bugün

kaypak hatunların yaptığı eylem. insan sevdiği insandan uzun bir süre uzaklaşınca soğur mu be? tam tersine eğer ki gerçekten seviyorsa her gün özlemiyle yanıp tutuşur. ama işte ayrılmak için bir sebeptir belki de.

iletişimin ne denli sağlam olduğunun bir göstergesidir ayrılıklar. kişinin sevdiği insana karşı yürekten bağlılığı sevginin yanı sıra birçok şeyi daha beraberinde getirir dostlarım. misal; sadakat, güven, hoşgörü, huzur, dürüstlük, masumiyet...vs. bunlar sadece birkaçı. sevdiği adamı terk eden bir hatun bütün bunlardan tamamen yoksundur.

gelelim askerlikle olan ilişkisine. adam gitmiş vatani görevini yerine getirmekle meşgül. her şeye özlem duyar; evine, anasına babasına...her şeyine. hele bir de sevdiği bir kız varsa; onun özlemi diğerlerine nazaran daha bir ağır basar. belki kıymetini daha iyi anlar asker ocağında. o bunları düşünürken bir gün bir telefon gelir. telefondaki ses :" ben ayrılmak istiyorum..." cümlesiyle başlar. böyle bir durumda hiç sanmıyorum ki; "ben asla üzülmem. gidene güle güle." diyen bir erkeği. dili böyle söylese bile yüreğinde bir şeyler cız eder kesin.

yine kızlarımızın geneli üstüne alınmasın ama böyle yapan hatunun da sevgisine tüküreyim ben. ülen askerlikten bir dönsün bakalım. buhranlı günleri bir atlatsın, psikolojisi bir düzelsin adamın. sevmiyorsan o zaman söyle değil mi ama? kesin askere de "seni dört gözle bekleyeceğim sevgilim." nidalarıyla seslenerek, timsah gözyaşlarıyla uğurlamıştır bu hatun sevdiğini. sonra da hazır arada mesafe de varken; ben bundan vazgeçeyim diye düşünmüştür. yazıktır günahtır. yapmayın allah aşkına. asker adama böyle bir darbe vurmaya hakkınız yok. ne demişler: "alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste" bu da bir nevi böyle bir durum işte.
en az aşağıdaki kadar karaktersiz kişinin yapacağı iştir, karaktersizliktir!

(bkz: askere giderken sevgiliden ayrilmak)
orospu çocukluğudur, aynı zamanda annenin mesleğini devam ettirmektir.
üst devre askerler için koğuşlara su basıp alt devrelere çek çek yaptırmak için en iyi mazerettir.
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
bir delikanlıya yapılacak kötülüklerin en büyüğüdür.
sevgilim askerdeydi biz çıkarken askerden geldiğinde biz ayrılmıştık . beni yalanlarıyla kandırdı ve kendine inandırdı . amaç farklı olunca .
çocuk seviyosa acımasızlıktır. Bekleyenini elinden almaktır.
Uzun dönem askerlikse ve döndükten sonra da ilişkinin bir yere varmayacağı belli ise anlayışla karşılanmalıdır.