerek gitme vs.. derken Hayvan gibi yorulup uyumuştum.
usta birliğimdeki ilk gece çok fenaydı ktm'de ve van'daydık. öyle bir soğuk vardı ki sabaha kadar uyuyamadım. bir kaç gün donduktan sonra bizi konteynıra aldılar ordada ısıtıcı vardı gece bir uyandım ki içerisi 70 derece terden ölüyorum. arkadaş ısıtıcıyı açık bırakınca kıç kadar oda cehennem gibi olmuş. pek normal olaylar beni bulmaz zaten.
aklima gelen ilk sey :
ayak kokusu.
öncesinde uzun süre yatılı okuduğum için beni etkilemeyen durumdur.
Atarsa yüz altmış bilmem kaç... Allah sabır versin.
ilk gece heyecanı ile badinin alnından öpmemeye özen göstermek gerekir.