bugün

eğer doğru ise ülkemizdeki "askerlik" mantığının iflas ettiğinin göstergesidir.

eğer yalansa askere iftira atmak çok büyük günahtır. bunun vebali ağır olur...
silahlı kuvvetleri kana susamış canilerle dolu bir yer olarak göstermeye çalışan bir gazetede yayımlanan haber. olay gerçekse şayet, askerliğini yedeksubay olarak yapmış olanların daha rahat değerlendireceği üzere, hadisede kusuru bulunan tüm rütbelilerin, asteğmenler de dahil hayatı kaymıştır. ayrıca bu olaydan yola çıkarak tüm subay astsubayları psikopat katiller olarak görme eğilimine giren taraflı kardeşlerimize şu mübarek günde allah'tan akıl fikir niyaz ediyorum.
bu nasıl bir zihniyettir, nasıl bir koyunluktur baba? insanlar ölmüş, yok komutan eğitimin gereğini yapmış deniliyor. git sen tut o bombayı o zaman, eğitimi sen gör. 10 da 20 de insan ölse olsun canım komutan gereğini yapmıştır, bildiği vardır diyenler olduğu sürece 'eğitim zayiatları' bitmez.

bunları söyleyince de tsk'yı yıpratıyor oluyorsun.

ahh aaahhh.

edit: illa ne demek istediğimi açıklayayım mı. eğitim zaiyatına bak, paranteze almışım. niye? çünkü olay ilk meydana geldiğinden sümen altı edip eğitim zayiatı dediler.
4 insanın ölümüne yol açmıştır.

bombanın pimini çekip erin eline vermiştir. böyle bir ceza yöntemi var mıdır?

tekrar ediyorum, bir tarafından uydurduğu ceza yöntemiyle 4 kişinin ölümüne yol açmıştır.

'asker şöyle süfer böyle süfer askeri eleştiren terörist vatan haini pis liboş komunist'

*

herkes asker olamaz. askerlik bir meslektir.
o değil de, komutan tutuklanmış.

buradakiler de eğitim zaiyatı olduğuna karar vermiş.

(bkz: kraldan çok kralcı olmak)
Yıllarca çekilmekte cok geç bile kalınan nefes filmine,ülke değerlerine ve yüzlerce onurlu hikaye ve geçmişe militarizm propagandasıymış hedeymiş hödöymüş diye bok atmaya vesile olan olaydır.
o degil de, asker niye ve nasil gidip bomba aliyor yanina? ben orayi anlamadim. baga gireni degil gene bagciyi dovuyorsunuz. arti bu asker niye uzaklara atmiyor o bombayi? iki saat elinde dolanmayi akil ediyor, o kadar mevzi dolaniyor, o mevzilerdekilerden biri cikip da ona bombayi uzaklara atmasini niye soylemiyor?

sorularla dolu haber.
bahse konu "fırsat eğitimini" bizzat yaşamak isteyen,buna can atan insanların sayısının azımsanamayacak kadar çok olduğunu gösteren şahıs.sözlük yazarlarının yaş ortalaması hakkında da (bkz: zeka yaşı) fikir vermiyor değil.bu olaya kılıf bulma gayretinde olanları gördükçe;yok yere vefat edenlere mi ağlayım; yoksa beni, periyodik olarak yaşadığım memlekete kusmayı isteyecek kadar hayattan soğutanlara mı küfredeyim bilemedim.

belli bir yargılama sürecinden geçtikten sonra ilgili subay gereken cezayı elbette alacaktır ki zaten bundan şüphem olsa;üç tarafı denizlerle,dört tarafı düşmanlarla çevrili ve türkten başka dostu olmayan memleketimin, en ilkel afrika kabilelerinden zerre kadar farkı kalmazdı da 4(yazıyla dört) tane gencecik vatan evladının hiç uğruna can vermesine alkış tutanları,evladı ölen aileleri,sanki elinden şekeri alınan çocuk gibi lanse etmeye çalışanları hangi kontrol mekanızması dizginleyecek?

kurumlar için medeniyet denilen olgunun en açık göstergesi;her hangi bir kalkanın altına sığınmadan sorgulanabilmek,suç unsuru varsa bunu örtbas etmemek ve sorumluluğu neyi gerektiriyorsa onu yapmaktır.

kişiler içinse medeniyet;en yalın hali ile, kıvırmadan özür dileyebilmeyi başarmaktır.

eğer olay gerçekse,olayın faili pişmanlığını her yolla dile getiriyorsa,kişinin ait olduğu kurum hatasını kabul edip gereğini yapıyorsa;umarım bu acı olay bir milat olur.daha kısa vadede ise;vefat eden askerlerin ailelerine taziye için yapılacak ziyaretlerde,ailelerin acısını daha da artıracak şekilde despot bir tavır sergilenmemesi tek dileğimdir.

yeri gelmişken,varoluş sebebi olan kendi milletinin, refahını,rahatını,huzurunu düşünmeyip;kendi refahını,rahatını,huzurunu stabil tutabilmek için milleti hiçe sayan,hizmetçi gibi gören her mekanizmayı;"cumhuriyetin kazanımları"sınıflandırmasına yakıştıramayarak lanetlediğimi de eklemeliyim.
türk askeri değil vatan hainidir.. askeriyenin içinde barındırarak türk milletine en buyuk kötülü yapmasına neden olan serefsizdir...
nefes adlı filmin sen uyursan herkes ölür temalı fragmanını izleyip gaza gelmiş komutandır.
kimse şaşırmasın daha geçen günde asker depoda temizlik yaparken arı soktu öldü hahahah!
adamlar bi düğmeyle seni yokedebilme seviyesine geldi sen hala askere patates soydurarak izmarit toplatarak bi bok olduğunu mu zannediyorsun?
iyi artık adam sana insansız makinelerle saldırdığı zaman patates soyup atarsınız makineye.
ateş olmayan yerden duman çıkmaz.
eğitim yapıyordur. vatan evladını düşmana karşı hazırlıyordur.

ya da ego tatmini yapıyordur.

-ibrahim sana ölmeyi emrediyorum
+ölüyorum amına koyayım.
tanırım iyi çocuktur
anlamadığım şey bunun gerçek olmayacağı, tarafın tsk'ya bok attığı ile ilgili söylemler. yahu komutan suçunu itiraf etti nedendir bu kraldan çok kralcılık?

ayrıca tsk'ya bu kadar net, açıktan bir iftira atabilecek kadar güçlü bir duruşu olan kim var ülkede, bence hiç kimse.

o kadar alışmışız ki balon ve poh poh haberlere gerçekleri duymak işimize gelmiyor. budur işte bizim gururla yolladığımız, yoluna şehitler verdiğimiz tsk. evet, evet. taraf yalan söylemiş olmalı, tsk da zaten küçük emrah.

yeter ki kimse değerlerimize laf söylemesin, hadi çekirdek yiyip var mısın yok musun izleyelim.
(bkz: tanırım iyi çocuktur)
burada münferit bir olaydan yola çıkarak silahlı kuvvetlerin psikopat caniler yuvası olduğu zannına kapılan tüm genç sözlük yazarı kardeşlerimizin askerlik görevlerini güneydoğuda, mümkünse hareketli bir komando ya da iç güvenlik birliğinde yapmalarını canı gönülden temenni ediyorum.
(bkz: mehmet tümer)
kendini iyice kaybeden insanımsı.
bugün askerine bunu yapan yarın dağda teröriste mermisi koyulmuş silah verir.

bunlar türk silahlı kuvvetleri nin bünyesine sığınmış kendini bir b.k sanan şerefsizlerin paralı köpekleridir.kim bilir bu şerefsiz yüzünden kimlerin canı yandı.idam edilmesi gereken itler sıralamasına direkt olarak ilk sıraya yerleşecektir...
katildir.

ne oluyormuş, güneydoğu kökenli askerler PKKlılara Türk Timlerinin yerini bildiriyormuş da, bombayı patlatan asker diyarbakırlıymış da. oh olsunmuş.bak bak öküzlüğün ebatına bak.

bu boku sıvamanın alası da diyelim ki böyle bir şey var.
askeri yargın ne işi yarar yavrucum senin? böyle bir yargı örgütlenmesi niye var?

madem pimi çekip ellerine bomba vereceksin suçlu gördüğünün, bu kurum ne işe yarar?
salaklığınızın çapı dünya çapını aşıyor, evrene taşmak üzeresiniz.
bombayı verirken mandalın her halükarda açılacağını aklımızda tutarsak, erin nasıl ordan oraya koşup durduğu anlaşılamayan, hatta ve hatta g.tle gülünebilecek bir haber/fantezi.
yani kıvırmanın türlü türlüsünü bu sözlükte böyle üzücü olaylar karşısında görüyoruz. haber ilk önce taraf gazetesinde çıktı. ilk önce yalan dendi. tsk gibi bir kurumda böyle bir şey olmaz dendi. yetmedi saçmalamakta sınır tanınmadı hiçbir türk subayı böyle bir şey yapmaz dendi. sonra bakıldı ki tanıklar sağlam -kağıt parçası denilip geçilemedi bu sefer- ve olayda adı geçen subay tutuklandı, şimdi bir kişinin yaptığı bütün kuruma mal edilemez gibi olayla tamamen alakasız söylemler türemeye başladı.

zaten olayı türk silahlı kuvvetlerinin tamamına yükleyen yok. biz de bu vatanın evlatlarıyız. tsk nın adının böyle olaylar ile anılmasını kim ister. ancak böyle olaylar olduğunda da olur mu öyle şey bunlar iftira atıyor bunların hepsi ya pkk lı ya vatan haini diyerek gerizekalı gerizekalı konuşmayın. bakın böyle şeyler demek ki olabiliyormuş.

hayır benim anlamadığım insanda biraz utanma olur be kardeşim. sen orda mıydın adamın böyle bir şey yapmadığından eminsin.

edit: olaya karışan teğmen tutuklanıyor hala fantazi deniyor. yani inkarın bu kadarı da gülünç. alın madem taraf gazetesine inanmıyorsunuz size hürriyetten link. her ne kadar sevmesemde.

http://www.hurriyet.com.t...ndem/12355766.asp?gid=229
org başbuğ suskunluğunu bozdu dakikasında orduyu karalama harekatı başladı. bu kadar mı hızlı bu kadar mı hazır olunur. saftorik halkım da yetişen yeni psikopat subaylar olduğunu, askerdeki oğullarının kimlere emanet olduğunu, bizim güvenliğimizi bunlar mı sağlayacak gibisinden konuşmaları yapmaya başlamıştır. çamur at izi kalsın. bu olayın aslı olmadığı anlaşılsa bile akıllarda yer ettireceklerdir. org başbuğ çıkacak gene olayın asılsız olduğunu, taraf gazetesinin ilk ve son vukuatı olmadığından bahsedecek, ayağını denk almaları konusunda uyaracak, taraf gazetesinin derin yönetmenleri sadece gülerek yeni senaryolar yazacaktır.
edit: diğer teorimi geri çektim. el bombası atım süresi 3sn imiş. 3 sn içerisinde birşey yapabilmeleri zor. ancak gene de o kadar süre elinde gezdirmiş ve çevrdedeki bir kişi o pim yerine takılabilecek birşey bulamamıştır. benim aklım almıyor açıkçası.
mide bulandıran olaydır. Lakin tsk ya bok atma yarışına girenler için süper malzeme olmuştur. Lakin mantık el vermiyor, anlayamıyorum yani. Bomba elden kayıyor düşüyor ve diğer 3 asker ki mevzu elemanın elinde ki bombayken, herkes bombaya odaklanmışken kaçmıyorlar, ilginç. Acaba şehit olma aşkıyla mı yanıyorlardı? lan ufaktan bir yol alın. Bu olayın altında başka bir olay varda neyse.
psikopatın önde gideni. yıllarca askerlikte mantık aranmaz diye diye en sonunda bravo mantıksız askerler yetiştirdiniz. hadi şimdi zamanı geldi, mantıklı bir açıklama yapın bakalım. yazık mına koyayım ne diyeceksiniz bu çocukların ailelerine ?

- şey bizim küçük dağları yaratan psikopat bir teğmenimiz var, sizin çocuğa kendince ders vermek isterken ölümüne sebep olmuş, özür dileriz. vatan sağ olsun.

bu mudur yani ? vatan sağ olsun elbette ama o vatan üzerinde yaşayacak çocuk da bir dengesiz yüzünden ölmesin, sağ olsun. ayrıca bu teğmen gökten zembille mi indi ? kimdir, nedir, nasıl biridir, akli dengesi ne durumdadır hiç mi bilmiyor yetkililer ?

derhal bu ailelerin maddi ve manevi tazminat davaları açmaları gerekir. sen çocuğunu askeriyeye emanet et, emanet ettiğin can bir dengesizin sözde disiplin uygulamasıyla son bulsun. ama tabii vatan sağ olsun.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar