bugün

Her ne kadar günde 8 saat nöbet tutacakta, mıntıka yapacakta olsam.. Gururla taşıdığım sıfattır.
En yakın arkadaşım astsubaylık sınav ve mülakatlarını geçti şimdi eğitim alıyor. Büyük salaklık yaptı. Hayatını başkaları için riske atmak hiç mantıklı değil. Tam bir intihar. Hayatsızlık resmen. Kendine vakit ayırmak yok, sosyallik yok, ordan oraya savaştan savaşa anlamsız bir seçim.
bizim ülkemizde bildiğin tatil yapmaktır. çoluk çocuğu askere aldılar tiktok çekiyorlar.
Çomarların övündüğü insan haklarını hiçe sayan ucube uygulamadır. Bir de askerde dayak yediğini ballandıra ballandıra anlatanlar var puahaaa.
Trilyon verseler yapmam.disiplin hiyerarşi bana gelmez.
11 yıl severek yaptıktan sonra kendi isteğimle ayrıldığım mesleğim. Halen rüyalarıma girdiği oluyor.
Bende uni okudum ve aileden 3 4 ay ayri kaldigim oldu ama burasi universite degil gelince gorursun =).
benim için çok eğlenceliydi. psikolojik bunalımlarımdan sıyrılmak adına süreli de olsa uzun zamanca ortam değişikliği yapmak mantıklı gelmişti ve tecilimi bozdurup gitmiştim. zengin olsam tatile giderdim ama fakirdik gidemedik uzun süreli tatile. fakirlik de değil aslında köle olduğumdan dolayı gidemedim yoksa hiçbir yere gidemesen memlekete gidersin uzun süreli ama işçilik...

beyninizi evde bırakıp giderseniz çok eğlenebileceğiniz ortamdır. tabii kritik bölgeler için söylemiyorum ben izmirde jandarma olarak yapmıştım.
@pakette kalan son tek gel kardesim gelde gor. Spor yok suan. Zaten insan zihnen yorulruyor. Carsi izni felan yok. Hersey yasak pandemideen dolayi.
4 yıl askerlik yap 6 ay askerlik yapanlara gül, bu nedenle asker olmak ağlamamaktır. asla şafak saymamaktır.
Safak @70 editliyorum. Zaman gecmiyooooo. Ve hasta oldum. Sakin buraya geldiginizde hasta olmayin. Aileyide ozluyo insan. Bit artik bitttttt.
70 gundur askerim. Safak 108.. hadi bakimm bitince editlerim. Kisaca 1kac bilgi aktarayim. Egitim birligi 21 gun eglenceli genelde usta birligi gorevin belli olur ama cok eglenceli olmaz. Acemi birligindeki dostluklar cok sıkı olur , usta birliginde arkadasin zor olur. Ben acemi birliginden kogusumdan 8 kisiyle ayni yere dustum sansliyim. Bol bol arazi olmak gerekiyor yoksa cok is kitlenir. Safak sayiyoz surekli zaman oyle boyle geciyo.
Kimine göre vatani görevdir, kimine göre bedava ameleliktir.
Ben şahsen vatani görev zihniyetiyle gitmiş bedava amelelik yapmış biriyim. Amelelikten kastım kum falan çekmek değildir. General/Amiral lojmanında nöbet tuttum gece gündüz. Paşaya selam ver giren çıkanı yaz. Dolu şarjörü hücum yeleğinde tutup boş şarjörle nöbet tutuyorsun. Ölmen, öldürmenden daha az sıkıntı yaratıyor çünkü. Bunlar normalde maaşlı çalışanın yapacağı işler de işte devlet bin lira para vereceğine 400-500 tl'lik aylık yemek masrafı+27 lira maaşa senin gibi birini getirtiyor. Yapmama şansın yok.

Ha gittiğime pişman mıyım? Değilim. Her Türk erkeğinin yapmasını bende zorunlu görüyorum. iş hayatına atılmadan gitmek insana çok şey katar. Ezilmeyi, ezmeyi, sabretmeyi öğrenirsin. insanların mecbur kaldıklarında nasıl dönekleştiklerini görürsün. Gerçek hayatın anaokuludur askerlik.
gelmeden once heyecanlandiran geldikten sonra sovduren zor bir zanaattir.
hapı yutmaktır.
Tuvalette 31 çekmektir.
bildiğin bayan parfümü kokusunu özlemektir. sivil hayatta dönüp bakmadığın dişilerin sana güzel gelmesidir. gerçekten bak. bilen bilir.
Zamanla alışıyor insan mantıksızlığa hatta savunucusu oluyor bu mantıksızlığın. Bazıları biraz insanca isteklerde bulunduğu için kuralları hatırlatır oluyor, ilk günler nefret ettiği kişilere benzediğini fark etmeden geçiriyor günlerini..
insana insan olduğunu hissettiren çarşı izinleri de olmasa ne kadar kötü olurdu kim bilir...
kızlarla yapılsa değil 6 ay 16 ay bile seve seve yapılır. ama aynı koğuşta yatacağız. yok öyle.
Sevgilimin yapmakta olduğu, benim de sevgilimin yolunu beklediğim durumdur.
beni de alın sevgilimin yanına.
batıdaysa formalite, doğudaysa çetin şartlar altında yapılan eylemdir. bodrumda askeri gazinoda asker olanla, hakkari dağ komandoda asker olan arasında dağlar kadar farkın olduğu durumdur.
Hareket eden varlıklara selam verip Duran varlıkları Boyamak.
-"soğuk", "yorgunluk" ve "azim" kelimelerinin gerçek anlamını yaşayarak öğrenmektir.
- türkiye'nin binbir yerinden gelmiş, bin türlü insanı tanımak ve onlarla kader birliği yapmaktır.
- sivil hayatta, haklarında, tanımadan atıp tuttuğun, köylü, şehirli, kıro, kürt falan dediğin insanların aslında gayet "can" olduğunu görmektir.
- anlayan için, hayattaki en iyi sosyal akvaryumdur.
her türk erkeğinin olduğu şey. bazı zengin çocukları asker olamıyor, paraları var ya g.tverenlerin.
kısa dönemi hayatınızdan 155, uzun dönemi 460 gün çalan vatan hizmeti.
Vatan saolsun!!!